Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Viirudel pesas 7muna ja poeg!

Go down 
2 posters
AutorTeade
Hermeliine
Teismeline
Teismeline
Hermeliine


Linde : 4
Postitusi : 14

Viirudel pesas 7muna ja poeg! Empty
PostitaminePealkiri: Viirudel pesas 7muna ja poeg!   Viirudel pesas 7muna ja poeg! Icon_minitimeReede 14 Sept 2012, 15:42

Tere!
Kuna olen üsna algaja linnukasvataja siis sooviksin infot viirude pesakonna eest hoolitsemisel. Nimelt viiruema munes 7muna. Aga hauduma hakkas juba varem kui need 7munetud olid.Kuna eile oli pesakastis suurem krabistamine ja sehkendamine ning isa oli ka seal millegagi ametis siis otsustasime täna asja uurida ja piilusime puuri. Ema vupsas siis välja ja nägin, et pesas oli 7muna ja üks pisike roosa tibu Very Happy
Allapanuks on neil saepuru aga nüüd on nad saepuru puuri teise otsa lükanud ja munad ning tibuke on lohu sees puuri põrandal. Panin koheselt neile pehmet toitu (keedumuna ja kohupiima). Linnuema tuli kohe võttis toitu nokavahele ja viis puuri ja isa ka. Nüüd on mul selle kõigega seoses suur mure, et mis nüüd edasi saab? Shocked Kui tihti ma tohin puuri vaadata? Kuidas saan olla kasulik lindudele, et nad pesitsuse ajal enndat mugavalt ja turvaliselt tunneksid lisaks sellele, et neile toidan? Kuna linnuema on hiljuti veel ühe muna juurde munenud kas ta siis haudubki senikaua, kui viimasest munast on poeg koorunud ja kas ta siis ikka toidab juba koorunud poegi korralikult? Kas pean pesakonda jälgima ja kuidas aru saada, et seal kõik korras on ja pojad normaalselt arenevad? Kui kaua peaks veel koorumata mune pesas hoidma? Ohh ei oskagi kõike kohe küsida Question
Palun asjatundjate nõu Exclamation Olen ette tänulik kõigile kes vastavad!
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viirudel pesas 7muna ja poeg! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirudel pesas 7muna ja poeg!   Viirudel pesas 7muna ja poeg! Icon_minitimeReede 14 Sept 2012, 16:58

Ära üleliia muretse. Liialt sageli pole vaja pesakasti piiluda. Ma ise olen vaadanud korra päevas, eks see on, kuidas keegi, oleneb palju lindudest. Kui tunned oma linde, olenemata kas nad on pelglikud või agressiivsed, ega tegelikult nad keegi ei armasta sagedast segamist pesitsemise ja pimedate tibude ajal. Siiski jälgima peab, kas kõik on elus. Linnuvanemate hea söögiga varustamine ongi kõige tähtsam abi, mida pakud. Linnuema ja -isa saavad tibude toitmisega siis ise hakkama.
Tõenäoliselt kõigist munadest tibusid ei kooru ja pole mõtet neid üle aja hoida aga see küsimus kerkib omal ajal, mitte lähema viie, kuue päeva sees. Küllap koorub veel tibusid. Kas tead, millal eelviimane ja viimane muna muneti? Pane see orienteeruv aeg endale kirja, siis tead aega arvestada.
Kas peres on veel linde? Siis pesakonnaga viirpapagoid on teistest eraldi, omaette, et keegi neid ei sega ega kimbutama ei pääse.
Tagasi üles Go down
Hermeliine
Teismeline
Teismeline
Hermeliine


Linde : 4
Postitusi : 14

Viirudel pesas 7muna ja poeg! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirudel pesas 7muna ja poeg!   Viirudel pesas 7muna ja poeg! Icon_minitimeReede 14 Sept 2012, 19:04

Tänan vastamast!Smile Viirud ei ole agressiivsed aga pelglikud natuke ikka. Viirusid mul rohkem pole ja nemad omaette puuris. Veel on nümfipaar ka omaette puuris, kes suvel kaks korda pesitsesid, kuid kahjuks poegi ei sündinud. Nümfimamma munes hoolega ja haudusid väga korralikult mõlemad kordamööda, aga jah munad olid tühjad. Samas nägin mitu korda nende paaritumist ja tundus kõik korras olevat. Vanust lindudel peaks olema ema 3aastane ja isa üle 2 aasta vana. Ehk oskab keegi ka midagi nümfide kohapealt öelda, miks nii läks? Nüüd võtsime pesakasti ära, et linde mitte kurnata ja paneme kevadel tagasi.
Tulles tagasi viirude juurde siis ma püüan vähem muretseda:) Aga kardan midagi valesti teha sest nii väga tahaks, et poegadega kõik ilusti läheks, sest kahjuks nümfid poegadeni ei jõudnudki. Kas nümfidelt on üldse raskem poegi saada ja kas peaks neil olema veel mingid eritingimused? Nümfipaar on väga rahumeelne, eriti sõbralik on ema ja omavahel klapivad ka hästi.
Küsiks veel, kas see on normaalne, et viirud pesakoha saepurust tühjaks tõstsid ja poja palja põranda peale asetasid ja munad ka? Varem kui ainult munad pesas olid siis olid need ikka saepuru peal.
Ja ikka käib pesas jätkuvalt sagimine...hirmsasti tahaks vaadata, mis toimub:D, aga täna igaksjuhuks ei vaata sest hommikul juba sai piilutud.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Viirudel pesas 7muna ja poeg! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirudel pesas 7muna ja poeg!   Viirudel pesas 7muna ja poeg! Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Viirudel pesas 7muna ja poeg!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Munad pesas
» Tegelemine linnuga, kui munad/pojad on pesas.
» Viirpapagoi tibudel jalad pesas kakased

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: