Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Amadiinide toit.

Go down 
+7
tibu
lillekene
pepe7
papagoi3
MTÜ Amadiin
Sigrid
sirpe
11 posters
AutorTeade
sirpe
Nooruk
Nooruk
sirpe


Male
Linde : 100 või rohkem
Postitusi : 26
Asukoht : Pärnumaa
Vanus : 65

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeEsm 15 Dets 2008, 22:35

Sain ootamatult sebra amadiinide omanikuks. Kes õpetaks nende pidamiseks nippe? Toidan hetkel kanaaride toiduga. Muud kodus pole. Viirukate ja tuvide segusid on ka. Kas nad värsket ka söövad? Panin orase kasvama. Kapsast ei arvata midagi. Tänud ette!
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeTeis 16 Dets 2008, 09:59

Amadiinidele peaksid poes olema müügil spetsiaalsed segud. Arvan, et neile meeldib ka näiteks kukeleib.
Tagasi üles Go down
MTÜ Amadiin
Tibu
Tibu
MTÜ Amadiin


Female
Linde : 2
Postitusi : 2
Asukoht : Tartu

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeTeis 27 Jan 2009, 19:59

Exclamation Amadiine toidetakse hirsiterade ja päideroo seemnete seguga. Aastaringselt tuleks osa seemneid anda lindudele eondatult. Samuti tuleks toiduratsiooni sisse viia veidi loomset päritolu toitu keedetud kanamuna näol, isegi väljaspool pesastumise perioodi. Aeg-ajalt võiks linnukestele pakkuda vaheldust ja anda veidi pestud sääsetõuke. Välises lindlas saavad linnud ise püüda kärbseid ja muid sisselennanud putukaid. Võimaluse piires võiks puuris alati olla värsket rohelist. Lisaks on lindudel suur vajadus joogivee ja pesemise järele. Pidevalt on vaja jälgida mineraalse lisasööda olemasolu, ja seda üpris suurtes kogustes.
Tagasi üles Go down
http://www.amadiin.ru
MTÜ Amadiin
Tibu
Tibu
MTÜ Amadiin


Female
Linde : 2
Postitusi : 2
Asukoht : Tartu

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeTeis 24 Märts 2009, 20:19

Munast koorudes on viljaterad ja kõvaks keedetud peenestatud muna väga kasulik toit kõigi amadiinide jaoks. Talvel võib neile anda riivitud kapsast ja porgandit, peenestatud magusat õuna. alien
Tagasi üles Go down
http://www.amadiin.ru
sirpe
Nooruk
Nooruk
sirpe


Male
Linde : 100 või rohkem
Postitusi : 26
Asukoht : Pärnumaa
Vanus : 65

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeLaup 02 Mai 2009, 21:53

Ainus roheline mis hästi peale läheb on hiinakapsas. Kodumaisest meeldib raps ja hirss. Kanepit võid ise süüa. Porgandid, õunad ja muud fruktid ei tekita Pavlovi refleksi. Esimene pesakond 5 pätti. Istuvad järgmist.
Tagasi üles Go down
papagoi3
Teismeline
Teismeline
papagoi3


Female
Linde : 2
Postitusi : 14
Vanus : 29

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Täpik-sebra amadiinide menüü.   Amadiinide toit. Icon_minitimeTeis 03 Nov 2009, 21:04

ma sain natuke aega tagasi endale sebratäppamadiinid...kas te oskaksite öelda mida nad söövad?
ma annan neile küll teri vahetan igapäev vett aga ma arvan et nad vajavad midagi muud ka vahepeal:)
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeTeis 03 Nov 2009, 21:45

Täpiksebra amadiinid söövad veel õuna,keedetud porgandit,keedumuna koos koorega(enne kahvliga katki suruda),värsket kurki,vesiheina.Ja mina tegin veel sellist pudru taolist massi keedu porgand+keedumuna+riivsai.Segasin selle kokku massiks ja andsin just poegade ajal neile,väga hästi sõid.Keegi kasvataja andis selle retsepti mulle.Ja need linnud vajavad kindlasti puguliiva.
Ja üht võin veel öelda:nad on hullud munejad,vahel pead munad ära korjama,sest muidu kurnab emase ära.
Palju õnne linnukeste puhul!!
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeKolm 04 Nov 2009, 01:35

Osta loomapoest spetsiaalset, amadinidele mõeldud toitu. Kanaarilinnu toit ei sobi. Osta ikka amadinidele mõeldud.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeKolm 04 Nov 2009, 21:06

Nad söövad troopiliste lindude toidusegu.Ja võib ka juurde sinna segada viirpapagoide toidusegu,nii mulle soovitati.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
lillekene
Teismeline
Teismeline
lillekene


Female
Linde : 2
Postitusi : 19
Asukoht : Türi
Vanus : 67

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeTeis 23 Nov 2010, 20:53

Lugesin kusagilt,et amadiinidele võib anda pestud sääsevastseid.Leidsin poest külmutatud sääsevastseid,millega söödetakse akvaariumi kalu.Siit ka küsimus,et kas neid võib anda ka linnukestele??
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeKolm 24 Nov 2010, 07:16

Mingid kuivatatud gammarused on loomapoes (nagu väikesed krevetid). Neid ma küll andsin amadiinidele.
Võib küll anda sääsevastseid, olen üsna kindel. Kui need vastsed on külmutatud, siis leota ühe korra ports lindudele.
Tagasi üles Go down
Amadiin888
Noor Perepea
Noor Perepea
Amadiin888


Female
Linde : 3
Postitusi : 56
Asukoht : Tallinn

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeKolm 11 Mai 2011, 17:06

Värsket söövad amadiinid küll. Ja sa võid neile veel maiuspulkki osta!
Tagasi üles Go down
Amadiin888
Noor Perepea
Noor Perepea
Amadiin888


Female
Linde : 3
Postitusi : 56
Asukoht : Tallinn

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeLaup 14 Mai 2011, 10:12

Mina annan neile salatit ja amadiinidele mõeldud seemneid. Ja vahel panen neile maius pulga mille nad suhteliselt kiiresti ära söövad. Seda olen mina ka kuulnud et neile võib keedetud porgantit anda eks ma proovi kas nad söövad.

Edu teile aadiiniga! lumehelves
Tagasi üles Go down
lindloke
Tibu
Tibu
lindloke


Female
Linde : 1
Postitusi : 2
Asukoht : Haljala
Vanus : 44

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeNelj 01 Dets 2011, 13:49

Mei amadiinidele meeldis väga hiinakapsas, õun, kurk ja ristiku lehed. Maiuspulki meie linnud ei tahtnud meeldisid, hirsi oksad, neid nad tuuseldasid agaralt.
Tagasi üles Go down
TheAngelAicha
Teismeline
Teismeline
TheAngelAicha


Female
Linde : 1
Postitusi : 11
Vanus : 35

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeKolm 14 Nov 2012, 11:41

Mul on mure oma amadiiniga, olen kirjutanud korduvalt amadiinide kasvatajatele ega pole saanud abi. Nimelt on meil pooleteist aastane amadiinipoiss, kes elab praegu üksi. Olen talle pakkunud keedumuna, porgandit ja õuna, samuti lehtsalatit ja kapsast. Ta ei söö midagi nendest. Suvel vaatasin videot kus amadiinid nokivad salatilehti ja pooleks lõigatud keedetud mune nii ilusasti, proovisin ka aga ikka ei, varem pakkusin riivitult. Pesas on tal praegu kaks maiuse pulka, üks on nüüd spets munapulk ja teine on siis puuviljadega ja hirsiga. Samuti ei ole ta kunagi nokkinud oma mineraali asjandust, see tuli vana puuriga kaasa, varasemalt omanikult. Suures mures olen purustanud kodumunade koori talle seemnete hulka, kas nii võib? Allapanuks on meil puguliiv, merekarpidest.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeKolm 14 Nov 2012, 14:36

Võib ikka purustatud munakoori lisada seemnete hulka.
Äkki saaksite ühe kaaslase talle võtta, ja nimelt sellise kes sööb värskeid juurvilju. N-ö teadlikult otsida sobivate omadustega kaaslast, tema võib teie linnukese meelt muuta, ma arvan nii.
Leota ööpäev väike kogus seemnesegu, loputa mitu korda ja vaata, kas talle selline asi juba sobib. Päris idandatud seemneid ta siis ilmselt ka ei söö? Aga just, et kas sellisel moel vähekenegi "mahlakam" (vesisem) toit tuleks kõne alla, esialgu.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeKolm 14 Nov 2012, 14:55

Kas amadiini jõud käib üldse sellest mineraaliasjandusest üle?

Mina olen keedumunakoore ära kuivatanud ja siis uhmris purustanud. Toore muna koori anda ei tohiks. Munakoor on alati hea, arvan.

Isiklikult mina liiva allapanuks ei kasuta, sest linnud armastavad liiva nokkida. Selline liiv on aga segamini väljaheitega ja ei oleks eriti tervislik. Puguliiv peab amadiinidel kindlasti olema, kuid pane see eraldi topsikusse, et ta saaks alati seda nokkida kui tahab.

Arvan, et ta pole harjunud värsket sööma. Pane talle sellegipoolest värsket ette.

Ole maiusepulkadega ettevaatlik. Maiusepulk las jääb ikka maiuseks. Osta parem munatoitu (selline kollane pudi) või "fruitty pateed".

Liiga palju vitamiine on kahjulik. Kui lind on ilus ja terve, siis ära muretse üleliia. Kui ostad kvaliteetset teradesegu, siis on seal kõik vajalik sees. Isegi kivikesed on mõnes toidusegus olemas.

Paku talle kindlasti võimalust vees sulistada.


Üks nipp värsket sööma meelitada on see, kui võtad maiusepulgad ära ja paned tema igapäeva toidu segamini riivitud juur või puuviljaga. Näiteks hommikul, kui tal kõht kõige tühjem on. Muidugi värske toit rikneb ja pead selle varsti välja vahetama. Aga vbl. saab linnuke nii maitse suhu.
Tagasi üles Go down
TheAngelAicha
Teismeline
Teismeline
TheAngelAicha


Female
Linde : 1
Postitusi : 11
Vanus : 35

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeNelj 15 Nov 2012, 17:14

Suured tänud teile, ma panen kohe seeknesegu likku, et saaksin hommikul anda. Puguliiva lisan talle söögi hulka ka põhjas on ka liiv, kuna ma ei ole leidnud mida võiks veel panna, kuna ajaleht mulle kindlasti ei meeldiks ja puuri põhi alt eraldi kandikutega ja eriti ei saaksi ajalehte kasutada. Ma võib ju uuesti proovida riivitud vilju anda, kuigi ma olen seda aasta vältel pidevalt proovinud, siiani kasutult.
Ma ise olen ka mõelnud et peaksime paarilise muretsema, kes on julgem ja teiste harjumustega, kuid kardan et hakkavad usinasti munema, mul ei ole veel kogemusi sellega, kui tihti ntx aastas oleks mõistlik last tibudel kooruda.
Igaljuhul katsetan veel, tänud.
Tagasi üles Go down
TheAngelAicha
Teismeline
Teismeline
TheAngelAicha


Female
Linde : 1
Postitusi : 11
Vanus : 35

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeNelj 15 Nov 2012, 17:27

Tahtsingi küsida, kas teate netipoode, kust saaks munatoitu või frutti pateed, kuna meil siin nii kesine ja väike pood. Ei ole linna inimene.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitimeReede 16 Nov 2012, 12:16

Võid ju samast soost linnu võtta. Linnutittedega tegelemine on üks tõsine ja väsitav töö, pärast ei saa nendest enam lahti.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Amadiinide toit. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinide toit.   Amadiinide toit. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Amadiinide toit.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Sebra-amadiinide agressiivsusest.
» Kaeluspapagoide toit.
» Parim toit
» Toit (suurem kogus).

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Liigid :: Papagoid ja kakaduud :: Amadiinid-
Hüppa: