Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kiviõrred, mineraalõrred.

Go down 
3 posters
AutorTeade
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kiviõrred, mineraalõrred. Empty
PostitaminePealkiri: Kiviõrred, mineraalõrred.   Kiviõrred, mineraalõrred. Icon_minitimeKolm 11 Märts 2015, 00:13

Liivapaberit õrte peal ma ei aktsepteeri. Sellest on foorumis mõnes teemas jutuks olnud, miks liivapaber on kahtlane valik. Hõõrub lindude tallanaha katki ja haavadesse võib tekkida põletik, on linnule ebamugav ja see kasulikkus mida öeldakse, et hoiab küüned lühikesed, saab ka muul moel tagatud.
Muidugi naturaalsest puidust õrred on linnule väga head.

Linnupuuris võiks olla 1 või 2 mineraalõrt, see ei lõhu linnu jalgu. Neid on mugav puhtaks pesta, ja kiviõrred on vist enamvähem igavesed Smile
Soetasin enda koju uutmoodi mineraalõrre.
See on Peruu Andide mäestikult, Manu jõe äärest pärit mineraalide koostisega tugev õrs. Üllatavalt kerge.
Õrres on 9 mineraali: http://www.pollyspetproducts.com/products/Perches/pages/Mineral_Perches.html
Pildil vasakult kolmas.
Kiviõrred, mineraalõrred. 1ilf7n
See on osa minu kollektsioonist.
Sinine kiviõrs 16,5 cm, kaal 236 g
Hall kiviõrs 12 cm, kaal 118 g
Manu mineraalõrs 14 cm, kaal 92 g
Kollane mineraalõrs 15,5 cm, kaal 132 g


Viimati muutis seda Pille (Laup 27 Veeb 2016, 14:24). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kiviõrred, mineraalõrred. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kiviõrred, mineraalõrred.   Kiviõrred, mineraalõrred. Icon_minitimeKolm 11 Märts 2015, 12:38

Ei tea, kas Eestis manu mineraalõrt ei müüda? Sellelt lehelt tellida tundub mulle natuke kallis.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kiviõrred, mineraalõrred. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kiviõrred, mineraalõrred.   Kiviõrred, mineraalõrred. Icon_minitimeNelj 16 Apr 2015, 23:52

Kiviõrred, mineraalõrred. 292queu

http://www.pollyspetproducts.com/products/Perches/pages/Comfy_Clam.html
Ostsin veel ühe erikujulise õrre. Sel koostises joodi, kaltsiumit ja vetikatest miskit. Väga ilus näeb välja Smile Saab kinnitada puuri külge kuidas soovi on, vertikaalselt või horisontaalselt.


Viimati muutis seda Pille (Laup 29 Aug 2015, 13:15). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tiina
Nooruk
Nooruk
tiina


Linde : 5
Postitusi : 20
Asukoht : Lääne-Virumaaa
Vanus : 54

Kiviõrred, mineraalõrred. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kiviõrred, mineraalõrred.   Kiviõrred, mineraalõrred. Icon_minitimeNelj 18 Juun 2015, 20:36

Tellisin ka paar nädalat tagasi Polly`s kiviõrre ja panin viirudele puuri- paraku ma ei näe et nad seda näriks või seal peal midagi muud toimetaks. Nokka nühivad ikka puidust õrre peal. Mõtlesin, et panen selle nümfile ,vaatan mis ta sellega peale hakkab. See teoakarbi kujuline on vist päris atraktiivne, võib olla see meeldiks viirudele rohkem.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kiviõrred, mineraalõrred. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kiviõrred, mineraalõrred.   Kiviõrred, mineraalõrred. Icon_minitimeReede 19 Juun 2015, 00:32

See Polly's Manu mineraalõrs on mu koldpapagoi elamises. Käivad selle peal istumas ka mu mägipapagoid, väikesed linnud. Mis mulle selle õrre juures uudsel moel meeldib, et see natuke kulub, aukude ääred kuluvad siledamaks. Mul on koldpapagoi jalgade pärast selle õrre metallosa ümber õmmeldud riidest padi, siis ta jalg ei hõõrdu vastu metalli.  
Merikarbikujuline on üsna kopsakas, ja kusjuures mul on väike variant. Rosellad jõudumööda närivad tükikesi.
Ilmselt närimise jaoks oleks kõige kindlam valida õrs (antud pildil roheline, tundub neoon aga tegelikult ei ole nii hull) Polly's Tooty Fruity Bee Pollen Perch for Parrots http://www.northernparrots.com/pollys-tooty-fruity-bee-pollen-perch-for-parrots-medium-prod4182/
Värvi valida ei saa, saadavad kas roosa, rohelise või lilla. Sisaldab õietolmu ja kaltsiumi http://www.pollyspetproducts.com/products/Perches/pages/Tooty_Perch.html
See õrs on pisut kõvem (sama mureda tekstuuriga) kui seepiakivi ja pehmem kui merikarbi õrs.
Kiviõrred, mineraalõrred. Xd77m9

Aga uus leid mu jaoks on Bird Kabob brändi tooted, vaadake videosid: http://birdkabob.com/videos.html
Need ei ole õrred, mõned neist sobivad vist pakuks rohkem. Kuid närimiseks tunduvad lindudele meeldivat.
http://www.northernparrots.com/bird-kabobs-deptbird_kabobs/
Isegi imestan, et need linnule huvi pakuvad, värvi pole ju ollagi ja näeb välja nagu vahtkumm. Tegelikult on kaktusepuu, agaavipuu. 100% biolagunev. Mu lindudel on seni ainult 1 variant ära proovitud, ja neile meeldib. Isegi tükid tasub kokku korjata ja uuesti ette anda, võetakse veelkord käsile.
Kiviõrred, mineraalõrred. 10rtzjm
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kiviõrred, mineraalõrred. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kiviõrred, mineraalõrred.   Kiviõrred, mineraalõrred. Icon_minitimeReede 19 Juun 2015, 12:59

Ei tundu kallis ka.
Tagasi üles Go down
tiina
Nooruk
Nooruk
tiina


Linde : 5
Postitusi : 20
Asukoht : Lääne-Virumaaa
Vanus : 54

Kiviõrred, mineraalõrred. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kiviõrred, mineraalõrred.   Kiviõrred, mineraalõrred. Icon_minitimeReede 19 Juun 2015, 19:42

Kuidas kiviõrt puhastada? Kas võib lihtsalt pesta või mingil muul moel?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kiviõrred, mineraalõrred. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kiviõrred, mineraalõrred.   Kiviõrred, mineraalõrred. Icon_minitimeLaup 20 Juun 2015, 13:41

Olen lihtsalt pesnud ja keeva veega üle lasknud. Arvan, et kui muretseda väike harjake on seda parem pesta.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kiviõrred, mineraalõrred. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kiviõrred, mineraalõrred.   Kiviõrred, mineraalõrred. Icon_minitimeLaup 15 Aug 2015, 23:58

Jah, voolava vee all harjaga nühkides on puhastamine kiire ja lihtne, kuivab ka kiiresti. Ka seda Manu mineraalidega õrt olen vee all harjakese abil pesnud, kuivab suhteliselt kaua. Manu õrt ma pole keeva veega üle kallanud.
Ma pole veega puhastust teinud Polly's Tooty Fruity Bee Pollen õrrele, see roheline, sest see on kaltsiumikivi ja vett hästi vist ei kannata, see on nagunii juba pooleldi ära söödud või tükeldatud nii et nende eluiga ongi lühikesena mõeldud.
Vaikselt alustan kiviõrte ümbervahetust Manu õrte vastu. Kiviõrsi ma igaks juhuks säilitan, kui siiski leian et need on paremad. Mul on igas puuris 1 kiviõrs ja rohkem on puidust õrsi. Naturaalsest puuokstest õrred, kasutan õunapuud, vajasid samuti vahetamist.
Alumine kiviõrs mis läheb kappi puhkama ja uus Manu mineraalõrs on ülemine, mis läks kasutusse.
Kiviõrred, mineraalõrred. 33dcvfs
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kiviõrred, mineraalõrred. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kiviõrred, mineraalõrred.   Kiviõrred, mineraalõrred. Icon_minitimeKolm 17 Veeb 2016, 18:15

Mineraalõrsi võib puhta veega loputada ja harjaga kergelt pühkida.
Need õrred soovitan peale pesu kuivama panna radiaatorile või suvel päikese kätte. Ärge märjana puuri tagasi paigutage sest vett sisse imanud mineraalõrred lagunevad kergesti tükkideks.
Kuivana säilitab oma kuju ja vastupidavuse.
Ka puidust õrred kuivatada enne puuri panemist.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kiviõrred, mineraalõrred. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kiviõrred, mineraalõrred.   Kiviõrred, mineraalõrred. Icon_minitimeLaup 27 Veeb 2016, 14:34

Veel Manu mineraalõrtest, Manu jõe äärest korjatakse õrre valmistamiseks savi.
Looduslikult näeb siis sellist vaatepilti savisel kaljul
Video:
https://www.facebook.com/TropicalBirding/videos/10153609981352427/

I believe this is one of the best clay lick at Peruvian Amazon near Manu N. Park, luckily we visit it all the time on our trips. I hope once you see this Red and Green Macaw video, you decide to go in the near future.

http://www.tropicalbirding.com/
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kiviõrred, mineraalõrred. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kiviõrred, mineraalõrred.   Kiviõrred, mineraalõrred. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kiviõrred, mineraalõrred.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Puur ja sisustus-
Hüppa: