Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Transport ja stress

Go down 
2 posters
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Transport ja stress Empty
PostitaminePealkiri: Transport ja stress   Transport ja stress Icon_minitimeLaup 26 Mai 2012, 06:55

Tähtis on oma sõbrakest tunda, sest papagoid on väga erinevad isiksused. Ei tohiks unustada, et mida arglikum lind, seda suurem oht on stressiks. Muidugi loevad siin ka geenid ja liik.

Transpordist tekkinud stress on see, kui suleline pärast reisi ei söö ega joo, turritab, kössitab, magab palju, kõht on lahti, oksendab. See võib kesta mitu päeva.
Stressi on võimalik vähendada või isegi vältida kui transportida lindu õigesti. Neid viise on palju kuidas papagoid ühest kohast teise viia ja igaüks peab valima oma linnule just õige.

Siin on minu õnnestunud reisimise meetod argliku linnu puhul:
*Linnu suurusele sobiv, paljude aukudega pappkarp. Ei tohi olla liiga suur ega liiga väike (peab saama ümber pöörata, saba ei tohi kõveraks minna, tiibu sirutada ei saa.)
* Karbi põhjas mingi materjal, et jalad ei libiseks (küünised ei tohi materjali kinni jääda, aluspanu ei tohi veereda ega tolmata). Ja mõni terake söömiseks.
*Külma ilmaga (talvel) tekk karbile ümber, nii et papagoi õhku saaks. Kuuma ilmaga hoian karpi viludas. Kõige parem ilm reisimiseks on pilves ja soe, ilma tugeva tuuleta.
* Karpi peab hoidma nii, et see rappuks võimalikult vähe. Teravad helid on papagoile hirmutavad. Ninnu-nännutamine ei sobi. Lind pole koer.
*Uues kohas peab papagoi võimalikult ruttu karbist välja laskma ja võimaldama talle vaikust ning rahu. Ei lähe sorkima. Ettenägelikult võiks puuris juba valmis olla vesi ja toit.

Võrepuuri ei kasuta reisimisel, sest see võib tekitada vigastusi. Näiteks võib linnu tiib jääda võre vahele ja murduda.
Mõned pildid võre vahele jäänud ja vigastatud tiibadega lindudest (Tegu öösel puuris lendama hakanud lindudega, kuid seda võib juhtuda ka linnul keda transporditakse võrepuuris).
Transport ja stress 2yv2v77
Transport ja stress 352isyu
Transport ja stress 2uyhlwo
Transport ja stress Nwk8s9



Kuidas olete teie oma linnuga reisinud ja kuidas ta ennast pärast tundis?



Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Transport ja stress Empty
PostitaminePealkiri: Re: Transport ja stress   Transport ja stress Icon_minitimeLaup 26 Mai 2012, 12:09

tibu kirjutas:

Kuuma ilmaga hoian karpi viludas. Kõige parem ilm reisimiseks on pilves ja soe, ilma tugeva tuuleta.
Eriti ohtlik on autoga transport kuuma ilmaga. Linnul puuduvad higinäärmed. Kui linnul hakkab palav, hakkab ta nokk lahti hingama, ajab tiivad laiali ja sorgu. Kui autoga teete vahepeatuse (lähete poodi vms) siis ei tohi unustada, et isegi kui jätate autoakna lahti, ei kergenda see olukorda kuigivõrd.
tibu kirjutas:

Uues kohas peab papagoi võimalikult ruttu karbist välja laskma ja võimaldama talle vaikust ning rahu. Ei lähe sorkima. Ettenägelikult võiks puuris juba valmis olla vesi ja toit.
Ma olen pisemad linnud lasknud karbi ava kaudu kiiresti puuri minna. Küll aga käitusin veidi teisiti eclectusega. Nagu tibu ütles, linnud on erinevad, erinevad iseloomud ja liigipõhiselt samuti mõne eripäraga võrreldes teistega. Eclectuse transpordipuuri panin tema uue puuri põhja ja tegin luugi lahti. Puur oli kõige vajalikuga valmis seatud ja lasin linnul kohaneda, millal ta söandab kastist välja piiluda ning lõpuks ise välja astuda. Läks aega umbes 40 minutit. Seda ma ei tea, kuidas ta kasvandusest poodi ja edasi järgmisesse poodi transporditi, olin mures küll võimaliku stressi pärast. Selliseid tagajärgi, nagu tibu kirjeldas, mu lindudega pole juhtunud, õnneks.

Kui sobib siia teemasse, siis välismaal on olemas sellised toredad reisukotid, lindudega matkamiseks.
http://www.birdscomfort.com/bird_carriers.html
(Lihtsalt täiendan silmaringi, võimaluste osas.)


Tagasi üles Go down
 
Transport ja stress
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Papagoide transport.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: