Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Pepu nühkimine.

Go down 
4 posters
AutorTeade
liisi37
Nooruk
Nooruk
liisi37


Female
Linde : 6
Postitusi : 28
Asukoht : tapa vald
Vanus : 57

Pepu nühkimine. Empty
PostitaminePealkiri: emase viirpapagoi eriline käitumine   Pepu nühkimine. Icon_minitimeNelj 11 Veeb 2010, 11:55

emane viirpapagoi läheb mineraal kivi peale istuma ja nühib oma sabaalust vastu kivi edasi tagasi õigemini küljelt küljele) ja nii mitukorda päevas.
kes oskaks öelda millest selline käitumine? Pepu nühkimine. Icon_question
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Pepu nühkimine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pepu nühkimine.   Pepu nühkimine. Icon_minitimeNelj 11 Veeb 2010, 13:36

Kui vana linnuga on tegemist ja kas ta on üksik lind? Kirjelduse põhjal ta seksib selle kiviga. Täiesti normaalne nähe. Minul tegi nii kiigega ja mitu korda päevas kuigi tal oli kaaslasi puuris.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
liisi37
Nooruk
Nooruk
liisi37


Female
Linde : 6
Postitusi : 28
Asukoht : tapa vald
Vanus : 57

Pepu nühkimine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pepu nühkimine.   Pepu nühkimine. Icon_minitimeNelj 11 Veeb 2010, 14:02

pepe7 kirjutas:
Kui vana linnuga on tegemist ja kas ta on üksik lind? Kirjelduse põhjal ta seksib selle kiviga. Täiesti normaalne nähe. Minul tegi nii kiigega ja mitu korda päevas kuigi tal oli kaaslasi puuris.
pidi olema 2 aastane aga ma ei oska öelda ,tegelikku vanust täpselt .
on kaaslane aga tema ikka tegi nii ,eile tõin teise papagoi isase talle ( vahetasin välja ) nüüd uus isane loodane ,et sel juhul asi muutub selle isasega alles päeva koos olnud .
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pepu nühkimine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pepu nühkimine.   Pepu nühkimine. Icon_minitimeNelj 11 Veeb 2010, 19:40

Äkki tal pepu sügeleb?
Tagasi üles Go down
liisi37
Nooruk
Nooruk
liisi37


Female
Linde : 6
Postitusi : 28
Asukoht : tapa vald
Vanus : 57

Pepu nühkimine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pepu nühkimine.   Pepu nühkimine. Icon_minitimeNelj 11 Veeb 2010, 21:15

tibu kirjutas:
Äkki tal pepu sügeleb?

vot ei oskagi öelda ...võtsin selle kivi nüüd ära -kolm tundi tagasi ja pole enam näinud ,et ta nii teeb -selline käitumine on kestnud umbes 2 nädalat .
vaatan kas leiab mõne teise koha või jätab järele sellise käitumise.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pepu nühkimine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pepu nühkimine.   Pepu nühkimine. Icon_minitimeNelj 11 Veeb 2010, 21:55

Äkki peaksid arstiga konsulteerima. VB. on parasiidid tal.
Tagasi üles Go down
liisi37
Nooruk
Nooruk
liisi37


Female
Linde : 6
Postitusi : 28
Asukoht : tapa vald
Vanus : 57

Pepu nühkimine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pepu nühkimine.   Pepu nühkimine. Icon_minitimeReede 12 Veeb 2010, 12:18

tibu kirjutas:
Äkki peaksid arstiga konsulteerima. VB. on parasiidid tal.
ei usu hästi .sest eile kui kivi ära võtsin siis nüüd pole ta nii enam teinud ,ehk eimeeldinud talle kivi -või meeldis liigagi hoopis ...eks ma jälgin teda edasi ikka juhul kui hakkab uuesti tegema ,siis pöördun arsti poole.Pepu nühkimine. Icon_smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Pepu nühkimine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pepu nühkimine.   Pepu nühkimine. Icon_minitimePüh 22 Juul 2012, 23:21

Kuidas teie tibud käituvad, peale seda, kui nad on suguküpsed aga on n-ö "varateismelised" ja pole valmis veel järglasi saama?
Vööt-mägipapagoid jõuavad suguküpsesse ikka 5-ndal elukuul kuid loomulikult on nad alles liiga-liiga noored (nagu varem juba öeldud, võib see liik alustada järglaste saamist umbes 14 kuu vanuselt). Minu noored linnud on 7-kuused ja olen näinud kuidas nad katsetavad ja proovivad, kuidas võiks välja kukkuda see sigimis-akt. Tegu on mänguga, kuid noorukid on avastanud ühe voolujoonelise veepudeli, mis mul on kahe puuri vahel (nagu need ikka on, veeanum väljaspool puuri ja süvend veega võre vahelt puuris sees) ja selle otsa läheb joonelt üks või teine, kumb enne jõuab, niipea kui puurist välja pääsevad. Puuride vahel on parasjagu ruumi kuhu end siis mahutavad. Nad ei käi seal kahekesi koos vaid üksi, ehk siis kordamööda. Mis lind seal teeb? No ilmselgelt saan aru et minu noored linnukesed hõõruvad oma alakeha ja teevad paaritumisliigutusi selle kumera pudeli otsas. Kas see on normaalne? Kahjuks on mul pudelile veidi keeruline leida paremat kohta, kuid pean vist muutma pudeli asukohta, kui see aitaks?
Vahel käib mäng ka teineteise peal kuid see siis on tõesti põgus ja pole mainimist väärt. Vanalinnud, ka need, kel pole oma paarilist, pole kunagi nii teinud.
Mu noored teismelised rosellad pole samuti teinud taolisi katsetusi.
Söök, mida lindudele annan, peaks olema tasakaalustatud ja vitamiine ei anna ma ülearu.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pepu nühkimine. Empty
PostitaminePealkiri: Pepu nükimine   Pepu nühkimine. Icon_minitimeEsm 23 Juul 2012, 14:09

Mul oli võimalus jälgida ühte noort nümfipaarikest mõne päeva. Emane veidikene üle aasta ja isane alla aasta. Isane käitus nagu teismelised ikka. Selline edev eputis ja kui avanes võimalus veeta aega enda soost liigikaaslasega, siis ei pööranud emasele enam mingit tähelepanu. Pigem kihutas emase üldse lähedusest minema. Tegi siis minu täiskasvanud isase nümfiga poiste asju. Laulsid võidu, proovisid tapeedi kallal oma osavust ja jälle laulsid ning eputasid nagu noored tedred (muidugi ilma võitluseta). Nad ei laulnud mitte emase pärast vaid, et näha kumb on osavam. See teismeline laulis vahepeal ka toidutopsi sisse, et imetleda oma häälekõla. Minu isane nagistas nokaga vahepeal ka emase kõrva ääres, kuid pubekast nümf seda ei teinud kordagi.
Üks hetk õnnestus näha, kuidas noor isane emasega paaritus. Ronis kaaslasele selga ja siis kõndis seal edasi-tagasi.
Samas mäletan oma isase nümfi noorust. Panin ta kokku (või õigemini tema ise valis välja) ühe nümfi. Arvasin, et tegu on tüdrukuga. Minu isane üritas talle isegi selga ronida. Kui nad eraldi puuri panin hakkas "tüdruk" laulma ja muutus hiljem ka muude tunnuste poolest isaseks. Otsest paaritumist nende vahel ei toimunud, sest noored vist ei oska. Varsti sai minu teismeline lind endale õige emase. Isane ronis talle selga ja paaritus nii, et nühkis saba vastu emase pead. Smile

Pille see pudeli nühkimine on nagu kutsikatel jala küljes....khm. See vast kahju neile ei tee. Mulle isiklikult riivaks see silma ja sellepärast lõpetaksin nende lõbustuse. Mul on taoline kogemus olnud kahel korral, kuid sinu pudeli asemel oli ohvriks minu õlg. Ega kohe ei saanudki aru, et mis see lind seal kõkutab ja teeb. Lihtsalt uskumatu kui häbematu võib üks lind olla kui paaritusaeg käes on. Kusjuures tal oli kaaslane olemas ja toit täiesti normaalne. Ei mingit ülemäärast munatoitu ega kanepiseemneid.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Pepu nühkimine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pepu nühkimine.   Pepu nühkimine. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Pepu nühkimine.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: