Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kakub sulgi

Go down 
+7
heitsu
pepe7
Veskitont
Noora
Henri
tibu
gr33n
11 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3
AutorTeade
gr33n
Pesaehitaja
Pesaehitaja
gr33n


Female
Linde : 1
Postitusi : 43
Vanus : 31

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Papagoi kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimePüh 19 Juul 2009, 21:50

First topic message reminder :

Täna avastasin, et üks minu lind kisub oma tiiva sulge
ning lähemal uurimisel avastasin et see vist on veidi verine.. Mis
saab? Kas saan midagi teha et ta nii enam ei teeks ja enam see ei
veritseks, või pean ootama millal see sulg ära tuleb ja verd enam ei
jookse.. Verd ei jookse tegelikult.. tiiva sulg 1 verine lihtsalt.. Kakub sulgi - Page 3 Icon_eek



Muutsin pealkirja natuke. tibu
Tagasi üles Go down

AutorTeade
mari
Külaline
Anonymous



Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeKolm 09 Märts 2011, 11:15

Aiäh, Pille!
Ma arvan ka, et see ravimine ja kõik muu sinna juurde tegid emase linnukese veel närvilisemaks ja kurjaks. Nüüd peale nelja päevast ravi on ta juba palju rahulikum.
Tagasi üles Go down
mari
Külaline
Anonymous



Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeEsm 28 Märts 2011, 08:28

Lihtsalt infoks ... olen nüüd ravinud linnukesi ärevust ja rahutust vähendava lahusega... on linnukesed rahulikumad küll aga rohukogus peab olema ikka piisav, muidu läheb emane jälle närviliseks ja hakkab ennast nokkima. Proovisin vahepeal ravimi kogust vähendada. Aga paistab, et nüüd hakkavad talle lõpuks ka suled selga kasvama ... siiani olid küljed paljad aga nüüd kaetud juba väikeste uhdemetega ... neid pole küll palju aga esialgu seegi hea ... peaasi, et ei kisu neid ära.
Isane linnuke hakkas sulgima, tal nüüd peapeal ka need rootsukesed ja sulgi tuleb aga see ju loomulik
Tagasi üles Go down
m6istus
Pesamuna
Pesamuna
m6istus


Linde : 3
Postitusi : 6

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeLaup 09 Juul 2011, 15:42

hmhm endal tekkis probleem nümfkakaduuga. hetkese seisuga 3 aastane kuid nüüd paar nädalat tagasi avastasin et linnul on kõhualt osa sulgi ära kakutud. varem sellist jama pole olnud. lind elab oma suure puuris üksi ja kohe seal kõrval on viirud puuride kaugus on umbes 1 cm. tegelenud olen igapäev peaaegu mõni päev on vahele jäenud. viirudega ühte puuri ei saa panna lähevad kohe kaklema. varasematel aegadel ei ole ta kül oma sulgi ära kakkunud. lisaks mängimisele on ta iga päev 4 tundi puurist väljas kus on spetsiaalselt tehtud tuba kus nümf saab vabalt ringi lennata ja turnida igalpool.
sooviks selle sulgede kiskumise koha pealt abi kas pean ostma mingisugused vitamiinid või mida. lind saab ka koguaeg erinevaid puuvilju ja rohelist toitu mis oma aias kasvavad.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeLaup 09 Juul 2011, 19:29

Kas oled peale juhtunud ja näinud teda sulgi kitkumas? 1 cm puuride vahel? Kas seal on neid eraldamas puurivõre või on lisaks läbipaistmatu vahesein ka?
Mina paneks nende puuridele vaheseina, kasvõi poolenisti.
Annab privaatsust, kui nümf peaks sellest puudust tundma, oletame.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeLaup 09 Juul 2011, 21:22

On olemas üks haigus, kui suled ise kukuvad linnul seljast ära tasapisi. Uuri välja, kas tegu on ikka kakkumisega. Mõtle, kas oled midagi toas, toidus või millegis muus muutusi teinud. Äkki ta igatseb kaaslast?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimePüh 10 Juul 2011, 10:26

Praegune periood on olnud kuumad ilmad, kas linnud saavad supelda? Märkasin et sellest sa, m6istus, pole kirjutanud, seepärast küsin.
Tagasi üles Go down
m6istus
Pesamuna
Pesamuna
m6istus


Linde : 3
Postitusi : 6

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimePüh 10 Juul 2011, 23:33

Eeh, linnud saavad igapäev supelda koguaeg uus vesi neil olemas. Otseselt lindu pole sulgi kitkumas näinud. Mingit vaheseina pole ainult puuri võrestik eemaldab, igal linnul oma puur.
Toidu kohapealt on mingisugune toit mis on mõeldud suurtele papagoidele aga temagi sööb need ilusti ära. Puuris on ka need puust pulgad kus on söök ümber ja roheline asi peal ma usun et teate ise ka mis asi to on, ei oska nimetada. Seda varianti kaalusin ma ka ise et võibolla tõesti on vaja kaaslast aga siis tekib juba probleem sellega, et mul vaja neid ära müüa. Lõpetasin põhikooli ja lähen kaugemale õppima. Ning kui sügisest tuleb kool peale ja lisaks sellele veel trennid, siis kodus käin korra nädalas ja ülejäänud pere on kõik tööl kes ei tegele temaga. Nümf ise kisab viirudele, vast nii öelda, et mulisevad omavahel. Kuigi ma ei tea kas nümf vannis käib. kuna vann asetseb puuri põrandal, vahel läheb sinna ja siis astub äärele, vaatab sisse ja automaatselt ronib õrrele tagasi istuma.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeEsm 11 Juul 2011, 10:02

Aga ütlesid, et lähevad kohe kaklema, kui paned ühte puuri. Nii et probleem on täitsa üleval. Asi on psüühikas kinni, võrestik on illusioon, emotsioone see ära ei hoia. Ses mõttes olekski vaja pool vaheseina katta kinniseks. Mina oma lindude heaks nii olen teinud aga muudel põhjustel ja mul on teist liiki linnukesed.
Su postituse algus- ja lõpplause ajavad mind segadusse Rolling Eyes
Otseselt sa siis kindel olla ei saa et nümf veeprotseduure reaalselt ka naudib. Eks?
Nii, tegevust tal on olnud tänu sinule, mängib ja saab väljas käia, kui nüüd kodust ära lähed, siis on nümfil kurvad üksluised päevad tulemas.
Selle tõttu peaks tõesti kiiresti midagi ette võtma, et nümfil ei saaks harjumuseks oma sulgi kitkuma hakata ja midagi peab muutma veel.
Suplemine on väga tähtis, sulestik on vaja hoida puhas ja korras. Määrdunud sulestik tähendab linnule seda et looduses ta ei saaks hakkama - ta ei kuiva peale vihma kiiresti, nii nagu terve lind (ei hakka siin pikemalt lahkama, miks see looduses on tähtis) suled on rääsunud ja lind kulutab lendamisel rohkem energiat kui tohiks.
Meie lemmikute probleemid võivad võtta kiiresti hävitusliku suuna, enda kallal. Neil on küll insinktid kuid heaolu sõltub täielikult meist, inimestest.

Tibu soovitus võtta arstiga ühendust on asjalik ja vaata, et leiad arsti kes lindudest midagi ka teab - meil on olemas nimekiri:
https://papagoimaja.forum.co.ee/t663-loomakliinikud-kus-ravitakse-papagoisid

Piserdanud oled oma lindu toasooja veega ja on ka muid võimalusi, vannitamiseks? Vaata veel teemat, palun
https://papagoimaja.forum.co.ee/t21-kas-papagoid-suplevad
https://papagoimaja.forum.co.ee/t976-aafrika-hall-kaitumine-video


Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeEsm 11 Juul 2011, 11:11

Kui sa lähed kaugele õppima ja lind jääb päris üksi, siis on just hea võtta kaaslane. Sel juhul ei vaja nad nii palju inimese tähelepanu.
Kui sa aga nagunii plaanid ta ära müüa, siis pole mõtet teist lindu võtta.

Veeprotseduuride koha pealt, võid osta kümblusvanni mis kinnitub puuriukse külge. See võib olla ahvatlevam. Puuripõhjas olev veesilm (kui tal puudub katus. Mõnedel vannidel on katus) roojatakse täis.
Tagasi üles Go down
m6istus
Pesamuna
Pesamuna
m6istus


Linde : 3
Postitusi : 6

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeEsm 11 Juul 2011, 16:27

Katust on seal natukene aga mingi imeliku vanni ostsin mida mul ei ole võimalik nende konksude abil puuri ukse külge riputada.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeEsm 11 Juul 2011, 18:39

Selle vanni võid panna küll puuripõhja, sest seal on katus peal. Aga kui ta sul pesemas ei käi võid teda piserdada veepritsist või vii ta vannituppa ja tee talle õrna dushi. Suuna õrn veejuga lae poole, siis hakkab vesi allapoole tilkuma nagu vihm.
Tagasi üles Go down
m6istus
Pesamuna
Pesamuna
m6istus


Linde : 3
Postitusi : 6

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeTeis 12 Juul 2011, 23:37

Sel juhul peaks ma koos puuriga viima ta vannituppa. Käe peale ta ei tule kuid käe pealt sööb
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeKolm 13 Juul 2011, 08:02

Siis on kergem juba pritsida. Lillepoes on sellised käsipihustid müügil.

Lugesin, et paned puuripõhja liiva. Vbl on liivas midagi, mis ajab ta naha sügelema ja õhk on kuiv? Pane nt. ajalehepaber puuri põhja. Puuri lähedusse võiksid asetada veenõusi, õhuniiskuse tõstmiseks.
Müügiga võib minna mitu kuud. Linnuke võib selle ajaga ennast päris koledaks kakkuda.
Tagasi üles Go down
m6istus
Pesamuna
Pesamuna
m6istus


Linde : 3
Postitusi : 6

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeKolm 13 Juul 2011, 10:44

Liivas ei tohiks midagi olla. Kasutanud seda sama liiva juba päris kaua aega. Vahepeal olen pannud ka sellist punase värviga liiva või midagi mis piparmündi järgi lõhnab.
Õhk on ikka kuiv jah aga ka mitte väga kuiv elan puitmajas ja ahjuküttega et majas ei tohiks õhk väga kuiv olla, muidugi aknad on lahti. Ruum kus suviti linnud veedavad, on selline et seal on valgust kõige rohkem. Igale poole on näha kuhu vaatad.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeKolm 13 Juul 2011, 14:03

Aga katseta. Vaata, kas asi paraneb, kui muudad midagi.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeNelj 29 Sept 2011, 12:36

Nüüd olen minagi sama probleemiga silmitsi. Ainult siin teemas ei ole juttu sellest, kui üks lind teist kakub.
Minu emane on isase poolt juba kiilakaks kitkutud ja kaelasuled on hõredaks jäänud. Emane ise seda teha ei saa. Olen tähele pannud, et nende omavaheline puhastamine lõppeb emase kriiskamisega ning isasel on sulg nokavahel.
Tõstsin linnud praegu eraldi. Kuid ma ei kujuta ette, mis oleks selle lahendus. Isane ei piirdu ainult sulgedega vaid ka naha tükikeste kaksamisega. Viimast harrastab ta inimeste peal.
Emane on varsti raisakotka välimusega, kui nii edasi läheb.
Kas ongi lahendus see, kui neid enam kokku ei lase? On see komme, mis isasele eluks ajaks jääb?
Tean, et kui ma probleemile tähelepanu ei pööra, hakkab ka emane isast kakkuma. Praegu seda veel juhtunud pole. Stressi neil pole ja toit on tip-top.
Isasel oli see viga juba ammu, kuid ta piirdus inimeste nakkimisega.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimePüh 02 Okt 2011, 18:58

Sain teada ühe abivalmi inimese käest, et välismaal on olemas kitkumise vastased spreid. Seda pihustatakse linnu sulgedele. Pidi väga hästi toimima.

Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimePüh 02 Okt 2011, 20:20

Oleks siis midagi valesti, kuid ei tundu olevat. Arvan, et tibude eest hoolitsemine muutis isase ülihoolitsevaks.
Avastasin, et emasel on veri ka väljas juba. Ei saagi neid praegu kokku lasta.

Mõnikord levib nümfide seas selline kole käitumine, nagu tubude kitkumine. Vanemad või üks vanem kakub oma väiksed järeltulijad paljaks. Hullemal juhul minnakse ka naha kallale lõpuks. Seda käitumist õpitakse vanemate pealt, kuid kuidas see alguse saab..ei tea.

Kui asi ei muutu, siis pean nad alatiseks lahutama. Siiski püüan enne abi otsida.




Tagasi üles Go down
KadrijaKaiapapagoid
Noor Perepea
Noor Perepea
KadrijaKaiapapagoid


Linde : 2
Postitusi : 57
Vanus : 25

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeEsm 11 Juun 2012, 20:13

Mu tuttava papagoid katkusid lihtsalt igavusest sulgi. Ta andis neile tegevust ja siis paranes lind iseenesest. Very Happy
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeTeis 12 Juun 2012, 12:19

Jah, see on üks paljudest põhjustest.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeLaup 10 Nov 2012, 13:16

Siin on kirjas lihtsal moel erinevad põhjused, miks mõni lind kitkub oma sulgi.
http://www.petmd.com/bird/conditions/skin/c_bd_feather_plucking

(ka tõlkeprogramm tõlgib minu arust arusaadavalt, kui võõrkeelt ei valda.)

muuhulgas sain ka teada, et lindudel võib esineda suhkruhaigust (diabeet) vt: http://www.petmd.com/bird/conditions/endocrine/c_bd_Hormonal_Disorders_and_Diabetes_Mellitus
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeLaup 14 Veeb 2015, 14:12

Nii, ei hakka väga ümber jutustama, teksti on seal nii palju ja papagoipidajad võivad ise artikliga tutvuda. Võiks ka öelda kohustuslik lugemine, kui see ainult aitaks. Ütleksin et see on mu viimase aja üks parimaid leide eneseharimise teel, ja jääb üle nõustuda kõiges, mis seal räägitakse.
http://www.newyorkbirds.net/featherdestructivebehavior.html


Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeLaup 14 Veeb 2015, 14:49

Kas sain õigesti tõlkeprogrammi abil lugedes aru, et kui lind on endalt juba kaua sulgi kitkunud, siis võib see tekitada püsivat kahju uuesti kasvavatele sulgedele? Et uute sulgede tagasi kasvamine on raskendatud.
Hmm..tõesti hea lugemine. Seal on loetelu erinevatest haigustest, ka nakkavatest. Jäin mõtlema, et kuidas inimesed, kes loovad lemmiklindude keskusi üle maa, suudavad haiguste levikut nendes keskustes ennetada. Mõtlen keskusi, kus inimesed oma lindudega kokku saavad. Näpid ühte ja patsutad teist lindu ja ongi valmis. On ju väga nakkavaid viirusi mis levivad ka suletolmuga.

Sain siis kinnitust, et kitkumisel on alati mingi põhjus.

Sellel lehel räägitakse veel toitumisest ja toitudest. Et poes müüdavate seemnesegude seemned on toored? See pole hea. Aga selle üle saab arutleda teises teemas Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeLaup 14 Veeb 2015, 15:16

Ma ei tea viiruseid mis suletolmuga levivad?
Kui õhk on lenduvast suletolmust paks, tekib kindlasti papagoile vähemalt 1, 3 või 4 vaevust. Enamasti hingamisteedega seotud, sest lindude hingamiselundid on ka erilised, eriliselt tundlikud (ja sellest on samuti papagoimajas kusagil teemaks olnud).
Ja kas õhusaaste on suletolm või hallitus seenbakterid, mingid mürgised aurud või kaua puhastamata puuri bakteriaalne elu, taas mitu võimalust või kõik koos? Kõik elanikud saavad kannatada.
Mis mulle oli selles artiklis uudiseks ja silmi avavaks, et väga harva on sulgede kitkumise põhjuseks välisparasiidid nagu sulelest. Palju muud on suuremad põhjustajad.
Kui mõtlema hakata, siis on inimesed peaaegu enamuses esimese asjana suleparasiitide tõrjet teinud, kas olete kuulnud, et lestaravi on sulekitkumise jäädavalt lõpetanud? (mina, mitte kordagi pole kuulnud.)
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitimeLaup 14 Veeb 2015, 15:30

Ei ole kuulnud.
Suletolmuga levib prantsuse sulgimine. Kas see on viirushaigus, enam ei mäleta.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kakub sulgi - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi - Page 3 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kakub sulgi
Tagasi üles 
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Kitkub poegadel sulgi seljast.
» Lind turritab sulgi.
» Sulgimine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: