Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Suhted inimesega.

Go down 
3 posters
AutorTeade
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Suhted inimesega. Empty
PostitaminePealkiri: Suhted inimesega.   Suhted inimesega. Icon_minitimePüh 15 Jan 2012, 17:27

Nüüd oleks huvitav teada kas oleks võimalik sõprust teha emase linnuga? Ta tuleb kohe minu pead ja kätt nokkima kui kauem kätt või pead aknalaua kõrgusel hoian. Aga siis tuleb isane lind teda häirima ja nad lendavad kahekesi ära. Olen proovind nii, et ajan kogu-aeg isast ära, aga asi ikka nii ei toimi. Emane ehmatab selle peale ja ei ole enam nii julge. Kas oleks õige nii teha: paneks isase linnu teise puuri? Jätaks ta kas siis oma tuppa või vist oleks parem kui paneks teise tuppa? Kas emane hakkaks siis rohkem sõbrustama ja tuleks käele ning pea peale? Ja mis siis saaks kui laseksin jälle isase tuppa tagasi siis kui emane juba minuga harjunud, kas see sõprus läheb üle või jääb ta minuga sõbraks ja isasega ka Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Suhted inimesega. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suhted inimesega.   Suhted inimesega. Icon_minitimePüh 15 Jan 2012, 18:21

Kui tahad linnuga sõprust, siis võta uus lind juurde (enda sõbraks). Paarike on nüüd teineteise jaoks ja inimene sinna ei mahu.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Suhted inimesega. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suhted inimesega.   Suhted inimesega. Icon_minitimePüh 15 Jan 2012, 18:57

Riko23 kirjutas:
Ta tuleb kohe minu pead ja kätt nokkima kui kauem kätt või pead aknalaua kõrgusel hoian. Aga siis tuleb isane lind teda häirima ja nad lendavad kahekesi ära. Olen proovind nii, et ajan kogu-aeg isast ära, aga asi ikka nii ei toimi. Emane ehmatab selle peale ja ei ole enam nii julge.
Kas aknalaud on linnuga suhtlemise koht? Seepärast küsin et mõtle selle peale, mis tasandile jäävad Su silmad linnu poolt vaadates? Lindudele on heaks positsiooniks mängunurk inimese näo kõrgusel või veidi kõrgemal. Võiksid katsetada umbes Sinu õlgade kõrgusele lindude jaoks eraldatud laud korraldada, nii et sirutatud käsi jääb paralleelselt lauaga. See võtab aega, lindudel peab muidugi kõigepealt huvitav olema seal laua peal. Söök, jook ja lemmikmänguasjad Smile
Linnud tunnevad end turvalisemalt sellisel kõrgusel.
Minul juhtumisi, ilma algselt planeerimata, aga vedas, et isetehtud puur kummuti peal jääb mu õlgade kõrgusele ja puuripealne on mängulaud. Linnud võtsid kohe omaks ja on rahulikud, kui ma neid väga lähedalt vaatan. Laual on ronimisplatvorm, peotäis pajuoksi visatud ja alati midagi söögipoolist. Lauale võib panna igasugu huvitavaid asju mida puuris ei leidu, aga linde huvitab.
Riko, kas nad Sinuga seetõttu sõbraks tahavad, seda ma ei julge kinnitada, tõsi ta on, et nad nüüd teineteise jaoks kõige tähtsamad, aga proovi, ehk isane muutub julgemaks.
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Suhted inimesega. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suhted inimesega.   Suhted inimesega. Icon_minitimeKolm 18 Jan 2012, 21:07

No mul on selle aknalauaga nii, et kui vaatan telekat siis istun ja kui istun siis on pea täpselt analaua kõrgusel. Ja puuriga on sellised lood et kui nad on puuri peal ja kui mina lähenen, siis lendavad kohe prusside peale? Aga see laua mõte on tõesti supper. Aga kui nad hakkavad mul laua peal käima nagu sinulgi siis see pole ju minu õla kõrgusel? Aitäh Pille!
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Suhted inimesega. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suhted inimesega.   Suhted inimesega. Icon_minitimeKolm 18 Jan 2012, 23:10

Vaat jah, seepärast ütlesingi, et mul vedas, kui puuripealne, mis on siis lindudele ka mängulaud, osutus hea kõrgusega.
Idee avastasin välismaa mägipapagoide veebilehelt, seal kirjutas et linnud suhtuvad sellisel kõrgusel olles rahumeelsemalt inimesesse. Siis selle peale vaatasingi uue pilguga oma linnumajanduse üle.
Mul see laud (ehk puur) on vastu seina, kummalgi küljel kõrgub (kitsamalt) kapp, seega ma lähenen vaid ühelt poolt. Ega, kui nad tahavad, lendavad ikka ära ka, aga meelsamini jäävad omi tegemisi edasi tegema.
Arvan, et kui Sul laud jääb madalale, paiguta nii et jääks nurk, kustpoolt keegi ei lähene.
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Suhted inimesega. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suhted inimesega.   Suhted inimesega. Icon_minitimeNelj 19 Jan 2012, 15:34

No ma ise mõtlesin,et teeks siis nenede mängukoha kapi peale see on minu lõua kõrgusel umbes.Sealt võtaks asjad pealt ära ja hakkaks siis maiustusi panema ja mingid mänguasjad ka.Aga tahaks teada,et mis maiustusi panna?Siiani olen neile oannud puuri iga nädal ühe hirsioksa ja ühe maiusepulga.Kas on ka selliseid maiuseid mis ta kohe ära sööb midagi pisikest?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Suhted inimesega. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suhted inimesega.   Suhted inimesega. Icon_minitimeNelj 19 Jan 2012, 16:29

Midagi pisikest sobib lamb-salat, ei peagi lehekesi tükkideks tegema, las ise mässavad (salatit puhtaks pesemast ei tohi unustada).
Kassitoidu kausikesed on madalad ja mugavad, need roostevabast terasest. Sinna panen maitsestamata kodujuustu. Enne võib kahvliga peenemaks pressida tükid. Samamoodi vahelduseks keedumuna. Jne.
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Suhted inimesega. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suhted inimesega.   Suhted inimesega. Icon_minitimeNelj 19 Jan 2012, 16:36

No nädalavahetusel teen ja ostan kõik ära siis saab vaadata kas hakkavad seal käima või ei hakka.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Suhted inimesega. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suhted inimesega.   Suhted inimesega. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Suhted inimesega.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: