Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?

Go down 
5 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeNelj 10 Mai 2012, 22:24

Mul on selline mure, et mul on kaks nümfi ja neil on munad ja mul on ka palju küsimusi nende kohta. Kui kaua nümf haudub? Kuidas muna seest ära kuivab? Mitu muna tuleb emasel nümfil kui on näiteks viljastamata munad? Pesakast on olemas, pesas viis muna aga ikka üks muna välja munetud? Õhtu paiku leitsin pesast väljas muna, vaatasin läbi valgustuse, et muna on seest nagu kuivanud ja koksisin selle katki ja oligi. Esimese munast on juba jäänud 27 päeva, siis sellest ei tule midagi vist või mis te arvate? Teisest munast on läinud 23 päeva kas sellest tuleb veel midagi? Palun aidake! Ennem oli kuus muna aga kui üks kuivanud oli siis on viis muna.

Eile tuli neil kuues muna ja kuivanud muna avastasin ka eile ja mul on ikka selle soo määramisega muresid.

Pealkiri parandatud/29.08.14/Pille.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeNelj 10 Mai 2012, 23:15

Kui vanad Su linnud on üldse?
Mida Su linnud süüa saavad. Kui Sa ei tea oma lindude sugu, kas oli mõttekas panna pesakast ülesse? Munev emaslind kurnab end, nüüd vajab ta kindlasti keedumuna, koos koorega. Vitamiine. Kaltsiumi kadu on suur selle munemise tagajärjel.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeReede 11 Mai 2012, 08:57

Nümf haudub umbes 20 päeva. Päevi hakatakse lugema tavaliselt peale teise muna munemist.

Kui kolmandal päeval vaadata muna vastu valgust, siis on seal õhukamber ja veresooned.

Emane nümf muneb 4-7 muna. Vahet ei ole, kas on viljastatud või ei. See ei mõjuta munade arvu.

Sugu on praegu sul lihtne määrata. Muneja on 100% emane. Teine lind, kui ta isane on siis peaks ta laulma ja täristama nokaga, emast puhastama, aitama emasel haududa. Kas sa oled neid paaritumas näinud? Kui teine lind neid asju ei tee siis on sul kaks emast. Emane ja isane paarituvad enne pesitsemist mitu korda päevas, see ei jää märkamata. Isane ronib selleks emasele selga ja nühib oma sabaalust emase sabaaluse vastu.

Üle 25 päeva munadest ei tule midagi. Soovitan sul teha järgmist.
*Tee kindlaks, kas teine lind on isane.
*Kui teine on emane, siis võta munad ja viska minema. Kui kahtled, siis viska minema alla kolmepäevased munad ja üle 25päevased munad. Teised valgusta läbi ja kui seal pole õhutaskut ega veresooni, siis viska ka need minema.
*Võta pesakast ära ja peida lindude vaateväljast.
*Paiguta puuri sisustus ümber. Too värskeid oksi.
*Anna lindudele võimalust hästi palju toas lennata ja palju maitsvat toitu (rohelist, puu ja juurvilju, keedumuna, munakoori, fruitty pateed osta kui on võimalik jne.) Hellita ja nuuma neid. Kui emane ikka edasi muneb, siis viska muna kohe ära, pesa ei pane.

Ära püüagi neid pesitsema lubada. Oota vähemalt järgmise aasta kevadeni. Poes on müügil tavaliselt alla aastased linnud. Nümfid aga tohivad pesitseda alles siis kui nad on vähemalt aastased, kõige parem kui 1,5 või 2 aastased.
Kui sa sellest vanuseasjast kinni ei pea, siis õnnestub sul näha kuidas tibud riburadapidi surevad või surnuks nälgivad. Võib juhtuda, et pead matma ka ema- või isalinnu. Liiga noored vanemad võivad oma tibud lihtsalt hooletusse jätta. See, et emane pessa ei munenud näitab, et midagi on juba sassis.
Kui aga tuleb uus kevad, siis võib pesitsemine isegi õnnestuda. Soovitan vahepeal ühe linnu mõne teisega välja vahetada sest siis on tõenäolisem, et koos ei ole õde-venda.

Et pesitsus õnnestuks ei tohi lindude pessa päevas üle ühe-kahe korra vaadata ja ka seda ühte-kahte korda tuleb teha nii, et linde ei häiri. Tuba peab olema niiske ja soe, muidu munad kuivavad seest, ei kooru ja sada muud jama. Õhuniiskust saab tõsta riputades nt märja rätiku pesa juurde. Linde ei soovitata pesitsusajal puurist välja lasta, seega peab pesitsuspuur olema suur (alla 1m on liiga väike). Pesitsevate lindude tuba peab olema vaikne ja valge. Kaks kuud enne pesakasti panekut nuumatakse linde ja ka pesitsusajal peab toiduvalik olema lai (alustades keedumunast, porgandist ja lõpetades nt sepiku ja maitsestamata keedumakaronidega).
Võid siit veel lisaks lugeda http://nokalised.onepagefree.com/index.php?id=18796&onepagefree=de38beeb568557c18025ff1a21209959
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeReede 11 Mai 2012, 16:17

Ma pole neid paaritumas näinud aga see emane tõstab alati saba püsti ja pea kuklal ning piiksub. Kas see tähendab et ta tahab teisega paarituda? Mõlemad hauduvad korralikult ja see emane on minu arust ikka täiskasvanu aga see teine on üleni hall nagu näeks välja emane looduslik hall nümf. Proovin anda muna ja muusid palasid. Vahest panen neile purgi kaanele natsa puu- ja köögivilju. Meelsasti söövad aga siis on kõik puuripõhi toitu täis.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeReede 11 Mai 2012, 16:46

Võib täitsa olla, et teine on isane kuid noor. Kas ta laulab? Selline emase käitumine on tõesti paartumisele kutsumine. Võiksid proovida teha nagu ütlesin.
Nümfidel võivad ka kaks emast moodustada paari.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeReede 11 Mai 2012, 19:52

Proovin mune läbi valguse vaadata ja siis annan märku mis on munades.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeLaup 12 Mai 2012, 22:58

Vaatasin täna kahte muna ja mõlemas oli vedel aga mingeid veresooni kahjuks ei näinud Sad aga need võivad olla ka need mis äsja munetud. Kui nädal aega veel tibusid ei tule siis võtan munad välja.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimePüh 13 Mai 2012, 10:36

Värsketes pole midagi arenema hakanud, sa võid nad südamerahuga minema visata.
Sul on nümfkakaduu mitte kana. Emane muneb lihtsalt uusi mune peale. Ta kurnab ennast ära ja võib otsad anda.
Ära unusta, et linnud on samasugused elusolendid nagu sina. Sinu kannatamatus nende tibude saamisega võib maksta sinu hoolealuste tervise.
Soovitusi, mida teha leiad eelnevatest postitustest kuhjaga.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeEsm 14 Mai 2012, 21:54

Nii esimene muna muneti 13.04, teine 16.04, kolmas 18.04, neljas 20.04, viies muna muneti 23.04, kuues 09.05, seitsmes 11.05 ja kaheksas 14.05. Siis on munetud kaheksa muna aga kui üks oli kuivanud siis on praegu alles seitse muna. Ma proovin munad ära võtta, et emane saaks puhata. Ma arvan, et see teine on isane aga lihtsalt veel noor. Ta laulab seal kõige rohkem aga see laulmine läheb natuke karjumise alla Very Happy ja see emane on natuke rahulikum.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeTeis 15 Mai 2012, 16:09

Nendest munadest ei tule midagi ,sest kui ma vaatasin pessa ja oli see hall seal aga ma nägin et ta munes just muna. Nii et rahumeeli viskan need munad minema ehk tänaseks nad on kokku munenud üheksa muna. Tänan abi eest kes aitasid mind. Very Happy
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeTeis 15 Mai 2012, 16:15

Niisiis on Sul kaks emast lindu? Selle halli kohta, kelle soos kahtlesid, et tema munes muna? Nad siis käisid pesas mõlemad munemas, tundub?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeTeis 15 Mai 2012, 17:22

Pesa võta ka ära ja paiguta puuri sisustus ümber. Pesa tuleb nende vaateväljast ära viia.
Tagasi üles Go down
JuSS---
Teismeline
Teismeline
JuSS---


Linde : 2
Postitusi : 12

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: kaks emast ja tühjad munad   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeNelj 31 Mai 2012, 23:41

tere

mul on ühes puuris kaks emast, üks 4aastane ja teine 2aastane. kahe aastase kohta öeldi ostes et isane, aga nüüd on selgnunud et hoopiski emane ( vahanahk pruunikas vms )
eile õhtul leidsin puuri põhjast muna mis oli katki ja tühi. võtsin selle ära, täna märkasin et noorem pidevalt puuri põhjas ja istub vms.
ja nüüd täna õhtul uus muna seal põhjas ja katki. ennem sattusin siis peale kui nad kahekesi seal seda nokkisid...

et kas peaksin midagi ettevõtma, või laskma neil olla( võtan katkised munad ära või ei?)

(vabandan kui vales kohas postitus)
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeReede 01 Juun 2012, 07:40

Hoolitse nende hea ja mitmekesise menüü eest. Purustatud munakoored võiks alati ees olla. Munev lind vajab seda. Munetud munad..mina viskaks minema, kuid selles suhtes on erinevaid soovitusi. Tee puuris ümberpaigutus nt. uued mänguasjad jne. Luba palju vabalt lennata.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: olen segaduses   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeEsm 27 Aug 2012, 14:37

Olen segaduses, sest ma pole ikka kindel et mu kaneeli värvi nümf emane on. ma olen näinud kuidas on mõlemad paarituda tahtnud ja täna nägin et emased paarituvad. Piku ronis teisele selga ja hakkas saba õõruma. palun aidake!!!!
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeTeis 28 Aug 2012, 12:16

Oled kindel, et Piku on emane?
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeTeis 28 Aug 2012, 14:24

ja sest ma olen sellest teemast juba siin ammu rääkinud ja pealegi kui neil munad olid siis oli tema koguaeg nendel peal aga need munad olid tühjad.

ah ma isegi enam ei tea, kesksooline ta ju ei ole äkki on ta isane ja käitub nagu emane? või eane käitub nagu isane? ja kui nad paaritusid siis neil ei õnnestunud, sest piku õõrus saba ta tiivale.

aga ainult ma pole Pikut munemas näinud. ainult teist olen näinud küll.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeKolm 29 Aug 2012, 12:12

Siin on palju kasutajaid ja päris palju teemasid. Kui sa kirjutaksid sarnased teemad kokku, siis oleks hea ülevaade. Praegu pole mul meeles midagi sinu eelmistest teemadest.
Tean, et kaks ühest soost nümfi võivad muutuda homodeks. Sel juhul võtab üks nümfidest vastassoo rolli üle. Äkki ongi sul kaks emast?
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeKolm 29 Aug 2012, 16:42

täna nägin jälle kuidas nad paaritusid. Ausalt ei tea.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeKolm 19 Sept 2012, 16:33

Carolina, tõstsin Su teemad "palun abi", "olen segaduses" kus Sa räägid oma nümfkakaduude soo määramise küsimustest, siia kokku.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeKolm 19 Sept 2012, 18:15

Kes on seljas on isane, all on emane.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: tühjad munad   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeLaup 22 Sept 2012, 19:45

Mul on kaks emast aga kui nende paaritust koguaeg näen siis ei ole kindel et Piku emane on ja see teine nümf on julgem ka aga Piku laulab (karjub) palju rohkem kui teine.
Piku ronis selga ja hakkas saba õõruma ja teine all piiksub aga vahest on nii ka et Piku tahab paarituda ja teine ronib selga aga seal seljas midagi ei tee kui ainult passib.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: 2 emast nümfkakaduud ja munad.   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeNelj 08 Nov 2012, 22:31

Küsimused:
Kui kaua võib muna kÜlmas olla?(noh et keegi ei istu peal ja muna nii sama pesas).
Milline näeb muna välja seest kui just munetud,kui on viljastamatta.
Kas viljastamatta munadel on ka munakollane sees?
Kes on põhilisest munadel, kas ema või isa? Meil on vähem aega emane.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeReede 09 Nov 2012, 09:47

Nümf hakkab hauduma korralikult, kui on pesas rohkem mune kui üks. Äsja munetud muna on hele ja kumab läbi. On küll munakollane sees. Mõlemad linnud hauvad. Oleneb lindudest, kuidas nad haudumise jagavad.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitimeLaup 10 Nov 2012, 09:44

Millal tekivad muna sisse veresooned?
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Sponsored content





Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?   Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kas 2 emast nümfkakaduud munevad koos?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Viirpapagoid ja lembelinnud koos
» Kaks isast koos.
» Mis soost linnud koos?
» Vanemad koos poegadega

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: