Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Seemnekestad, suled ja linnukaka.

Go down 
2 posters
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Seemnekestad, suled ja linnukaka. Empty
PostitaminePealkiri: Seemnekestad, suled ja linnukaka.   Seemnekestad, suled ja linnukaka. Icon_minitimeReede 29 Okt 2010, 09:27

Suled, seemnekestad, linnukaka..
Linnukakat võib kasutada taimedele väetise tegemiseks. Pistad mõned pärlikesed vette ning väetis missugune.
Ma ise kogun seemnekesti ja sulgi. Nendest saab teha ilusaid pilte ja kaarte või nt. pildiraame kaunistada. Kui rohkem sulgi kätte jääb, viin need lasteaeda. Seal meisterdavad lapsed kogu aeg midagi ja ilusad suled kuluvad alati ära.

Võiksite panna pilte meisterdustest, kus on kasutatud seemnekesti ja sulgi.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Seemnekestad, suled ja linnukaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Seemnekestad, suled ja linnukaka.   Seemnekestad, suled ja linnukaka. Icon_minitimeLaup 16 Juul 2011, 23:44

Tibu, kas tulemusi ka juba hinnata oskad kui oled väetisena kasutanud linnukakat? Papagoide oma?
Lindude ja nahkhiirte väljaheidete üldine nimetus on guaano, inglise keeles guano. Nimetus Guano pärineb Peruust ketšua keelest ja tähendab kohalike merelindude (guaanosuula, -pelikan, -kormoran) poolt toodetud sõnnikut, mida kasutati väetisena. Paarsada aastat tagasi oli see n.ö. Peruu valge kuld.

Kodustes tingimustes on kanasõnnikut läbi aegade ikka heaks kiidetud.
Siin artikkel aialehest:
http://www.aialeht.ee/news/aialeht/aiahooldus/article.php?id=29766087
seemnemaailmast:
http://seemnemaailm.ee/articles/index.php?GID=326
Aianduspoodidest või internetist e-poest huvi korral tasub otsida firma Gabi orgaaniline mineraalne vedelväetis Guano.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Seemnekestad, suled ja linnukaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Seemnekestad, suled ja linnukaka.   Seemnekestad, suled ja linnukaka. Icon_minitimeEsm 18 Juul 2011, 20:22

Ma ei jõudnud seda väetist nii järjepidevalt kasutada, et tulemusi hinnata. Millegipärast jäi soiku, kuid kuskilt kuulsin, et pidi olema väga hea väetis.
Hea et meelde tuletasid. Hakkan uuest katsetama, siis saan täpsemalt rääkida, milliseid tulemusi see annab.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Seemnekestad, suled ja linnukaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Seemnekestad, suled ja linnukaka.   Seemnekestad, suled ja linnukaka. Icon_minitimeKolm 31 Juul 2013, 20:52

Proovisin ära, kuidas on linnukakat lilleväetisena kasutada.
Väga hea. Kuid sel on oma miinus Smile Linnukakast tehtud väetiselahus hakkab haisema. Seega loobusin.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Seemnekestad, suled ja linnukaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Seemnekestad, suled ja linnukaka.   Seemnekestad, suled ja linnukaka. Icon_minitimePüh 29 Sept 2013, 12:34

tibu kirjutas:
Suled, seemnekestad...
Ma ise kogun seemnekesti ja sulgi.
Sulgi mina korjan. Tegin hiljuti korrastustööd, nüüdsest saab olema iga isendi suled eraldi kilekotis, lipik nime ja aasta-arvuga juures. Roheliste mägipapagoide (3 isendit) omad jäävad küll tuvastamatuks, seega need on üheskoos. Samuti rosellade punased suled, kusjuures sabasuled on mingil määral eristatavad. Manni sabasuled on roosad, Orlov ja Leevi omad sini-rohelise läikega. Oskar on eriline, tema "aluskarv" on hall, teistel valge, no ja sabasuled - neis ei ole võimalik eksida.

Kuid seemnekestad...mhmm. Ei oska nendega midagi peale hakata... Või tegelikult, on seemnesegude sõelumine ja kestade välja noppimine, puhumine mulle omamoodi rituaalselt rahustav ja lindudelgi muidugi meeldib vaadata ja oodata kuni toidukauss täidetakse uue puhta laadungiga.

Siin fotol, kui 40 tundi on puhastamise vahet olnud, siis milline kogus kesti koguneb: 135 g. Mul on 11 papagoid ja 8 toidukaussi seemnete ja graanulite seguga.
Seemnekestad, suled ja linnukaka. 2yy8l8k

Originaal Smile
Seemned ja graanulid segan kokku, salat on eraldi. Mu linnud söövad graanuleid kuid neistki jääb maha väike puru.
Seemnekestad, suled ja linnukaka. V2vdk7
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Seemnekestad, suled ja linnukaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Seemnekestad, suled ja linnukaka.   Seemnekestad, suled ja linnukaka. Icon_minitimeEsm 30 Sept 2013, 11:18

Pille, kuidas või kus sa seemnekesti ära puhud? Mina loobusin sellest, sest kui puhun kestad ära rõdul, saavad alumised naabrid kurjaks. Kestad lenduvad igale poole. Toas, siis tuleb ette võtta jälle koristamine. Praegu olen pannud toidu lihtsalt suuremasse nõusse, et kestad ei jääks terade peale.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Seemnekestad, suled ja linnukaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Seemnekestad, suled ja linnukaka.   Seemnekestad, suled ja linnukaka. Icon_minitimeEsm 30 Sept 2013, 16:47

Istun ükskõik kuhu, parim paik on lindude silma all; süles kilekott, kallan terad sõelale ja hakkan pihta. Korjan näppudega, sõel teeb mingil määral oma töö, peenike puru langeb kotti ja puhun pisut, ettevaatlikult. Kestasid muidugi pudiseb ikka ümbrusesse ka, kui tubli olla viitsin, pühin harjaga kokku.
Paki seemnekestadega viin biojäätmete kasti.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Seemnekestad, suled ja linnukaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Seemnekestad, suled ja linnukaka.   Seemnekestad, suled ja linnukaka. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Seemnekestad, suled ja linnukaka.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Uued kasvavad suled/verisulgimine.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Teeme ise!-
Hüppa: