Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Linnu kaka

Go down 
4 posters
AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Linnu kaka Empty
PostitaminePealkiri: Linnu kaka   Linnu kaka Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 18:16

Tere! Vabandust mitte just kõige sobilikuma sõna pärast, aga mul on väga vaja teada ühte asja linnu kaka kohta.

Nimelt, kas linnu kadakas on söövitava toimega. Ma ei oska seda paremini sõnastada, aga mul ema ei luba lindu toas, aknalaual, põrandal ja kapi peal olla, sest kadakas pidavat mööblit rikkuma. Söövitav pidi olema. Ootaksin kellegi targema nõu, aitäh.

(NB! Mina ei kirjutanud sõna kadakas, see muutus. Selle asemel peaks olema kaka teise sõnaga).
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Linnu kaka Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu kaka   Linnu kaka Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 18:39

Kusjuures pidi olema jah. Kui su ema ei luba aknalaual, põrandal ja kapi peal olla - kus su linnukesiis on kui küsida tohib? Minul ka linnuke istub kardinapuudel, laual ja paar "miini" lasi parketile. Mina lasin ära kuivada ja siis pesin parketilt maha, kardinalt pesin kohe, aga jälg jäi ikka peale. Selline nagu oleks rasvajälg. Khm, vabandust, seda peaaegu eelviimast lauset ma vist rikkusin, ma väga tark ei ole Very Happy
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Linnu kaka Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu kaka   Linnu kaka Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 23:19

Olgu. Aga igatahes pesin ma põranda ära ja panin Kalevi kommikarbi suure kaane riidekapi peegli ette. Nüüd seisab Tibu seal, kuid talle vist ei meeldi see paterdamise hääl, et ta kogu aeg iga sammu tagant maha vaatab.
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Linnu kaka Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu kaka   Linnu kaka Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 07:35

Minu ema ka lubab Kekol olla vaid minu toas Very Happy. Kui sul on sellised kardinapuud mida vooderada saab siis võid ajalehe ümber mässida. Kui Tibule üldse meeldib kardinapuul olla Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Linnu kaka Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu kaka   Linnu kaka Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 10:12

Mina õpetasin kunagi ammu oma linnud maanduma vaid oma puuri katusel. Siis kui nad s...tusidki, kukkus see nende puuri. Kuid ma ei usu ,et vanemat lindu enam nii tegema saab õpetada. Nüüd kui uus puur on, millel katust ei ole kus maanduda, poetavad nad väljaheiteid sinna kuhu juhtub. Õnneks või õnnetuseks ei pea ma ültse junne koristama, sest nümf on lolliks läinud ja sööb kõik lindude ekskremendid ära.
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Linnu kaka Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu kaka   Linnu kaka Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 15:22

Ja kuidas sa neid õpetasid? Olid nad sinuga siis juba harjunud? Ma ei kujuta ettegi kuidas ma Kekot saaksin õpetada puuri PEALE maanduma. Talle meeldib vägaväga olla kardinapuul ja kapi otsas. Aga endal oleks väga hea, kui ta puuri peal istuks.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Linnu kaka Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu kaka   Linnu kaka Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 15:50

Ma panin puuri peale hästi toreda oksa ja painutasin nii, et jääks nagu tagurpidi L. See oks meeldis neile väga, sest riputasin sinna külge mänguasju. Kui nad maandusid mööblile, siis ajasin nad kohe sealt ära. Oksal ma neid ei tülitanud, ega näppinud. Seda tuleb teha noorest peast, sest kui halb harjumus sees, siis seda enam ära ei saa. Aga hiljem kui teise linnu võtad ja temale seda ei õpeta, siis hakkab ka õpetatud lind jälle mööblil ronima. Selleks, et lindu õpetada, ei pea ta taltsas olema. Ise pead kaval olema ja teadma linnu harjumusi ja hirme ja seda mis talle väga-väga meeldib. Neid teadmisi kavalalt ära kasutades, saad panna linnu tegema seda mida soovid.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Linnu kaka Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu kaka   Linnu kaka Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 19:45

Hmm...Tibule ei meeldi kardinpuul, sest ta jääb oma küünistega sinna külge kinni. Tegin hoopis nii, et see papp, mille peal ta seisis, panin sinna peale murukarbi ning nüüd näksib ta seal päev otsa muru ja vaatab peeglisse. Kuid selle kakaga on ikkagi väike probleem.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Linnu kaka Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu kaka   Linnu kaka Icon_minitimeKolm 08 Mai 2013, 13:35

Mina ei saa väita et papagoi väljaheited söövitava toimega oleksid, kõik pinnad olen saanud puhastada ja plekke pole jäänud. Kapipealset on küll tüütu puhtaks küürida, pean ronima tooli ja tumba otsa et ulatuda, sellegi-poolest on mu linnud suure osa päevast vabalt väljas. Kuhu maanduvad, on nende oma asi, ronimispuud ja redelid on lemmikud, eks koristamist ikka on, mul on hetkel 9 lindu.
Uutele papagoiomanikele võibolla tuleb kasuks, milline vaatepilt siis on see lemmiklinnu kaka?
Pealegi, peaks iga omanik jälgima oma lemmiku väljaheiteid, kas on muutusi, kas on liiga vedel või halvalõhnaline. Munev ja haudel emaslind võib teha ülisuuri hunnikuid. Ka hommikune kaka on reeglina suurem ning mõned liigid harrastavad roojata oma puurist välja saades, kui on kindel päevakava ja teavad, et saavad sel kellaajal puurist välja. Muidugi ei tähenda see, et hoiavad oma häda kinni puuris olles, kui ikka vaja, teevad sinna ka.
Näiteks mu erispapagoi kakab hommikul puuris sees olles, ise juba nähes et olen puuri ust avamas, alles siis astub välja. Seda pole ma talle õpetanud ja vahel see ei toimi, aga üldiselt küll. Juba väljas olles ta kakab sinna kus tahab ehk kus harjunud on, selle tarbeks ta puuri ei suundu.
Mägipapagoid kakavad peale puurist välja pääsemist ja maandumist mõnel oksal. Lennu pealt papagoid ei kaka.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Linnu kaka Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu kaka   Linnu kaka Icon_minitimeKolm 08 Mai 2013, 16:03

Usun, et nad lennu pealt ei kaka, kuid mis nipiga siis sai minu koridori sein kakatäpiliseks? Seal pole mitte ühtegi kohta, kuhu oleks saanud rosellapapagoid maanduda. Pigem täitis koridor lennuraja otstarvet. Läbi koridori tuhisesid nad sellise hoo ja osavusega, et kui ootamatult nende rajale ilmusin, oskasid nad viimasel hetkel kõrvale põigata täiesti vabalt. Aga kakatäpid seinal? Müstika.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Linnu kaka Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu kaka   Linnu kaka Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Linnu kaka
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kaka haiseb
» Milline on papagoi kaka.
» Linnu tiivad krambitavad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Teised teemad lindudest-
Hüppa: