Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine

Go down 
4 posters
AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitimeLaup 19 Juul 2014, 14:50

Mure on selline, et minu juures on elanud ~2 nädalat emane viirpapagoi, kes leiti Tallinna lähedalt väljast. Kuna õiget omanikku üles ei leitud, toodi ta mulle. Algusest peale on ta aeg-ajalt imelikult hingeldanud, kuid nüüd, kui üks noka ülemise osa pool on siniseks läinud (üleeile veel ei olnud selline), siis olen veidi mures, et milles võib asi olla. Filmisin teda 20 sek, sealt on näha, kuidas ta hingeldab ja milline näeb nokk välja. Siia saabudes oli nokk ühtlaselt pruunikas. Oskab keegi öelda, milles võib asi olla? Linnuke puurist väljas lendamas ei käi. Süüa olen andnud linnutoitu ja vahel õuna-kurki.

(13. sekundi juures on näha, milline nokk on)
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitimeLaup 19 Juul 2014, 15:34

Sellele linnule on vaja paremat eksperti kui foorum ligilähedaseltki võimaldab. Sul on video ja oskad kirjeldada, palun ja soovitan südamest, kirjuta mõnele loomakliiniku vet.arstile. Parem helista.
Lind on võibolla loodusest mingi haiguse korjanud, neil haigustel on pahatihti peiteaeg.
Hingeldamine pole normaalne ja ninaaluse siniseks minemine ammugi mitte.
Kiirusta, ma arvan et Su lind on juba väga haige.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitimeLaup 19 Juul 2014, 20:42

See sinine ei ole mingi haigus. Ta vahetab arvatavasti vahanahka või midagi sellist. Mu emasel oli ka nii et oli pruun ja vahepeal läks sinikaks ja siis jälle tagasi pruuniks. Aga see hingeldamine on küll kummaline, arvan ka et mingi haigus küljes. Soovitan kiirustada. Ma ei tea pöördu arsti poole.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitimeLaup 19 Juul 2014, 20:43

Ma küll haigustest väga midagi ei tea aga äkki on mingi nohu või midagi ja siis lihtsalt hinab noka kaudu.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitimeLaup 19 Juul 2014, 21:22

Seda ei taha uskuda, et vahanahka vahetab, sest ühelgi emasel mul siiani pole midagi sellist olnud. Võib-olla noortel lindudel on nii, aga tema on juba pisut vanem, valge ring on silma ümber juba. Kirjutasin ühele loomaarstile, kelle juures olen ühe korra ühe emasega käinud, kellel ta aitas muna välja võtta ja õpetas kuidas kloaagi eest hoolitseda ja kuidas valuvaigistit anda. Teise korra olen temalt meili teel abi saanud, sest see loomakliinik kus ta töötas on kinni nüüd. Loodan, et ta vastab mulle varsti. Küsisin talt ka seda, et kus ja kuidas ma saan kontrollida, mis viga vm. Tema, kui loomaarst, oskab ehk soovitada, kuhu minna, kui linnuke arstiabi vajab.


Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitimeLaup 19 Juul 2014, 22:41

Mul oli kunagi emane viirukas, ta oli täiskasvanud ja tal oli kunagi nii et üks pool oli sinikas ja teine oli pruun. Pärast oli tal see üleni sinikas ja pärast läks pruuniks tagasi. Mul on selline kogemus. Aga ma soovitan tõesti arstiga nõu pidaga või talle näitamiseks viia. Edu sulle!
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitimePüh 20 Juul 2014, 11:51

Minu viirpapagoi hingeldab täpselt samamoodi. Kuid tal on ka üksjagu vanust seljast. Hingeldama hakkab ta siis kui on millegi tõttu erutunud. Näiteks kui teda tahtmatult ehmatada, siis hingeldab päris pikalt.
SaluKat sa ei tea oma linnu täpset vanust. Sa ei tea ka seda, milline on linnu tervislik seisund. Muidugi on arstlik kontroll hea. Ringi hulkudes võis ta vabalt prügikastis söömas käia. Lase teha kakaproovid.

Hingeldamise põhjus võib peituda ka sinu kodus. Hoiad sa linde köögis? Või kasutad ruumis kus linnud on deodorante, lõhnavaid vidinaid vms., kas pääseb lindude tuppa suitsuving? On seal toas äkki liiga suur müratase? Linnud on erineva tundlikkusega, neil on palju teravam kuulmine kui meil. Panin videost tähele, et linnuke hakkas siis rohkem hingeldama, kui muusika kõvemaks muutus ja sina kaameraga lähemale tulid talle. Võibolla tõesti see keskkond mis on sinu juures talle ei sobi. Võibolla saad teha vastavaid muudatusi?

Vahanaha värvimuutus ei ole ohtlik. Ka minu emaste viirukate vahanahk muudab aegajalt värvi. See sõltub hormoonidest. Ketendav, põletikuline vahanahk annab põhjust muretsemiseks.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitimePüh 20 Juul 2014, 12:01

Tibu, aitäh vastuse eest. Linde hoian oma magamistoas ja vahepeal olid elutoas. Deodoranti kasutan küll lindudest vaid meeter-poolteist eemal, aga mitte seda aerosooli. Oskad sa öelda, kus seda kakaproovi teha saab ja palju see umbkaudu maksta võib?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitimePüh 20 Juul 2014, 12:08

Pille on lasknud kakaproove teha, ta oskab täpsemalt juhatada. Arvan, et kliinikust saab ka seda küsida.
Võibolla su lind on väga-väga tundlik. Mina tõstaksin ta eriti rahulikku kohta. Kui on võimalust, siis puuriga õue, sobivasse kohta ja jälgiksin teda. Muidugi küsiksin nõu tallinna arstidelt nt tatari kliinikust. Kirjuta neile ja saada video.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitimePüh 20 Juul 2014, 19:16

Kumb linnul siis värvi muudab, nokk või vahanahk?

Proovid saab teha kliinikus.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitimePüh 20 Juul 2014, 21:47

Mina rääkisin vahanahast. Kui nokk on sinine, siis on küll kummaline.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitimeKolm 23 Juul 2014, 09:35

Vahanahk, mitte nokk. Vabandan segaduse pärast. Smile
Igatahes, sain arstilt vastuse ja ta ütles, et linnul võib olla ülemiste hingamisteede põletik ja sel juhul vajab ta antibiootikumikuuri. Aga kuna ma nüüd viimased 3 päeva pole teda üldse hingeldamas näinud, uurisin arstilt, kas võib olla, et see oli mingi ajutine asi ja ta ütles, et võib küll nii olla. Soovitas mul veel mõned päevad lindu jälgida, enne kui arsti juurde torman.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitimeKolm 23 Juul 2014, 16:13

Nii hea kuulda et paraneb, loodan et enam ei hingelda Smile
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Sponsored content





Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine   Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanaarilind hingeldab
» Nokk on katki.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: