Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Sugu määramine

Go down 
+3
Noora
tibu
SaluKat
7 posters
AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimeNelj 09 Apr 2009, 19:07

Tere! Lugesin just ühest artiklist, et lembelindude sugu on väga raske määrata. On see tõsi ning kuidas siis saab aru, mis soost lind on ?

Aitäh!
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimeNelj 09 Apr 2009, 22:43

Minu arust DNA testiga, kuid võibolla veel kuidagi, välimuse või käitumise järgi.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimeReede 10 Apr 2009, 11:31

Seda DNA asja ma tean, aga oletame, et kui ma ostaks omale kaks lembelindu ja väidetavalt on nad emane ja isane, siis kuidas ma saan kindel olla? Kas pean kuskile veterinaari juurde minema, et nad selle testi teeksid või üleüldse kuidas see käib ja kas üldse saab Eestis (Tartus) nii teha.

Ootan väga vastust Smile.
Ilusaid munadepühi kõigile!
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimeReede 10 Apr 2009, 18:32

Minu arust epa juures olev kliinik on selline, mis teeb kõike, uuri sealt.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimeLaup 11 Apr 2009, 00:04

Epa juures olev kliinik? Kus see täpsemalt on ? Ja kas sellel netilehte või e-maili ka on ??
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimeLaup 11 Apr 2009, 09:01

See on vist eesti suurim loomakliinik. Ma praegu ei tea, kus ta täpsemalt asub, sest pole sinna asja olnud. Aga vist oli Näitustehallist edasi natuke. Seal peaks kirjas ka olema siltidel. Buss nr 6 peaks sinna sõitma.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimePüh 12 Apr 2009, 15:38

Hmm, olgu, aitäh! Aga kas mõni inimene, kes lembelinde kasvatab, oskaks natuke rääkida ?
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimeTeis 14 Apr 2009, 22:39

Ma lembelinde ei kasvata aga lugenud olen nendest midagi. Lembelinnu sugu määramine on raske. Näiteks emased on aggressiivsemad kui isased, pea on emasel natuke suurem kui isasel jne.. Aga lindudes on ka individuaale, et mõni emane võib väiksem olla kui isane jne. DNA-test on kõigest loodetavam. (loodan et said aru Very Happy )
Tagasi üles Go down
Malle210
Noor Perepea
Noor Perepea
Malle210


Female
Linde : 2
Postitusi : 64
Asukoht : Raplamaa
Vanus : 65

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimeEsm 25 Mai 2009, 09:14

Roosapõsk lembelindude sugu on väga raske määrata ja siin on kaks võimalust :
1) DNA test - meil Eestis ei tehta
2) nn katsega - pannes pesakasti ja vaatad mis edasi saab Smile
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/mallenet
manni82
Teismeline
Teismeline
manni82


Female
Linde : 4
Postitusi : 18
Asukoht : harjumaa

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimeEsm 10 Mai 2010, 22:28

mina tegin selle katse,et panin pesaksti ja sain teada,et mõlemad on emased Very Happy
ega ennem ei saanudki teada (mul täppselt samasugused 2 tk nagu malle210 )
ma pole neile veel peikat võttnud aga käituvad küll nagu üks oleks isane (ajavad oma asju) kollane koguaeg rohelisel seljas.
sellepärast ka arvasin,et erinevast soost on.
aga kui ära munesid siis olid munad tühjad Sad
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimeLaup 10 Juul 2010, 17:52

Pesakasti pannes saab niiviisi sugu teada, et emane on põhiline pesa sisustuse kujundaja (käib puurist pesamaterjali toomas ja sätib pesas pidevalt), isane vaatab parem niisama emase rabelemist pealt. See kehtib muidugi roosapõsk-lembelindude puhul. Teistel lembelinnuliikidel võib esineda ka seda, et mõlemad veavad pesamaterjali pessa.

Manni82-le: see, et munad tühjad on ei tähenda veel, et mõlemad lembelinnud emased on - ka minu lembelinnupaaril olid esimesed munad tühjad. Isasel ei ole paaritumisvõtted veel täitsa selged ning seetõttu ei pruugi tema seemnerakud emasesse jõuda.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
lovebird
Tibu
Tibu
lovebird


Linde : 3
Postitusi : 3

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimeReede 04 Jan 2013, 16:52

Kuidas saaks sugu määrata, kui mul pole kellegagi lindu võrrelda? (Nt kas on suurem keha/pea, istub õrrel laiali jalgadega jne) Olen lugenud läbi mitmeid foorumeid ja artikleid jnejne. Kõigis on kirjas, et määrata peaaegu võimatu ja parim lahendus DNA-test. Olen ka kursis, et selle tegemine on täiesti võimalik ka Tallinnas (Tatari loomakliinik saadab suled Saksamaale jne). Siiski on erinevaid märke ja käitumismustreid, mille järgi saab kahte lindu võrrelda saamaks aimdust mis soost lind on. Minul selline küsimus, et kui mul on kodus kaks roosapõsk-lembelindu ja nende kahekuune tibu. Kuidas ma selle tibu (vanematest väiksem, värvilt veel tuhmim jne) sugu saaks silmajärgi aimata? Sest võrrelda pole mul teda kellegagi ei ole. Või on siiski ainus võimalus lasta DNA-test teha?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimeReede 04 Jan 2013, 19:41

Kas teda vanalindudega (tema ema ja isaga) ei saa võrrelda?
Tagasi üles Go down
lovebird
Tibu
Tibu
lovebird


Linde : 3
Postitusi : 3

Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitimePüh 06 Jan 2013, 13:43

Olen üritanud küll. Jälginud nende käitumist puuris ja puurist väljas. Üritanud piltidelt, kus kõik kolmekesi koos, zuumides leida mingeid erinevusi. Aga päris keeruline on. Ise kaldun arvama, et on isane. Ta on selline emasest kõvasti julgem, vahepeal toidab emast ja tiivahoiu järgi on näha, et keha on samamoodi saledam, nagu isasel. Siiski kindel ei julge olla.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Sugu määramine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sugu määramine   Sugu määramine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Sugu määramine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Liigid :: Papagoid ja kakaduud :: Lembelinnud-
Hüppa: