Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 RÕNGAS. Rõngastamine.

Go down 
+7
Riko23
tr2006
pepe7
manni82
Pille
Noora
tibu
11 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeReede 14 Aug 2009, 16:40

Oskab keegi öelda, mida tähendavad need märgid jalarõngal:
/ (Z)NW 43/84 200/ Rõngas ise on metallist ja tegu suure, uhke ning majesteetliku, isase viirpapagoiga.

(Pille täiendas pealkirja 20.11.11)
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeLaup 22 Aug 2009, 19:16

Kas rõngas on täiesti kinnine või "lahtine" rõngas? Lahtises rõngas on mingine liitekoht ja kinnises ei ole.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeEsm 24 Aug 2009, 23:47

See rõngas on liitekohaga.
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeTeis 25 Aug 2009, 16:43

No siis need märgid ei tähenda midagi. Selle on võinud panna kasvataja lihtsalt, et teaks millest pesakonnast lind on. Või kui lind on kuskilt välismaalt, siis selle on võinud mingi müüja panna ka.. Neutral
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeEsm 08 Märts 2010, 10:35

Mu rosellapapagoil on täiesti kinnine punane metallrõngas paremal jalal
CZ 08
siis järgmised on piki rõngast: 15 663

Ta on T¹ehhimaalt toodud, ja koorunud 2008.a.


Viimati muutis seda Pille (Laup 27 Juun 2015, 18:16). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
manni82
Teismeline
Teismeline
manni82


Female
Linde : 4
Postitusi : 18
Asukoht : harjumaa

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Papagoide rõngastamine   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeNelj 13 Mai 2010, 12:10

Kas papagoisid peab rõngastama, kus seda tehakse, kui palju see maksab, miks see hea on ja kas ma peaks ka enda linnud ära rõngastama?

Papagoi kirjutatakse g, mitte k tähega! Lause lõppu käib vaid 1 küsimärk (?)!
Henri
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeNelj 13 Mai 2010, 22:28

Mina rõngastan ainult oma linnukeste tibusid. Rõngad lasen tellida kuna ise ei valda keelt. Rõngastamine on kasulik selleks, et hiljem tuvastada kui vana linnuga on tegemist. On plaanis ka panna oma tunnus rõngale, siis saab kindlaks teha, kelle linnuga tegemist. Rõngastan tibusid 7-10 päeva vanuselt.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeReede 14 Mai 2010, 13:10

Rõngas ei garanteeri vere puhtust ja tervist. See näitab lihtsalt, kuna on lind koorunud ja kus riigis. Mõnikord on lasknud kasvataja rõngale enda tunnusmärgid graveerida.
On olemas kinniseid http://www.achughes.com/Ano.html ja lahtiseid rõngaid http://www.achughes.com/Flatband.html . Plastikust, alumiiniumist ja roostevabast terasest. Kinnised (värvitud) alumiinium rõngad on igal aastal kindlat värvi. See aasta oranzid http://www.achughes.com/2010.html. Lahtiseid rõngaid saab panna ka vanemale linnule. Neid on igat värvi.
Tagasi üles Go down
manni82
Teismeline
Teismeline
manni82


Female
Linde : 4
Postitusi : 18
Asukoht : harjumaa

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeEsm 17 Mai 2010, 00:08

tänan Smile
Tagasi üles Go down
tr2006
Pesamuna
Pesamuna
tr2006


Female
Linde : 3
Postitusi : 6
Asukoht : Tartumaa
Vanus : 46

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Viirude jala RÕNGAD   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeLaup 05 Veeb 2011, 20:01

Tere.
Tõstatan uue teema, RÕNGAD.
Mure ja küsimus on selline, et mul on 2 viirut ja nüüd siis 5 muna.
Tean, et neile pannakse rõngad jalgade ümber. Kelle käest ma saaksin neid osta.
Meie munad peaksid kooruma 9 veebruaril.
Ja siis ma sooviksin ka õpetust ja seletust, kuidas neid pannakse.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimePüh 06 Veeb 2011, 11:18

Lahtiseid rõngaid saad paigaldada ükskõik millal, need on plastikust või pehmemast metallist.

Kinnised rõngad paigaldatakse tibudele 7-10 päeva vanuselt.
Õpetuse paigaldamise kohta leiad siit:
http://www.amadiin.ee/rongastamine
ja
http://www.ioa-com-gb.co.uk/membership.html

Tellida saab:
http://www.avianid.co.uk/ rõnga mõõdud: http://www.avianid.co.uk/id-ring_sizes
http://www.achughes.com/ rõnga mõõdud: http://www.achughes.com/parrotsizes.html


Kinniste rõngaste värvid on fikseeritud igal aastal kindel värv. Tsükkel kordub kuue aasta tagant. Tsiteerin: 2009 Violet , 2010 Orange , 2011 Dark Blue ,2012 Red ,  2013 Black , 2014 Light Green. From 2015 the cycle restarts with Violet etc.
RÕNGAS. Rõngastamine. 4i0pc


Viimati muutis seda Pille (Laup 27 Juun 2015, 18:32). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
tr2006
Pesamuna
Pesamuna
tr2006


Female
Linde : 3
Postitusi : 6
Asukoht : Tartumaa
Vanus : 46

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeTeis 08 Veeb 2011, 15:15

Tänan!
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeEsm 25 Apr 2011, 14:46

Panin kogemata rõnga tagurpidi. Kas rõngas murduks ära, kui selle uuesti lahti kangutan. Rõngas on metallist.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeEsm 25 Apr 2011, 17:09

Minu teada ei tohiks murduda, aga kindel ma pole.
See on see rõngas, mille saab paigaldada hiljem, ehk siis lahtine rõngas. (teistele täpsustuseks, et teaks millest jutt) Neid saab tellida 10-ne kaupa.
Tibu, kui sulle pole tähtis järjekorra number sel rõngal, siis saan sulle saata uue, juhul, kui peakski murduma. Tähemärgid on minu omadel OS, kõigil 10-l. Kas see ei võiks jääda siiski, mis siis et tagurpidi, ära võtta on palju raskem ja võib linnu jalale veel viga teha.




Viimati muutis seda Pille (Laup 18 Aug 2012, 13:17). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeTeis 26 Apr 2011, 07:13

Eks ma jätan rõnga siis tagurpidi.
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Jalarõngas ?   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 10:28

Kas linnul peaks olema jalarõngas. Question Kas see pole linnule ebamugav ja raske. Question Ja kuidas see välja näeb kas see ei hakka lindu sega ega häirima lendamisel. Question Mis materjalist need on. Question Ja kus kohas ja mis raha eest peaks linnule jalarõnga laskma panna kui seda vaja on. Question

Parandus: Pille tõstis Riko küsimuse ühise teema alla. 30.07.11
Tagasi üles Go down
Lauraal
Täisealine
Täisealine
Lauraal


Female
Linde : 1
Postitusi : 38

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 10:34

Nagu ma olen aru saanud peaks see olema ainult selleks et kui lind ära kaob et teda oleks võimalik siis ülesse leida.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 13:44

Väga paljud rõngastavad oma tibud, graveeritud jalarõngaga, kus kasvataja valitud tunnusmärgid vms peal. Nii on hiljem lihtsam teha valikuid, et edaspidi linnule kaaslast valides ei satuks paarilist võtma õe või venna hulgast.
Jalarõngaste andmebaas Eestis lemmiklindudele puudub kahjuks.


Viimati muutis seda Pille (Laup 29 Okt 2011, 18:34). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 19:17

Jalarõngas pole ebamugav, kui on õige suurus. Lind ei pane seda tähelegi. Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimePüh 20 Nov 2011, 11:37

http://www.wfv-dkb.de/html/kennzeichnungsring.html

Selle abil veendusin, et minu üks mägipapagoi on koorunud 2008 aastal. Tema kinnine rõngas on sinine, algusega NB 08


Viimati muutis seda Pille (Esm 10 Veeb 2014, 23:34). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Allu
Tibu
Tibu
Allu


Linde : 2
Postitusi : 1

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeNelj 19 Jan 2012, 14:43

Mul tekkis praegu küsimus, et kas kõik linnud peavad olema rõngastatud? Ma ostsin mõlemad viirud poest ja emasel vanust ma pakun, natuke alla aasta. Isasel on küll rõngas, kinnine, oran¾. Piku rõngast tuleb siis PL CK9 10 008.
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeNelj 19 Jan 2012, 15:40

Minumeelest on see rõngas pole kõige ilusam ja see riivaks minu silma.Minu lindudel seda ei ole ja ma ei taha ka.Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeLaup 18 Aug 2012, 14:21

Tegin lemmiklindude registrisse kandmise teema uuele lehele: https://papagoimaja.forum.co.ee/t30-millise-riigi-andmebaasis-registreerida-papagoi
Olgugi et Eestis sellega ei tegeleta, tean, et mõned kannavad oma linnu ja enda kontaktandmed registrisse mujal riigis. Võib-olla keegi teab rohkemat, näpunäiteid või arvamusi.

Siinses teemas siis räägime rõngastamisest/mitte rõngastamisest ikka edasi Smile

Tagasi üles Go down
kelli123
Täisealine
Täisealine
kelli123


Female
Linde : 2
Postitusi : 39
Asukoht : pärnumaa
Vanus : 22

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeLaup 18 Aug 2012, 14:41

Minu linnul on rõngas tavalist halli värvi.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitimeKolm 22 Aug 2012, 15:35

Kui rõngastada selle aasta tibud alates nr: 1 kuni aasta lõpuni, kui samal aastal tuleb veel tibusid. Ja järgmise aasta tibud taas alustades numbrist 1.

Aga kas nii tehakse, et ühe ja sama linnupaari tibude rõngad läheksid järjekorras 1 kuni...niipalju kui sellel linnupaaril tibusid tuleb, läbi aastate. Kinnistele rõngastele on graveeritud käesolev aasta, omaniku tunnussõna või tähepaar, järjekorra nr.
Asi pole kokkuhoius, tellimus vormistatakse iga aasta miinimum 10 rõngast komplektis, ning plaanis ei ole ühte komplekti (kus aasta-arv kirjas) mitu aastat kasutada, vaid ikka õige värv iga kord uuel aastal, nii nagu peab.

Ühesõnaga, minu küsimus, kuidas kogenud kasvatajad teevad?

Tagasi üles Go down
Sponsored content





RÕNGAS. Rõngastamine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: RÕNGAS. Rõngastamine.   RÕNGAS. Rõngastamine. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
RÕNGAS. Rõngastamine.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Teised teemad lindudest-
Hüppa: