Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kõik need teised...

Go down 
4 posters
AutorTeade
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Kõik need teised... Empty
PostitaminePealkiri: Kõik need teised...   Kõik need teised... Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:42

Siin teemas siis võiksime rääkida kõikidest teistest lindudest. Mulle meenus kohe see, kui suvel perega läksime n-ö ekskursioonile, sugulastega koos. ühe järve vms ääres ujus üks ülikena luigeema koos oma viie pojaga. Pojad olid pisikesed, halli värvi veel. Meil oli saia, siis viskasime neile, pojad sõid isuga. Ema vaatas kõrvalt. Siis ma viskasin emale ka ette, et ta ka saaks süüa. Nii hooliv ema oli, vaatas et lapsukesed saaks kõhu täis endast ükskõik. Nii tore on vaadata kuidas vanemad hoolivad oma lastest. Aga kui tahtsin kätt pesta, pistsin näpu vette tuli kohe luigeema lähedale pahase näoga. Oli küll tänulik, et süüa andsime, kuid ta kartis, et ma tahan poegadele lähedale minna. Näpud sain pestud ikkagi. Väga-väga hästi on see meelde jäänud.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kõik need teised... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kõik need teised...   Kõik need teised... Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:53

Meie nägime laupäeval SaluKatiga, tallis pääsukesi pesas askeldamas. Tundus, et pojad on sees juba.
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Kõik need teised... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kõik need teised...   Kõik need teised... Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:54

Pojad juba sees? Minul pääsukesed tiirutavad pesavahet alles...
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kõik need teised... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kõik need teised...   Kõik need teised... Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:55

Vot ei tea ju kindlalt, äkki ei olnud ka.
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Kõik need teised... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kõik need teised...   Kõik need teised... Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:56

Ma mõtlesin, et mõned siis ikka pääris kiired Very Happy
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Kõik need teised... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kõik need teised...   Kõik need teised... Icon_minitimeKolm 14 Juul 2010, 12:49

Selle suve alguses (nii umbes kuu aega tagasi) märkasin oma aias lõokeste pesa. Avastasin selle täiesti juhuslikult: kõndisin aias ning järsku nägin lindu kõrgemast rohust eemale lendamas. Aimasin siis, et seal võib pesa olla ning oligi. 4 laigulist muna sees. Pool nädalat hiljem leidsin pesast juba neli poega, oran¾id suud lahti ning ootasid ema. Pojad sirgusid üllatavalt kiiresti ning üsna varsti oli pesa tühi. Pojad viibisid veel tükk aega pesa ümbruses, kuid tänaseks neid enam aias ei tundu olevat.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kõik need teised... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kõik need teised...   Kõik need teised... Icon_minitimeKolm 01 Dets 2010, 20:15

Leidsin huvitava lingi pealkirjaga "Kuu loodushelid" , uudistage Smile

http://www.looduskalender.ee/node/2628
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kõik need teised... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kõik need teised...   Kõik need teised... Icon_minitimeKolm 31 Juul 2013, 21:52

Teisipäeval sattusin kokku väga huvitavate veelindudega. Esimene oli pardi moodi, kuid tutiga.

Tuttpütt?
Kõik need teised... 6fsc2u

Teine lind oli äärmiselt salapärane. Ühel piisavalt suurel ja üsna veetaimi täis kasvanud järvel nägime valget, pika kaelaga lindu. Ta oli kaugel ja puges oma heledat värvi poegadega taimede vahele varju. Luik? Kuid milline? Järve kaldad olid raskesti ligipääsetavad-mudased ja täis nõgeseid ning võsa. Kuidagi õnnestus mul siiski veidikene lähemale pääseda kohale kus lind poegadega oli. Muidugi ujusid luiged päris kaugel ja suundusid kohe peidupaiga poole kui minu tulemist kuulsid. Plätudes ja seelikus olin üsna koba hiilija eriti veel sellisel maastikul Smile Niipalju nägin, et luigel oli kollane nokk. Tema hääl oli sarnane eelmisele veelinnule. Meenutab pasuna heli: "truut".
Arvan, et tegemist oli laululuigega http://www.looduskalender.ee/node/4006
https://et.wikipedia.org/wiki/Pilt:Laululuiged_Orkj%C3%A4rve_looduskaitsealal.jpg

Võisin segi ajada ka väikeluigega http://www.looduspilt.ee/loodusope/index.php?page=liigitutvustused_liik&id=220
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kõik need teised... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kõik need teised...   Kõik need teised... Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kõik need teised...
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Jako ja teised linnud.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Liigid :: Linnud väljaspool kodu-
Hüppa: