Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kui üks lindudest sureb

Go down 
+6
siret50
SaluKat
kiizu250
Sussu
tibu
janika
10 posters
AutorTeade
janika
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 1

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Emane tappis isase   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeReede 04 Sept 2009, 14:01

Meil juhtus selline kole lugu, et ühel päeval linnud tülitsesid. Kui ma liginesin puurile, siis nad rahunesid.Mingil hetkel läksin kodust ära ja paar tundi hiljem koju tulles, oli isane lind puuri põhjas surnud. Järgmisel päeval avastasime pesakastis muna. Ja lõpuks oli 4 muna. Nüüd on 2 poega koorunud-vanem 4 päevane. Mul on tõsine mure, et kui isast pole, kas emane ikka hakkab neid toitma?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeNelj 10 Sept 2009, 20:33

Emane peaks saama hakkama küll, arvan. Eks sa näed ise ka. Ega muud valikut pole, kui jälgida. Uut isast ära praegu võta.
Tagasi üles Go down
Sussu
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 3

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimePüh 04 Okt 2009, 14:13

Tere!



Minul juhtus selline õnnetus, et emane papagoi suri. Papagoidel oli
mitu muna pesakastis ja juba mitmendat korda, kahtlustan, et emane
munes liiga palju või siis isane ei andnud piisavalt süüa. Probleem on
ka selles, et üks muna koorus. Emane suri vapralt oma munade ja tibu
peal, neile sooja andes, aga nüüd ei tea mis peale hakata. Kas isane on
võimeline tibu toitma ja ehk ka mune hauduma? Palun aidake.Kui üks lindudest sureb Icon_cry
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimePüh 04 Okt 2009, 17:52

Mitmes pesakond emasel, sel aastal see viimane oli?

Tavaliselt kasvatab isane, koorunud poja üles (võibolla mängib siin rolli, poja vanus...ma ei tea). Kahjuks ei oska öelda, kas ta haub koorumata mune. Munade kohta arvan, et nad on jahtunud. Kui munade temp, kasvõi natukene langes on nendest koorunud pojad haiged. Soovitan munad ära visata.
Tagasi üles Go down
Sussu
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 3

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimePüh 04 Okt 2009, 20:57

Pesakond on vist 3. või 4. Need tulid järjest. Isane ei taha praegu pesas väga istuda, kui munad ära võtan, kas siis see võib aidata?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimePüh 04 Okt 2009, 23:34

Su emane suri kurnatusest. Iga pesakonna vahele peab jätma vähemalt 3 kuud. See on aeg, kui emane taastub. Munemine viib organismist välja palju vitamine ja mineraal aineid. Kui on mitu pesakonda järjest, siis kooruvad pojad on haiged ja väiksed, nõrgad. Ema aga sureb tavaliselt.
Ma tean, et linnud teevad kohe uuesti, uued munad, kuigi tibud pole veel täisealised. Munad peab ära korjama ja kui tibud pessa enam ei lähe, siis pesa ära võtma.
See koorunud tibu sureb sul, sest on mitme järjestikuse pesakonna järeltulija. Ta on liiga nõrk.

Loodan, et õppisid oma veast ja kui isasele kunagi uue kaaslase võtad, siis pea meeles, et 3 kuud, iga uue pesakonna vahele. Ja kindlasti jäta meelde, et suguluses olevaid linde omavahel paaritada ei tohi. Enne, kui tahad tibusi, uuri pesitsuse kohta. Küsi vähemalt kolmelt inimeselt nõu, kellel on kogemusi.
Tagasi üles Go down
Sussu
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 3

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeEsm 05 Okt 2009, 23:00

Tegelt on mul kogemusi olnud aastaid tagasi, kui sain esimese papagoi ja ostsime talle isase ka juurde. Klappis suurepäraselt. Tegid pere ja olid õnnelikud. Kõik läks iseenesest korda ja hästi. Aga edaspidi ei ole hästi läinud. aga ma arvan, et enam me papagoisid perre ei too.Kui üks lindudest sureb Icon_smile
Ja tibuke suri täna.Kui üks lindudest sureb Icon_sad

Aitäh abi eest.Kui üks lindudest sureb Icon_smile



Palun ära kirjuta vigadega.
tibu
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeEsm 05 Okt 2009, 23:09

Jah, kogemusest ainult ei piisa, teadmised on ka vajalikud. Teadmised ja kogemused kokku on parim.
Eks ise teate, kas võtate linde või mitte. Kuid vähemalt sa oled nüüd natuke targem, pesitsus koha pealt.
Tagasi üles Go down
kiizu250
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 1
Asukoht : jõgeva

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeNelj 26 Nov 2009, 13:14

Minul juhtus sarnane kole lugu.Mul on 7a olnud emane ja isane viirpapakoi . Emane suri eelmine aasta ära ja juhuse tahtel lendas meie maju juurde üks emane viiru. Ta oli hästi sõbralik ja me püüdsime ta kinni ja panime isasele uue seltsilise. Emane ja isane said alati hästi läbi, aga nüüd kui puuri munes esimese muna juhtus miskit hirmsat mida ma ei osand oodata .Nimelt ühel hommikul istus isane linnuke puuri põhjas ja oli vägi nõrk. Kui arst teda korralikult vaatama hakkas oli asi ikka väga hull. Mul ei olnud muud teha kui lasin ta magama panna et viirut piinast päästa. Kokkuvõttes oli emane isase läbi klobind.Nüüd on mul puuris võõras emane linnuke kes on paar kuud olnud meil ja munad. Mul ei jää muud üle nüüd kui loota et munad kooruvad ja et seal on ka mõni isase värvusega linnake. Aga kõik kellel pole pesakonda ennem olnud jälgike oma linnukesi et emased isastele midagi sellist ei teeks.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Isane suri.   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeEsm 08 Märts 2010, 22:56

Mul suri isane viiru ära ja nüüd emane ei tee munadest üldse välja. Nagu ei käi haudumas päev otsa vaid on niisama.
Et kas tuleks uus isane võtta või läheb see lein üle ja haudub edasi?
Abi mingisugust?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeTeis 09 Märts 2010, 10:15

Kui haudumine on täies hoos olnud ja lind terve päev munadelt eemal, siis ma ei usu, et munadest asja saab. Kuid olen oma senise lindudega tegelemise perioodil aru saanud, et lindude maailmas juhtub tihti erandeid. Kindlat reeglit pole olemas.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeTeis 09 Märts 2010, 19:25

Ta nagu terve päev ei ole sealt eemal. Ta haudub ikka, lihtsalt ei ole pesas enam niikaua kui ennem.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeTeis 06 Apr 2010, 17:38

Aga äkki käib ta lihtsalt söömas ja joomas. Nüüd, kui kaaslast pole, pole ka teist lindu, kes teda toidaks. Hauduvaid viirusid peaks ju isaslind toitma?
Tagasi üles Go down
siret50
Tibu
Tibu
siret50


Female
Linde : 4
Postitusi : 4
Asukoht : järvamaa
Vanus : 39

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeLaup 09 Apr 2011, 20:05

lugu siis selline et minu isane viiru lahkus täna:( puuril on pesakast küljes ja ma nüüd ei oska vaadata ka kas emane munema hakkab.asjatasid nad küll siin paar päeva tagasi.mida paksin tegema kas pesakasti ära võtma või ootama,kas emaane üksi saab hakkama munadega?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeLaup 09 Apr 2011, 21:21

Mina võtaksin pesa ära.
Tagasi üles Go down
etu12
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Linde : 2
Postitusi : 5

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeReede 15 Juul 2011, 22:02

minul on selline lugu et minu viirpapagoil oli munetud 8 muna neist 2 ei koorunud ja kaks poega olid surnud pesa põhjas. lugu aga selline et praegu on pesas VIST 3-4 poega paari nädala vanused aga, juhtus selline asin et paar päeva tagasi suri isaslind . mida teha
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeLaup 16 Juul 2011, 15:55

Arvan, et ema saab nende eest hoolitsemisega hakkama.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeEsm 18 Juul 2011, 00:00


Arvan sama....saab hakkama. Toitu rohkem ette panna. Mind jäi kummitama lause: ...pesas VIST 3-4 poega ? Kas sa pesa üldse ei kontrolli?
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
etu12
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Linde : 2
Postitusi : 5

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeEsm 18 Juul 2011, 22:34

kontrollisin pesa sealt vaatab vastu 2 suuremat poega aga mul on probleem nüüd järgmine et, ema viibis tänase öö väljas mitte pesas . see on tal esimene kord, kas see on normaalne et pojad pesas ja ema ööbib väljas?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeEsm 18 Juul 2011, 22:53

Kui vanad on tibud nüüd, 18. juuliks? Nii on teistel lihtsam vastata.
Kui palju oled ise artikleid lugenud viirpapagoide kohta, end kurssi viinud, millal hakkab vanalind tibusid iseseisvusega harjutama ja mis ajast see juba normaalne on?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeTeis 19 Juul 2011, 09:10

Viirukatega ma enam ei mäleta, kuid kui nümfkakaduu tibud on koorunud, siis vanemad päeval enam pesal ei istu. Mõne aja möödudes ei minda ka enam öösel pessa. Käiakse ainult toitmas.
Praegu on suvi ja pesas on päris soe. Emad tavaliselt teavad, mida nad teevad.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimeLaup 09 Veeb 2013, 13:28

Mulle mõjus esialgu ¹okeerivalt müügikuulutus, mille eile leidsin, aga kui mõtlema hakata; on nagu on, see on omaniku otsus.
Müügikuulutuste sirvimine lõppeks annabki üldise ülevaate, mis toimub lemmiklinnunduses. Ka neile, kes alles plaanivad papagoi võtta, oleks vast õpetlik näide, ma arvan.
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=33344857
Pildi all on siis lühitutvustus ja esitatud küsimused/vastused annavad selgema pildi.

Aga kui siinset teematki lugeda, tekib kahtlus, kas seegi lahendus mis müüja tahab emaslinnule pakkuda, ei pruugi kõik minna uues kodus hästi. Aga võib minna ka hästi, kõik oleneb lindude iseloomust. Kohastumine uue elupaigaga, uue partneriga. Siiski riskantne ettevõtmine, minu arust.
Oletame et kui ka munad kaasa antakse, kas emane võib muutuda uue partneri suhtes kurjaks? Või uus isane vihastab võõraste munade peale? Ma muidugi ei tea, mis otsustatakse munadega teha, see siin jääb kõigest aruteluks, erinevate variantidega.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimePüh 10 Veeb 2013, 11:19

Olen enam kui kindel, et kui munad kaasa antakse, jäetakse need lindude poolt maha või lõhutakse. Kardan, et see emane võib samuti ära surra nagu tema kaaslane. Muidugi ei pruugi. Ma ei tahaks ka eriti uskuda, et see moodustis on muna. Pigem mingi kasvaja või midagi..ei tea. Miks ma nii arvan? Sellepärast, et mul isiklikult pole ühtegi munadega lindu õnnestunud sellises olekus näha. Lind, kel muna nii "äärepeal" ei istu õrrel sellise rahuga nagu oleks see normaalne.
Arvan, et see punn on seal juba pikemat aega olnud ning omanik tahab linnust loobuda, sest ei taha näha teise linnu surma. Inimene kes tahab oma lindu ära anda on seda asja pikalt kaalunud. Teinud ilusaid pilte. Kui kiirustatakse, siis on midagi valesti.

Teemast välja aga see puur on paras kahele viirpapagoile, mitte kuuele nagu seal väidetakse.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimePüh 10 Veeb 2013, 12:00

Asjalik tähelepanek, tibu. Vaatasin uuesti ja suurendatult. Muna võib see ju olla, lind aga vaevalt et ise sinna õrrele end hiivas. Muna kõhus, on linnul raske mööda puurivarvaid ronida, ja kaugus horisontaalselt asetsevatest pulkadest õrreni on linnule liig. Mööda vertikaalseid varvaid ta kindlasti ei roninud. Puur on veel veemärg, äsja pestud. Seega, Ta on sinna asetatud, vaeseke. See punn allkehas võib olla ka väljutamata kaka, seda sel juhul, kui lind istub pesal haudel ja siis, minu kogemuste järgi, käiakse väljas harva. Kuna müügipiltidel pesakasti näha pole, siis ma ei tea ka põhjust, mis sunniks lindu enda väljaheidet viimse võimaluseni kinni hoidma.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitimePüh 10 Veeb 2013, 14:01

Ma nägin ka seda kuulutust, päris jube oli!
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Sponsored content





Kui üks lindudest sureb Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui üks lindudest sureb   Kui üks lindudest sureb Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kui üks lindudest sureb
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Artikleid lindudest
» Artiklid suurtest lindudest

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: