Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 kui vanalt papagoid sigima hakkavad?

Go down 
+3
juss
Sigrid
SaluKat
7 posters
AutorTeade
Külaline
Külaline
Anonymous



kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeKolm 07 Mai 2008, 19:16

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_biggrin
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeKolm 07 Mai 2008, 19:18

Minu teada enne ühte aastat ei hakka. Mul endal sama küsimus, et kuna hakkavad ja kuna lõpetavad? Kui tulevad pojad, siis kuna tohib neid lätte võtta ja kuna nad välja tõsta tohib ja kuna nad õrrel käima hakkavad Very Happy???
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeNelj 08 Mai 2008, 13:28

Viirpapagoid, tohib alates ühe aastasest ja peale viiendat eluaastat rohkem poegi tuua ei tohi lasta, sest see võib emasele saatuslikuks saada. Ma saan aru, et inimesed siis ei katsu poegi, kui nende vanemad on sellised, et ei ole inimesega veel ära harjunud. Räägitakse, et poegi ei tohi esimesel nädalal katsuda, et vanemad võivad maha jätta nad, aga sellele on ka seletus, et ainult siis jätavad vanemad pojad maha, kui nad ei usalda inimest ja ei ole inimesega veel harjunud. Kui sa ei ole kindel selles, et mida su lind võib poegadega teha, siis peaksid vast ikka nädala aega laskma poegadel rahus pesas olla.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeNelj 08 Mai 2008, 15:12

Aitäh sulle! Aga kui isane on üle viie aastane ja emane on alla viie aasta, kas siis saab veel poegi? Ma nii tahaks oma kallikese poegi saada Smile

Üks küsimus veel, et kas papagoisid saab ise ka paaritama "sundida". Või noh, et kui nad ei taha paarituda, et kas siis saab neid kuidagi selleks meelitada vm.
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeNelj 08 Mai 2008, 15:27

Isastega ei tohiks probleemi olla, kui nad peale 5 aastat poegi saavad. Eks linnud ikka ise teavad, et kas nad tahavad poegi või ei. Sa võid neile pesakasti panna, aga kui emane ja isane üksteisega ei sobi, siis ei pruugi ka poegi tulla.

Lugesin hiljuti ühest papagoi ajakirjast, et ostetakse küll oma linnule paariline ja linnud elavad üksteisega elu lõpu ning inimesed arvavad, et nad on hea paar, aga tegelikult ka papagoid "lahutavad", ka neil saab üksteisest mingi hetk kõrini ja pole siis ime, et nad kaklevad ja mõnikord isegi üksteist maha löövad.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimePüh 11 Mai 2008, 17:31

Ma ostan varsti...(paari nädala pärast) omale hästi armsa ja hästi heledate toonidega viirpapagoi. Ta on vist alla aasta vana....Emane on umbes 4 - 5 aastat ja isane 1 - 2 aastat...hmm...kas nad klapiksid?
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimePüh 11 Mai 2008, 18:58

Seda ei oska ma kindlasti öelda kas nad klapivad. Kui ostad emase, siis ma arvan, et sul võib seal veriseks kakluseks mingi aja pärast puuris minna. Aga kui ostad isase, siis võivad nad läbi saama hakata.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeEsm 12 Mai 2008, 17:22

Ok. Eks ma siis vaatam. Piltide järgi ei saanud aru, kas ta isane või emane, aga igatahes kui läheb kakluseks, siis kogun raha ja ostan teise puuri ka Smile
Tagasi üles Go down
juss
Pesamuna
Pesamuna
juss


Male
Linde : 2
Postitusi : 8

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Kui vanalt võib viirud pesitsema lubada?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimePüh 08 Veeb 2009, 20:19

Kui vanalt võivad viirpapagoidel pojad tulla? Very Happy
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimePüh 08 Veeb 2009, 20:36

Viirpapagoid võiksid olla vähemalt aasta vanused Smile Ning üle 5 aastaste emaste pole sooovitatav paaritada. Pojad ei pruugi tulla ning munade munemine võib olla emasele saatuslik. Nii oli ka minu kalli Tutiga  Sad
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeNelj 12 Märts 2009, 22:11

Väikseid tibusid ei võeta kätte, sest nendel on sisikond nii nõrgalt soojustatud. Ja kui tibu võetakse ära pesast siis võib ta külmetuda. Poegi võib hakata käsitlema siis kui nad pesast välja tulevad kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_smile

Teine puur peab olema enne kui teise linnu ostad kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_smile
Tagasi üles Go down
pepe
Külaline
Anonymous



kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: amadiin   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeKolm 22 Juul 2009, 17:39

Amadiine võib paaritada aastaselt,muneb 4-6 muna pessa,haudeaeg 12 päeva.Kuuselt on juba iseseisev.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: millal võib tibusid lubada.   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeEsm 12 Juul 2010, 11:38

Nümfe võib paaritada 2-14 aasta vanuselt. Miinimum 1,5

http://www.neitokakadut.com/index.php?page=neitokakadu
Tõlgin: "soovituslik pesitsemine: 2-14a apsoluutne miinimum 1,5a"

http://nokalised.onepagefree.com/index.php
Tagasi üles Go down
viktoria
Külaline
Anonymous



kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: ttttttt   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeTeis 01 Veeb 2011, 15:21

tere .. minul on üks väike küsimus minu isane papgoi on 8a aga emane on 1 aastane ja neil on 6 muna kastis kas need munad kooruvad lahti või ei kooru .. isane papgoi on hästi energiline ja emane kaa Very Happy ma olen ikalt poolt otsinud et kas need munad kooruvad välja aga pole kuskilt vastust saanud Question
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeTeis 01 Veeb 2011, 15:57

Kirjuta, mis liiki papagoid Sul kodus on. Olgu, 8 a. ei ütle veel midagi, kui me ei tea, mis papagoiga on tegu - et kas on nooruk või juba kõrges eas? Seda aga, et emane on 1.aastane, ma kaldun arvama, et pea kõigi papagoide puhul selles eas pole lind veel täiesti suguküps. Võib saada hakkama, kuid see kurnab noore kogenematu emalinnu ära. Jõud saab otsa. Mitu muna on kurnas? Juhul kui tibud kooruvad, kas oled valmis tibusid ise söötma, siis kui vanemad nad hülgavad?


Viimati muutis seda Pille (Laup 19 Nov 2011, 14:26). Kokku muudetud 4 korda
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeTeis 01 Veeb 2011, 18:38

Olenevalt liigist on haudeaeg erinev. Isase ning emase viljakus on samuti oluline. Kui sul on viirpapagoid, siis on 8a vana lind juba ja emane veidike noor veel. Suuremate papagoide puhul nagu nt. nümfkakaduud on 1a emane liiga noor aga isase vanus paras.
Tagasi üles Go down
ninnu67
Pesamuna
Pesamuna
ninnu67


Linde : 2
Postitusi : 9

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: tere.   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeKolm 14 Dets 2011, 13:01

tahtsin küsida et mul on kaks papagoid ja siis et nad on mul pea seitsme kuused ja millal nad pesa looma hakkavad ja kas siis pean ka pesakasti panema kohe?

Pille parandas kirjavead 20.12.11
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeKolm 14 Dets 2011, 20:30

Pesa ära pane kohe. Viirpapagoidele võib panna pesa alles siis, kui nad vähemalt 1a. on. Nümfkakaduud võiksid olla umbes 2 aastased.
Kui liiga vara paned pesa võivad asjad halvasti lõppeda.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitimeNelj 19 Jan 2012, 15:56

Vööt-mägiapapagoid peaksid olema vähemalt 14 kuu vanused.
Rosellapapagoid võiksid olla umbes 2 aastased. Parimas eas arvatakse olema emaslinnu 3.eluaasta.
Senegal papagoi aktsepteeritud vanus on 3-4 aastaselt alustada soo jätkamisega.
Linnud saavutavad suguküpsuse palju varem kuid pesitsemisega peab ootama, kuni linnud on jõudnud õigesse ikka.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kui vanalt papagoid sigima hakkavad?   kui vanalt papagoid sigima hakkavad? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
kui vanalt papagoid sigima hakkavad?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Papagoid
» Kass ja papagoi
» Kas papagoid suplevad?
» Suitsetajad ja papagoid.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: