Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Jaapani amadiinid

Go down 
2 posters
AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Jaapani amadiinid Empty
PostitaminePealkiri: Jaapani amadiinid   Jaapani amadiinid Icon_minitimeTeis 07 Mai 2013, 13:42

Jaapani amadiinid 521226301_20360a51f0_z

Mulle meeldivad need linnud väga ning tahaks endalegi võtta nad, aga tahaks enne natuke rohkem nende kohta teada. Igal pool kirjutatakse põhimõtteliselt sama teksti, kus räägitakse, et nad on vähenõudlikud, mida nad söövad ja pesitsusest. Aga ma tahaks teada veel mõningaid asju, seega ma loodan, et siin foorumis leidub mõni kasutaja, kellel on japsid ja teab täpsemalt rääkida.

Kui kõvat häält nad teevad (võrreldes teiste lindudega)? Kui julged nad on? Kas neid lastakse puurist välja ka? Kas nad on lihtsalt puurilinnud või tulevad käele ja annab õpetada ka neid? Kui hullult nad läbustavad (kui nt puuri põhjas on saepuru)? Kas neile meeldivad aind oksad ja kiigud või on neile vaja ka mingeid peegleid ja mänguasju?

Praegu ei tule rohkem küsimusi pähe.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Jaapani amadiinid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jaapani amadiinid   Jaapani amadiinid Icon_minitimeTeis 07 Mai 2013, 15:04

Mul on japsid olnud. Hääl on minu tundlikule kõrvale väga meeldiv ja mahe. Nad ei ole vaiksed, kuid lärmiks nende laulu nimetada ei saa. Nad plädisevad väga tihti.
Julged nad küll pole, et inimesega sinasõbraks saada. Aga kui sa suudad kärbsele trikke õpetada, siis saad jaapani-amadiinid ka ära dresseerida. Papagoiga neid võrrelda ei saa. Neil on paras kanaaju. Võid lasta puurist välja, kuid nad on nagu kärbsed. Katsu kärbest kinni püüda. Pärast pead nad kokku korjama ja puuri tagasi panema. Nad teevad selle sulle väga raskeks.
Läbustamise kohapealt-mina loobusingi nendest sellepärast. Kunagi jäin loomapoes vaatama oravaid. Nende puur oli seina vastas ja seina peal oli kakatriip nagu joonlauaga joonistatud. Müüa ütles, et teine triip on inimese peal kes seisab puuri vastas. Oravad jooksevad puuris nagu jooksurattal ja kakavad jooksupealt. Amadiinidega on sama lugu. Nad ei jookse nagu oravad, kuid väljaheide lendab puurist välja ja kõik mis on puuri lähedal on kakatäpiline. Lisaks nad "külvavad" Seemned lendavad nii kaugele, kui amadiinil jaksu neid loopida on. Saepurust ma ei tea midagi, sest kasutasin ise ajalehti. Muide joogitopsis olev vesi, amadiinide puuris topsis ei püsi. Võtab nagu jalad alla ja hüppab puuripõhja ja puurist välja.
Seedimine on neil kiire. Iga kord kui tiibu laiutavad, kakavad. Toas lahtiselt on nad nagu hävituslennukid-pommitajad. Lisaks ei suuda mitte ükski vägi neid lillepottidest eemale hoida.
Mänguasjad ikka meeldivad ja oksad-pesad jms
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Jaapani amadiinid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jaapani amadiinid   Jaapani amadiinid Icon_minitimeKolm 08 Mai 2013, 11:02

Hmm, siis tasuks õrred vist puuri seintest natuke kaugemale panna...
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Jaapani amadiinid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jaapani amadiinid   Jaapani amadiinid Icon_minitimeKolm 08 Mai 2013, 16:16

Natuke hoidis prahti kinni puuri sügav põhi. Toidutopsid puuripõhjas. Kolm kinnist puuriseina. Puuri suurus. Sest mida suurem on puur, seda vähem prahti toas. Arvan, et see kehtib igasuguste lindude puhul.
Oksad nende puuris asetsesid enamasti puuri keskel, kinnitatud kinnisele seinale.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Jaapani amadiinid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jaapani amadiinid   Jaapani amadiinid Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Jaapani amadiinid
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Jaapani amadiinid=ammlinnud.
» Amadiinid.
» Amadiinid ja munad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Liigid :: Papagoid ja kakaduud :: Amadiinid-
Hüppa: