Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Puurilinnud?

Go down 
2 posters
AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Puurilinnud? Empty
PostitaminePealkiri: Puurilinnud?   Puurilinnud? Icon_minitimeNelj 16 Mai 2013, 17:36

Mõtlesin, et teeks siia teema, kus saame rääkida, kas teatud linde kasutatakse puurilindudena või mitte. Ma olen viimasel ajal uurinud ja leidnud nii palju huvitavaid linde ning mind väga huvitab, kas neid kasvatatakse puurilindudena või elavad nad ainult looduses. Kuna mul endal ei ole eriti hea inglise keel, siis pole inglise keelsetest artiklitest ka eriti välja lugenud ja vastust saanud.

Igatahes, oskab keegi öelda, kas neid amadiine saab puurilindudena kasvatada. Eestikeelset nimetust ei tea:
Puurilinnud? Red-backed_Mannikin
http://www.birdforum.net/opus/Lonchura_nigriceps - Mulle kohutavalt meeldivad need värvid. Oleks vaid võimalik, tahaks endalegi kunagi neid imeilusaid linnukesi.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puurilinnud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puurilinnud?   Puurilinnud? Icon_minitimeNelj 16 Mai 2013, 18:27

Eestikeelseid nimetusi saab vaadata http://www.eoy.ee/birdnames/index.php
ladinakeelse nimetuse Lonchura bicolor järgi 2 vastet:
ruskselg-amadiin - ladina keeles: Lonchura bicolor nigriceps, Lonchura nigriceps, Spermestes nigriceps
inglise keeles: Brown-backed Munia
eeben-amadiin - ladina keeles: Spermestes bicolor, Lonchura bicolor
inglise keeles: Black-and-white Mannikin, Black and White Mannikin, Black-and-white Munia

kui paned otsingusse ainult nimetuse Lonchura, saad pikema nimekirja.
Tagasi üles Go down
 
Puurilinnud?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Liigid :: Papagoid ja kakaduud :: Amadiinid-
Hüppa: