Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Nokk on katki.

Go down 
3 posters
AutorTeade
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitimeNelj 24 Okt 2013, 15:18

Ma avastasin oma nümfkakaduul, et tal on alumine nokk pooleks läinud ja sellel on suur vahe. Ma ei olnud 2 päeva kodus ja kui tagasi tulin siis märkasin katkist nokka. Mida teha? Tal on nii raske süüa. Kas see nokk paraneb ära? Ma proovin pilti ka teha.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitimeNelj 24 Okt 2013, 15:39

Jeerum, mis ta nokaga juhtuda võis??
Helista kliinikutesse,erinevatesse. Ei pruugi papagoidega tegelev arst kohe käepärast olla, tasub siiski proovida.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitimeNelj 24 Okt 2013, 21:33

Nii ei saa ta vist juua ka korralikult?
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitimeNelj 24 Okt 2013, 21:41

No kuidagi moodi ta vist juua saab aga alumine nokk on küll kaheks jupiks. Kirjutasin arstile ka, et ootan vastust. Muidu lind ise on rõõmus nagu enne. Nägin ta söömist. See oli natuke imeliks aga kuidagi sai seemneid küll katki teha, ta purustab neid nagu ühe noka poolega. Nii kahju on temast, kohe valus vaadata. Aga hea on see et linnul ise midagi viga pole aga lihtsalt nokk. Võibolla juhtus see siis kui ma kodunt ära olin ja äkki öösel olid kõvasti lendanud, et nende kõrval polnud rahustajat. Mitte kedagi ka kodus ei olnud.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitimeReede 25 Okt 2013, 10:52

Nokk peaks ajapikku ära paranema, kasvab pidevalt peale nagu küüned. Arst paneb noka kindlasti uuesti kokku. Kujutan ette, et äkki mingite klambritega.
Kas papagoi ei kasuta joomisel mitte keelt?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitimeKolm 30 Okt 2013, 14:48

Carolyna78, kuidas teie nümfkakduul läheb? Kas saite mõne vet.arstiga konsulteerida?
Tibu, joomisel kasutab keelt küll, lind oskab isegi pea alaspidi juua, aga abiks on nokk ikka. Vaata kuidas papagoi maigutab ja pea veidi kuklasse ajab, vett juues. Papagoi keel on tömp, pole nagu koera oma, kelle keel kaardub kausikujuliseks, et vett suhu larpida, ja suulagi toetab.
Carolyna oskab vast paremini öelda, kuidas tema kakaduu hakkama saab. Küllap saab kuidagimoodi, ellujäämine nõuab.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitimeKolm 30 Okt 2013, 21:14

Lind tunneb end hästi. Söömine ja joomine pole probleemi. Rääkisin arstiga ja leppisime kokku kui tema kanti satun siis viin linnu talle ravile. Kodus soovitas mingit meditsiinilist liimi, äkki keegi teab sellest liimist? Et kust saaks seda jne. Ma olen näinud kuidas ta mineraal kivi sööb ja see pole kõige halvem. Lind ise tunneb end hästi. Vett ta joob koguaeg. Vahest keedan pehmet toitu nagu näiteks muna, riis jne.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitimeNelj 31 Okt 2013, 18:26

Noka pildid.
Nokk on katki. 10q9dlj
Nokk on katki. 2eldts7
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitimeReede 01 Nov 2013, 17:14

Uuh kui jube.pale 
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitimeReede 01 Nov 2013, 18:40

carolyna78 kirjutas:
Rääkisin arstiga ja leppisime kokku kui tema kanti satun siis viin linnu talle ravile. Kodus soovitas mingit meditsiinilist liimi, äkki keegi teab sellest liimist?
Väga hea, kui kokkulepe tehtud. Pildi järgi paistab et arsti poolt üle vaadatult saab ta näha, kuidas nokk paranema hakkab. Kas ma näen õigesti, et üks pool alumisest nokast hakkab üle kasvama, nagu kihv. Aga tasa ja targu tuleb tegutseda, võibolla millalgi annab seda paremaks lihvida, siis kui alumine nokk on toekam ja osaliselt kokku kasvanud. Arst kindlasti siin targem ja suureks abiks.
Liimi müüakse apteegis. Kas Sa arstile pildid saatsid? Huvitav, kuidas ta mõtles et selle liimi paned. Täidad lõhe liimiga? Ma küll ei julgeks. See liim liimib kiiresti näpudki kokku, kuidas sa hoiad et keel enne kuivamist kinni ei jää? Ja kui niiskust saab, kuidas see liim siis käitub. Ma ei mäleta enam, vist enda sõrmel hakkas niiskuse käes maha kooruma, ikka liimisena, aga ei mäleta. Lihtsalt proovi enda peal enne linnu peal katsetamist, ega muud polegi.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitimeReede 01 Nov 2013, 21:30

Arst on saand palju pilte ja siis seda nokka uurida. Ma isegi ei tea sellest liimist midagi ja ei tea kuidas seda liimida. Igaks juhuks ei pane seda liimi. Ma arvan, et see üks noka osa on lihtsalt paigast nihkunud või midagi sellist sest kui need noka osad kokku panna oleks see täitsa normaalne, ma täpselt ei tea. Kihvana paistab see tõeliselt. Muidu lind sellest muret ei tunne. Vaatame mis aeg näitab.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitimeReede 01 Nov 2013, 23:22

See see häda ongi, kui deformeeruma hakkab. Kas teine külg (see mis pildilt praegu ei paista) on samuti taolise "kihvaga" või on see osa siledam, ehk asetub ülanokk sellele servale rohkem? Su jutust tundub et teise külje pealt näeb asi parem välja.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitimeLaup 02 Nov 2013, 12:29

Teine pool on täitsa korras mis ei paista piltidelt aga see kihva moodi on imelik.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Sponsored content





Nokk on katki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nokk on katki.   Nokk on katki. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Nokk on katki.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine
» Jala vigastused.
» Viirpapagoi vigastas tiiba.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: