Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Uue papagoi vanaga harjutamine

Go down 
+2
Pille
Oliver
6 posters
AutorTeade
Külaline
Külaline
Anonymous



Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeEsm 29 Okt 2007, 18:36

Tere kas keegi oskab öelda, mida võib teha 8.a. isase viirpapagoi, kui talle tuua poole aastane emane viirukas?

Kas ma tohiksin teha nii et ostan emasele eraldi puuri ja siis panen ta puuri isase kõrvale ja kas nad tohivad olla eraldi puurides.
Ma kardan et isane hakkab talle haiget tegema, hammustama, kiusama, ründama...jne.

isane on olnud juba aasta otsa üksi. Ta on kodustega väga sõber. Istub näpul, õlal, peas, kõnnib põrandal, söödab peeglit , jpm...Aga ta nokkab kah kui vihaseks saab.
Et kas ma tohiksin uue juurde tuua. Kardan ise seda, et emasel hakkab eraldi puuris igav ja ta muutub õnnetuks.  

Isane on muidu vabaelamisega, puuriuks alati lahti. Aga emase puuri jätaksin kinni.

Kokku neid panna vist ei saaks, sest isane on isegi mängu papagoiga nii kuri et nokkab ja ründab...Sad
Andke nõu, mida teha!?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeKolm 14 Nov 2007, 22:32

Arvan, et ta sul nii inimestega harjunud ja vabalt toas siis küll pole vaja sellises vanuses linnule noort juurde võtta kuna nagu sa kirjutad jätaksid teise puuri kinni - selline käik pole kummalegi linnule siis ju hea.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeNelj 13 Dets 2007, 12:19

Ok.

Aga ma ostsin siiski 4.a. juurde Smile
Nad saavad nii hästi hakkama, ainult et emane närib tapeeti. Eelmine emane näris ka. Ei tea mis neil emastel viga on Very Happy
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimePüh 16 Mai 2010, 11:22

Tere, ma saan kohe endale teise kaeluspapagoi ( emase ) ja praegu on 3 aastane isane, isane pole mul käelind. Kas ma peaksin neid harjutama niimoodi, et ma paneksin uue paapgoi teisepuuriga vana papagoi puuri kõrvale umbes 10 päeva laseks tutvuda ja siis laseksin mõlemad puurist välja ja mõlemad läheks samma puuri kui ma ühe puuri ära võtaks? Kui te tekstis aru saate siis vastake Very Happy Ja kas see muudab midagi kui mu vana papagoi Stjopa sulgib praegu ?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimePüh 16 Mai 2010, 18:37

Tere Oliver! Ma arvan, sulgimine ei tee probleemi ja vanus pole ka nii kõrge Stjopal. Muide just ükspäev juhtusin lugema et suured papagoid, ka kaeluspapagoid, võivad muutuda armukadedaks, kui liiga kaua ainult üksi olnud, ehk on isegi hea et pole ta Sul käelind ja väga lähedast suhet loonud perega. Hea mõte on neid eraldi puuris hoida. Kas Sul on siis 2 puuri? Kuid ära neid otsekohe päris kõrvuti pane. Kuidas Stjopa Sul väljas käib, kas iga päev? Lase ainult Stjopa puurist välja ja las emane olla puuris kinni. Stjopa ise läheb ligi ja nad tutvuvad. Siis näed juba ise, kuidas neil klapp on ja saad otsustada või küsida uuesti.
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimePüh 16 Mai 2010, 18:55

Mul ei ole kahte puuri aga ma saaksin tuttava käest. Stjopa käib mul iga päev väljas puurist katusekaudu. Niiet puure ei tohi kõrvuti panna kohe?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimePüh 16 Mai 2010, 21:57

Ära Stjopa harjumusi päevakavas muuda. Mul endal uus, emane papagoi võeti kohe omaks. Juba samal õhtul lasin nad kokku ühte puuri. Ilmaasjata pole ka mõtet neid pikalt lahus hoida. Ma mõtlesin et sel momendil, kui uue puuri paned, siis ei peaks puurid otse kõrvuti olema. Lase uuel natuke ringi vaadata ja Stjopa ka üllatusest toibuda, ehk tund kindlasti.
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimePüh 16 Mai 2010, 22:22

Aga kuidas ma nad ühte puuri saan panna ? Very Happy
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeEsm 17 Mai 2010, 13:32

Su küsimusele saab vastata mitmeti, oleneb, millist vaatenurka võtta.
Mul on üks puur ja vana olija oli sel ajal väljas, kui uue linnu puuri panin. Õhtul lasin vana sisse. Alustan siis sellest et kuidas Sa uue tood koju? Kas karbi sees, õhuaugud sees, sest nii on turvaline transportida. Lind on pimedas ja ei lõhu end ära. Mul oli selline kohvikannu karp, mis käib klappidega kinni-lahti (mitte nagu kingakarp millel kaane pealt ära võtad), hoidsin selle avatud puuriukse vastas ja väheke kallutasin-linnul pole võimalust kuhugi mujale minna siis. Aga kui Sa tahad teada, kuidas Stjopat samasse puuri saada, siis seda ma ei tea, kuidas teil ta tavaliselt puuri läheb? Kui teil on alati olnud korrapärane päevakava, siis lind peab sellest ka kinni ja eriti veel uudishimust ei tohiks ta vastu ju tõrkuda, kui võimalus on samasse puuri pääseda. Jääb vaid loota et uus samal ajal puurist välja ei vupsa Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_lol . Küll linnud ise saavad hakkama ja tahavad hästi läbi saada Smile
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeEsm 17 Mai 2010, 19:17

Aga Stjopa käib meil katuse kaudu väljas, niiet võtan katuse ära ja tema lendab välja. Puuri uksest sisenemine võtab kaua aega ja teine papagoi võib selle ajaga välja lennata. Aga kohe  ei tohiks kokku lasta?
Tagasi üles Go down
MjaT
Teismeline
Teismeline
MjaT


Female
Linde : 1
Postitusi : 18
Asukoht : Saaremaa

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Puurilinnul uus seltsiline kodus.   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeReede 05 Nov 2010, 16:20

Mul on siuke mure et, kui ma soovin osta endale poest ühe viirpapagoi, aga kodus juba üks olemas, siis kas ma saan nad kohe kokku ühte puuri lasta või pean teise jaoks erladi puuri ostma?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeReede 05 Nov 2010, 16:30

Reeglina peab hoidma nö. karantiinis vähemalt kaks nädalat (võib-olla ka rohkem.) See tähendab, eraldi. Nii mulle soovitas ka arst ja eriti veel poest ostes, kui ei tea, kellega nad on kokku puutunud ja kust pärit jne. Kui ka tundub et lind on terve, võib mõnel haigusel olla peiteaeg.
Siis edasi, kui uus lind on kodus ja sul on kaks puuri, kus lindudel oma sööginõu, siis puhastades ja toimetades hoolda esmalt oma kodune lind ja peale seda uus.
Tagasi üles Go down
MjaT
Teismeline
Teismeline
MjaT


Female
Linde : 1
Postitusi : 18
Asukoht : Saaremaa

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeReede 05 Nov 2010, 21:19

Olgu , aitäh sulle Smile
Tagasi üles Go down
JuSS---
Teismeline
Teismeline
JuSS---


Linde : 2
Postitusi : 12

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeEsm 06 Dets 2010, 18:49

Laup Dets 04, 2010 9:23 pm
JuSS--- kirjutas:

Täna ostisin ikkagi uue isase rakvere põhjakeskusest. Vanus on 3kuud aga praegu on eraldi puurides ja see uus on vanast emasest nii huvitatud et püüab võret läbi närida

See uus on emasest huvitatud nagu mainisin eelmises postituses, uus tegi/teeb nii et läheb seina külge ja veab pea jalge vahelt läbi, nii et pm jalad jäävad selja taha Very Happy . Vana emane õppis temalt ka selle ära. Aga igastahes uus lurab koguaeg emast Smile nii et eks vaatab mis nad kuskil 2nädala pärast koos teevad....

Aga tuli huvi, et kui see uus ja vana saavad koos hästi läbi ühes puuris ja kõik on korras jne, et võtaks teise puuri kõrvale 1 või 2 nümfi. Et kuidas oleks kui teises puuris oleks siis 1 nümf, ja mis siis kui oleks 2?
Või kui võtaks ühe ja hoiaks 2-3 nädalat eraldi puurides ja paneks ühte siis viirpapagoidega?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeEsm 06 Dets 2010, 20:39

Palju oleneb ka puuri suurusest. Seda esiteks.
Tagasi üles Go down
JuSS---
Teismeline
Teismeline
JuSS---


Linde : 2
Postitusi : 12

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeEsm 06 Dets 2010, 21:02

kui ma võtangi nümfi või kaks siis teen ise suure puuri seinale, kuskil 2,5m x 2m x 1m (pikkus x kõrgus x laius)vb isegi suurem, et pm puuriga jama ei oleks. just nende ennastega.
Tagasi üles Go down
taanka
Noor Perepea
Noor Perepea
taanka


Female
Linde : 8
Postitusi : 51
Asukoht : Tartu
Vanus : 45

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeEsm 06 Dets 2010, 22:29

mina ütlen nii... palju oleneb viirude iseloomust, kas  ei ole kiuslikud, vähe kiuslikud või väga kiuslikud. Minul elavad nümfid ja kaks viiru ühes puuris. Viirpapagoid on veidi siiski kiuslikud ja üritavad nümfe küll krabada varbast, sakutada sabast - mis ilmselgelt ei meeldi nümfidele. Kuid saavad hakkama ja seni polnud suurt vajadust eraldada, kui aga kiusamist tuleb rohkem, siis kindel, et lähevad eraldi puuri.
Tagasi üles Go down
http://lemmikloom.onepagefree.com/?id=17690&onepagefree=e3f7
JuSS---
Teismeline
Teismeline
JuSS---


Linde : 2
Postitusi : 12

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeEsm 06 Dets 2010, 22:46

2nümfi?

viirukid ja nümfid- emased ? isased?

aga njhh. aga ma panen kõigepealt uue viiru ja vana viiru 2nädala pärast kokku ja siis vaatab nende iseloomu. nii et kui nümfid tulevad siis peale uut aastat. Smile
Tagasi üles Go down
taanka
Noor Perepea
Noor Perepea
taanka


Female
Linde : 8
Postitusi : 51
Asukoht : Tartu
Vanus : 45

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeTeis 07 Dets 2010, 00:59

Meil on puuris 5 nümfi, nii emaseid kui isaseid (on ka paarid), viirud on ka paar - emane ja isane.
Tagasi üles Go down
http://lemmikloom.onepagefree.com/?id=17690&onepagefree=e3f7
JuSS---
Teismeline
Teismeline
JuSS---


Linde : 2
Postitusi : 12

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: UUS VIIRU   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeTeis 07 Dets 2010, 18:42

okeii Smile
Aga praegu lendasid kahekesi puuridest väljas. Isane ehk uus jälitab emast koguaeg, aga emane jookseb eest ära. Nii et mis te arvate kas see on tavaline et vanem olija kardab uut elaniku?

Aga muidu on veel ikka eraldi puurides.
Tagasi üles Go down
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Uue ja vana viirpapagoi ühte puuri panek   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeKolm 12 Juun 2013, 21:39

Tere. Sain 10. juunil enda 2 aastasele isasele viirukale emase kaaslase, kes on sama vana. Nad koguaeg laulavad koos (emane rohkem kraaksub), söövad koos, joovad koos jne. Ja tekkis küsimus, et kui ma 10. juunil ta võtsin, siis ma peaks nad isase linnuga kokku panema jaanipäeval, aga kuna lind on juba meiega ja uue koduga harjunud, siis kas ma võin nad esmaspäeval kokku panna (17.06)?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeKolm 12 Juun 2013, 22:54

Kuna ta teil juba toas lendamise harjutusi on teinud, siis võiksite nad mingil ajal koos tuppa lendama lubada. Saavad lähemalt tutvust teha või siis kõrvale hoiduda, kui tahavad Smile 
Kui saate olla kindel et uus lind on terve, siis pole probleemi, kui varem kokku saavad.
Tagasi üles Go down
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitimeNelj 13 Juun 2013, 09:19

Olgu, proovime. Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Uue papagoi vanaga harjutamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uue papagoi vanaga harjutamine   Uue papagoi vanaga harjutamine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Uue papagoi vanaga harjutamine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Papagoi ei joo.
» Kuidas saada papagoi puuri tagasi?
» Koer ja papagoi.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: