Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kas nümfkakaduu või viirpapagoi??

Go down 
+2
Sigrid
Sannnu
6 posters
AutorTeade
E-Liisa
Külaline
Anonymous



Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Empty
PostitaminePealkiri: Kas nümfkakaduu või viirpapagoi??   Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Icon_minitimeEsm 17 Nov 2008, 14:56

Palun jagage oma teadmisi ja infot mõlema linnu kohta.Netist olen uurinud,kuid pole leidnud,mida vaja.
Nimelt kumb lind hakkab ennem rääkima ja millisne sobiks lapsele?
Kumba lihtsam hooldada ja vähem vaeva?
Tagasi üles Go down
Sannnu
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Sannnu


Female
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 29

Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas nümfkakaduu või viirpapagoi??   Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Icon_minitimeEsm 17 Nov 2008, 17:50

Tegelikult Esialgseks harjutamiseks, et kas laps saab üldse hakkama oleks targem võtta viirpapagoi :)Ja muidugi mina võtsin 2tükki et ühel igaw ei hakkaks. No muidugi võib ühe ka võtta, aga siis lihtsalt peab palju teglema ja rääkima temaga Smile
Rääkimise koha pealt oskan öelda ainult, et minu arust viirpapagoidest räägib natukene isane, kui võtta ta üksi, aga sellisel juhul peab temaga harjutama Smile Et ma nüüd ei tea palju siin õiget ja palju siin valet, aga jahh ma arvan et teised täpsustavad ka veel Smile


Viimati muutis seda Sigrid (Esm 17 Nov 2008, 20:35). Kokku muudetud 1 kord (Muutmise põhjus : Sannnu, sul on puudu lauselõpu märgid!)
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/sannu8miisu
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas nümfkakaduu või viirpapagoi??   Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Icon_minitimeEsm 17 Nov 2008, 20:38

Lapsele sobivad mõlemad linnud võrdselt. Ei saa küsida, et kumb õpib ennem rääkima, sest viirpapagoidel on see väga haruldane, aga nümfkakaduudel on veidi rohkem potensiaali. Kui linnul ei ole annet, siis ta ka ei õpi sõnu. Ja need linnud kellel on talenti need lihtsalt õpivad neid, sa ei pea neid talle isegi koguaeg järjest kordama.
Tagasi üles Go down
Crystella353
Perepea
Perepea
Crystella353


Female
Linde : 2
Postitusi : 72
Vanus : 30

Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas nümfkakaduu või viirpapagoi??   Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Icon_minitimeKolm 19 Nov 2008, 19:09

Nimelt kumb lind hakkab ennem rääkima ja millisne sobiks lapsele?Mõlemad linnud sobivad lapsele, lihtsalt nümfid on rahulikumad, ei häälitse niipalju kui viirud. Rääkimise kohta ei oskagi öelda, vist nümf peaks ennnem rääkima hakkama , aga see oleneb õpetamisest ja kuidas te omavahel klapite jne.

Kumba lihtsam hooldada ja vähem vaeva?Mingumeelest on lihtsam hooldada nümfi, kuna mul on endal nümf ja ei näe temaga niipaljuvaeva kui mu sõbranna oma viirudega. Viirud sädistavad ja lendavad puuri rohkem , kui nümfid on rahulikumad, ja sellised tasakaalukama linnud. Nad teevad vist suuremaid junne Smile

(aga jhh see oli minu arvamus , eks ise ikka peate otsustama , kumb võtta, või kas te olete ikka sellleks valmis, sest nad elavad ju päris kaua.)
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/Crystella353
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas nümfkakaduu või viirpapagoi??   Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Icon_minitimeLaup 29 Nov 2008, 22:39

Mina soovitan viirpapagoid, sest see lind on väga seltsiv ning sõbralik. Muidugi oleneb omanikust. Osa võivad karta, kuid osa just suhelda. Aga endal on palju kogemusi viirudega ning soovitan soojalt!
Tagasi üles Go down
Volim-Te
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Volim-Te


Male
Linde : 2
Postitusi : 41
Asukoht : Tallinn
Vanus : 29

Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas nümfkakaduu või viirpapagoi??   Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Icon_minitimeTeis 09 Dets 2008, 22:44

Soovitaks ikkagi viirpapagoisi,ei vaja eriti midagi tõsist nendele,puur ,peegel,toit ja vesi on kõik mis vaja.

Tavaliselt rääkimine pakkub isastele papagoidele ja nemad kõige tihemini räägivad,emastel on sellist annet vähem.


Viimati muutis seda Sigrid (Kolm 10 Dets 2008, 12:00). Kokku muudetud 1 kord (Muutmise põhjus : Enne koma eikäi tühikut, see käib peale koma.)
Tagasi üles Go down
http://linnumaja.forum.co.ee
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas nümfkakaduu või viirpapagoi??   Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Icon_minitimeKolm 10 Dets 2008, 12:03

See peegel on kahe otsaga asi. Osad pooldavad seda ja osad ei poolda. Üksik lind võib näha peeglis teist lindu ja võib hakata peeglit toitma ise samal ajal toidust ilma jäädes.

Linnul võib olla puuris näiteks kelluke, need on läikivad ja kõlisevad ja pakuvad tavaliselt linnule huvi.
Tagasi üles Go down
Amadiin888
Noor Perepea
Noor Perepea
Amadiin888


Female
Linde : 3
Postitusi : 56
Asukoht : Tallinn

Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas nümfkakaduu või viirpapagoi??   Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Icon_minitimeTeis 03 Jan 2012, 21:42

Siis kui tahad lindu rääkima õpetada siis oskan viirude kohta ütelda, et tasuks võta isane viiru kuna nemad õpivd kiiremini rääkima kui emased viirud.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas nümfkakaduu või viirpapagoi??   Kas nümfkakaduu või viirpapagoi?? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kas nümfkakaduu või viirpapagoi??
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Teised teemad lindudest-
Hüppa: