Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 B-vitamiinipuuduse sümptomid

Go down 
2 posters
AutorTeade
siksu
Teismeline
Teismeline
siksu


Linde : 2
Postitusi : 17

B-vitamiinipuuduse sümptomid Empty
PostitaminePealkiri: B-vitamiinipuuduse sümptomid   B-vitamiinipuuduse sümptomid Icon_minitimeLaup 26 Juul 2014, 17:38

Mõtlesin, et panen kirja siia sümptomid oma linnuga saadud kogemusest, mis ehk on abiks linnupidajale, kes oma linnul sarnaseid tunnuseid märkab ega tea, mida teha.

Kui märkate, et teie lind hoiab tihti üht jalga üleval ning ta ise ei paista end sealjuures väga mõnusalt tundvat või kui ta kipub koperdama, õrrest mööda lendama või tunduvad jalad justkui veidi kanged, lisaks ei ole lind elav ega energiline, siis võib see olla algav B-vitamiini puudus ja tasub pöörduda arstile. Kui seda ei tee, võib haigus süveneda kuni jalgade halvatuseni välja.

Minu viirul just sellised sümptomid tekkisid. Jälgisin teda ja tihti hoidis üht jalga üleval, kusjuures mulle tundus, et ta polnud sellist rahulolevat nägu sealjuures (rahuloleval, lõõgastunud linnul on silmad samas poolkinni, siutsub vaikselt omaette või teisega jne). Lisaks näis mulle, justnagu ta hoiaks seda jalga ja kippus seda tihti nokitsema. Tekkisid ka kergemat sorti tasakaaluhäired. Arst otsustas välja kirjutada vedela vitamiinilisandi ja kolm nädalat hiljem olid sümptomid kadunud.

Muidugi ei pruugi selliste sümptomite puhul tegu olla tingimata vitamiinipuudusega. Kuid selle täpsustamiseks soovitakski sümptomite olemasolul arstiga konsulteerida.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

B-vitamiinipuuduse sümptomid Empty
PostitaminePealkiri: Re: B-vitamiinipuuduse sümptomid   B-vitamiinipuuduse sümptomid Icon_minitimeReede 29 Aug 2014, 20:17

Meie saime ka B-rühma vitamiinilahust (B1, B2, B6, B12, C, K3, A, D3).
Arvasin et lind on külmetanud, ta hingamine vilises vahel ja ta oli mõnevõrra passiivsem. Käisime arstil, sest olukord ei olnud väga hull ja arstil on mugavam otsuseid teha, kui lindu oma silmaga näeb. Sellest oli palju abi. Saime rohu külmetuse raviks, kuigi täna lind enam ei vilisenud.
Arst vaatas ka linnu jalgu, kui olin rääkinud, et mingi aeg suvel linnu üks jalg tundus talle ebamugavusi valmistavat. Ta raputas ja väristas jalga ja ei tahtnud sellele toetuda. Jala nakitsemist ma ei märganud, aga jah, mingi mure tal jalaga oli.
Kliinikust ostsime Diafarmi Vitamiini, siirup lindudele Smile

Arst soovitas kasutada keedetud joogivett, kuhu vitamiini lahustada.

B-vitamiinidest, toimeaine ja kasulikkus: http://www.birds2u.info/vitamin_b_complex.htm
B-rühma vitamiini veelahus on tundlik valguse ja soojuse suhtes.
Tagasi üles Go down
 
B-vitamiinipuuduse sümptomid
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: