Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Koer ja papagoi.

Go down 
4 posters
AutorTeade
alliee
Tibu
Tibu
alliee


Linde : pole ühtegi
Postitusi : 1

Koer ja papagoi. Empty
PostitaminePealkiri: Koer ja papagoi.   Koer ja papagoi. Icon_minitimeTeis 26 Juul 2011, 02:49

Tere!
Ise pole elus ühtki lindu veel pidanud, kuid nüüd juba mõnda aega olen siin plaaninud võtta algatuseks viirpapagoi. Kodus on aga koer (pole agressiivne, sõbralik loom on) ning ei tea kuidas viirpapagoi sellele reageeriks või kuidas koerad tavaliselt lindudesse suhtuvad.
Ette tänades, Allie
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Koer ja papagoi. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Koer ja papagoi.   Koer ja papagoi. Icon_minitimeTeis 26 Juul 2011, 12:28

Alustuseks ütlen, et mul endal on ainult linnud kodus, teisi loomi pole. Paljudel on koerad ja kassid. Koerad aktsepteerivad pereliikmeid tavaliselt, saavad aru kes on oma, kes võõras. Kui Su koer Sind usaldab ja teil on peres hierarhia paigas, siis koer väga ruttu taipab et lind on Sinu lemmik ja teda peab hellalt kohtlema. Ütled ju ka et on sõbralik loom. Koeri on igasuguseid, mõni on murdja ja sinna pole suurt midagi parata, ta võib olla peremehele hea kaaslane, kuid iseloom on nagu on. Koeratõud on erinevalt aretatud, sellega peab arvestama, instinktid võivad olla tugevamad.
Linnud, alguses ehk pelgab, ma ei tea selle kohta midagi sõna sekka öelda.
Papagoid kardavad suuri linde, kes akna taga lendavad, kajakaid näiteks. Olen tähele pannud, et linnuparv (väikesed linnud) pole nende arvates ohtlik, hoopis tekitab elevust.
See on loogiline ka - röövlind lendab üksi.
Kuidas koertega on, ma ei tea.

Muide, varesed käivad vahel mängimas (narritamas) mõne koeraga, ja koerad tunnevad end meelitatult.


Viimati muutis seda Pille (Esm 11 Jan 2016, 16:36). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Koer ja papagoi. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Koer ja papagoi.   Koer ja papagoi. Icon_minitimeTeis 26 Juul 2011, 20:14

Üks inimene rääkis mulle, kuidas tema nümfkakaduu käis koera narrimas. Lõpuks võttis koer papagoi suhu (suur koer), kuid haiget ei teinud. Lind muidugi ehmatas.
Mul on olnud kogemusi segaverelisega, kellel on linnukoera verd. Kui aru sai, et ei tohi siis oli kõik korras.
Omapead küll ei soovita lindu ja koera jätta.

Rosellad ja nümfid panevad kindlasti koera ise paika. Neil on suur nokk ja tugevad tiivanukid ning hea mõistus.

Pole isiklikult veel kuulnud, et koer oleks papagoi maha murdnud, kuid kassid on tihti sulelisele otsa peale teinud.
Tagasi üles Go down
taanka
Noor Perepea
Noor Perepea
taanka


Female
Linde : 8
Postitusi : 51
Asukoht : Tartu
Vanus : 45

Koer ja papagoi. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Koer ja papagoi.   Koer ja papagoi. Icon_minitimeNelj 28 Juul 2011, 17:18

On koeri kes murdnud linde, kui sulelist ja karvalist omapäi jäetud , seega ei tea kunagi mis võib juhtuda.Endal kolm koera ja kurba kogemust nende poolt tekitatud veel pole olnud. Ise küll täielikult usaldan neid,kuid ehk see senimaani kuni ..... tfu,tfu,tfu
Tagasi üles Go down
http://lemmikloom.onepagefree.com/?id=17690&onepagefree=e3f7
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Koer ja papagoi. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Koer ja papagoi.   Koer ja papagoi. Icon_minitimeEsm 11 Jan 2016, 16:49

Kui koeri on rohkem kui 1, ei tohi jätta hetkekski neid omapead koos linnuga.
Inimesed võivad unustada et koertel tekib karjainstinkt ja võivad koos linnu maha murda mõne minuti jooksul. Ka väikesed koerad.
Papagoi ei võitle kahe koeraga, jääb kindlasti kaotajaks. On igasuguseid olukordi, omanik harjutab lindu koertega sõbraks, aga õnnetusi juhtub. Ohvriks langevad kergesti noored, sõbraks harjutatud papagoid.
Välismaal just juhtus lugu, kui omanik läks korraks vannituppa, tal on 2 väikest koera, kes olid eclectusega harjunud ja omanik unustas mõeldagi, et koerad midagi sellist korda võivad saata. Emane eclectus oli 1.aastane ja suri koerte hammustuste tagajärjel omaniku käte vahel, ei jõudnud enam kuhugi teda päästma ega ravima.
See oli omanikule väga valus õppetund Sad
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Koer ja papagoi. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Koer ja papagoi.   Koer ja papagoi. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Koer ja papagoi.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Papagoi aevastab?
» Papagoi ei joo.
» Papagoi suri!
» Kass ja papagoi
» Veterinaar linnule!

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: