Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kuidas saada papagoi toas lendama.

Go down 
+6
Pille
ninnu67
ljuba
mammu16
Noora
tibu
10 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeTeis 28 Juul 2009, 20:56

mammu16 kirjutas:
nii, nimelt minu viirul oli algselt vägasuur puur, seega teda lahti laskma ei pidanud. kuid selle puuriga ja viirpapagoiga juhtus väike õnnetus, kõik sai juhuslikult korda, aga puuri pidi väiksema vastu välja vahetama. niisiis, otsustasin viiru toas lahti lasta, kuna ta pole veel täisealinegi, siis ma mõtlesin et küll ära harjub.
alguses ta välja tulla ei tahtnudki, tee mis tahad. siis tõstsin käega välja, aga ma ei tea mis tal on selle lendamisega. ta lendas vastu seina, pauguga. no ma mõtlesin et okei ikka juhtub, aga järgmine päev jälle ja enam ma väga ei julge teda lahti lasta. mis ma tegema peaks?
ma ei saa ise ka väga aru, ma arvan et ta ei oska maanduda või midagi, igatahes iga lend lõppeb tal vastu seina.
palun aidake!
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeEsm 03 Aug 2009, 18:34

Mammu, lase ta ikka puurist välja. Küll ta siis õppib tasa pisi, et kuidas maanduda jne. Smile
Tagasi üles Go down
mammu16
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 7
Asukoht : keila - tallinn
Vanus : 30

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeTeis 11 Aug 2009, 22:32

nonii, ma lasin ta puurist välja, kõik on korras ja lendas nagu vägahästi ja mängis ja tegi kõike. aga nagu alati on mingi probleem. nüüd on mureks see, et tema puurist välja võtmiseks kulub mul vähemalt 45 minutit Wink. sõnaotsesemõttesta nagu kardab puurist välja tulla ja kui käega teda köätte võtta jookseb ta eest ära ja sõrmelinnuks ma teda õpetanud ka pole ja nii se asi kestab kuni üks meist ära väsib ;D.
äki keegi oskab öelda mis erivõtet ma nüüd kasutama peaks?;D endaarust olen ma kõik läbi proovinud ja linnuke usaldab mind ka palju kõiges aga mitte puurist väljatulemisel.

ettetänades.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeKolm 12 Aug 2009, 09:20

Ära sunni teda puurist välja tulema. Tee uks lahti ja las ise otsustab. Kui seekord tahab puuri jääda, jäägu ja kui järgmine kord eelistab samuti puuris passida, las passib puuris. Küll suleline kunagi välja tuleb.
Kui viirut püüad (haarad) siis hakkab ta su käsi kartma. Õpeta sõbrake käelinnuks, kuid alguses lase rahuneda u kuu. Selle aja jooksul, ajagu ta omi asju. Püüda teda ei tohi...mitte millegagi. Kui puuri tagasi ei lähe, isegi siis ära püüa. Las ööbib väljas. Küll tagasi läheb, kui nälg näpistama hakkab.
Kuu pärast, pane näpuots puuri ja kui lind jääb rahulikuks, pane terve käsi. Nii kui näed, et ta ikka kardab, võta käsi ära. Mõne nädala pärast, ta enam ei karda. Pead selle saavutamiseks iga päev vaeva nägema.
Tagasi üles Go down
ljuba
Pesamuna
Pesamuna
ljuba


Female
Linde : 2
Postitusi : 6
Asukoht : Rakvere
Vanus : 36

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeLaup 05 Sept 2009, 19:06

Tere!

minul on jällegi emase linnukesega nii et ta kuidagi kohe puurist välja tulla ei taha.
isane seevastu nii kui uks lahti tehakse siis tema kohe tuld puurist Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_smile
Emase saan ma pikka punnimise järel välja aga see ei oska kohe lennata...pidevalt pratsatab vastu seina või akent.
lasen neid igapäev lendama...ja vaikselt see asi ka paraneb...


Kustutasin lõigu, mis pole teemaga seotud. tibu
Tagasi üles Go down
viirukas
Külaline
Anonymous



Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeTeis 08 Sept 2009, 17:43

Tere!

Kogu aeg kui linnu välja lasen lendab kogu aeg vastu seina nagu hull,Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_cry mida tegema peab.
paluks abi!

Ette tänades!
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeNelj 10 Sept 2009, 20:43

Kas sul tuba on valge, kui ta lendama lased? Kui pidevalt muuta toas oleva mööbli asukohta, siis satub ka linnuke segadusse. Kui tihti sa teda lendama lubad?
Tagasi üles Go down
ninnu67
Pesamuna
Pesamuna
ninnu67


Linde : 2
Postitusi : 9

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeKolm 14 Dets 2011, 13:15

olen mures et ei julge viirusi  tupa lahti lasta kuna arvan et nad ei lenda puuri tagasi mida teha .
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeKolm 14 Dets 2011, 20:35

Kui oled nad alles saanud, siis oota nädalake. Las harjuvad puuriga.
Võid lasta nad esimest korda lendama tunnike ennem, kui õues hämarduma hakkab. Laetuld ära põlema pane. Las tuba hämardub loomulikul viisil. Suure tõenäosusega lendavad viirukad enne pimedat puuri.
Kui ei lähe, pane väike öötuli põlema. Kunagi nad ikkagi ronivad puuri, kui seal midagi maitsvat ees ootab. Linnud ei ole rumalad (üldiselt).
Kui nad puurist välja ei tule, ära sunni. Tunni pärast sulge puuriuks. Korda seda protseduuri igal õhtul. Nii tekib usaldus. See on sõpruse algus.
Tagasi üles Go down
ninnu67
Pesamuna
Pesamuna
ninnu67


Linde : 2
Postitusi : 9

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeNelj 15 Dets 2011, 14:10

mis siis saab kui ma tahan neid asta tuba lendama päeval kas ma ise pean ka seal juures rahlik olema .kui nad lahtiselt toas lendavad ja kas toa lilled ei ole neile mürgised.
Tagasi üles Go down
ninnu67
Pesamuna
Pesamuna
ninnu67


Linde : 2
Postitusi : 9

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeNelj 15 Dets 2011, 15:39

tere .lasin oma viiru lahti ja kui panin ta puuri tagasi siis avastasin et tall in nokka pealne katki ja nüüd ei julge enam lasta puurist välja arvan et võivad end vigasdada..
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeNelj 15 Dets 2011, 16:00

Lühem nimekiri vist tuleks, millised toataimed EI ole mürgised. Enamus, meie kodudes tüüpiliselt leiduvatest, on linnule/kassile/koerale ja pisinärilistele mürgised. Ja ei tasu loota, et linnud ise teavad mis on ohtlik ning neid ei puutu, närivad ikka küll kõike, kui kätte saavad. Nii et vaata hoolega, vii need lilled hoopis teise tuppa või ära jäta linde järelvalveta. Meil on foorumis sellest eraldi teema.
https://papagoimaja.forum.co.ee/t62-millised-toiduained-ja-taimed-on-murgised-puurilindudele

Kuidas tõlgendada seda: kas ma ise pean ka sealjuures rahulik olema? Noo, põhimõtteliselt jah Very Happy lase neil ümbrusega ise tutvuda, nagu Tibu ütles, ära sunni tagant. Kas oled toas vaadanud ringi, kuidas on sobivate maandumiskohtadega linnu jaoks? Kui sa lahti olevaid linde n-ö. ei hirmuta taga-ajamisega, siis nad usaldavad sind rohkem ja vajadusel, kui nad kogemata lendavad kuhugi valesse kohta (kapi taha, kardinasse kinni), saad aidata nad hädast välja, ulatades puuoksa, mille peale lind astub.

ninnu67 kirjutas:
lasin oma viiru lahti ja kui panin ta puuri tagasi siis avastasin et tal on nokapealne katki ja nüüd ei julge enam lasta puurist välja. arvan et võivad end vigastada..
Kui katki nokk on? Oled kindel, et katki, mitte mingi kübe või et varasemast ajast juba oli nokk viga saanud? Linnud vajavad siiski välja laskmist, et oma tiivalihaseid treenida, meelt lahutada. Linnud on siis tugevad füüsiliselt ja ei stressa.
Tagasi üles Go down
ninnu67
Pesamuna
Pesamuna
ninnu67


Linde : 2
Postitusi : 9

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeNelj 15 Dets 2011, 17:31

See osa mis on nagu katki nimetatakse vist vahanahaks ja sealt on nahk marraskil pale

Pille teeb paranduse sinu kirjas: õige on vahanahk! (mitte vahaliha, nagu algselt oli)
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeNelj 15 Dets 2011, 18:06

Marrasnahk paraneb ära, pole hullu midagi. Sama hästi saab lind end puuris vigastada, tühjalt selle pärast küll ei saa otsustada, et enam ei julge.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeNelj 15 Dets 2011, 18:15

Hoia vahekardinad akende ees, et nad aknasse ei lendaks. Ära neid ärrita. Papagoisi peab iga päev vähemalt 2h tuppa vabalt lendama laskma. Tee neile tuba ohutuks ja hea oleks vähemalt kodus olla, kui nad ringi lendavad. Siis saad sekkuda, kui linnud hätta satuvad.
Tagasi üles Go down
ninnu67
Pesamuna
Pesamuna
ninnu67


Linde : 2
Postitusi : 9

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeNelj 15 Dets 2011, 19:01

mul on akende ees ruloo, kas need võivad olla?
kui on õhtu ja mul toas tuli põleb, kas ka siis võib lasta linnud lahti?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeLaup 17 Dets 2011, 10:55

Ole ise samal ajal toas, kui linnud väljas, nagu öeldud, saad siis aidata neid hädast välja. Ruloo võib olla. Õhtul välja laskmisega on nii, et peaksid teadma, millal su linnud harjunud magama minema, arvesta sellise varuga, et aega jääb lendamiseks. Toas muidugi peab tuli põlema. Kui on võimalik, oleks hea, et saaksid algul suurema valgusallika toas hoida ja ajaks, kui hakkab lähenema puuri tagasi mineku aeg, siis oled pannud mõne hämarama valgustuse põlema.
Tibu esimeses postituses rääkis loomulikust päevavalgusest, ajast, mil hakkab hämarduma. Praegusel perioodil ilmselt käis su küsimus hilisema aja kohta, või?
Tagasi üles Go down
ninnu67
Pesamuna
Pesamuna
ninnu67


Linde : 2
Postitusi : 9

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeLaup 17 Dets 2011, 12:33

jah
Tagasi üles Go down
Amadiin888
Noor Perepea
Noor Perepea
Amadiin888


Female
Linde : 3
Postitusi : 56
Asukoht : Tallinn

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeTeis 03 Jan 2012, 16:35

Kui sa linnud lahti lased siis peaks toast mürgised taimed ära võtma.
Tagasi üles Go down
ninnu67
Pesamuna
Pesamuna
ninnu67


Linde : 2
Postitusi : 9

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeTeis 03 Jan 2012, 20:52

aga kuidas ma tean et on mürgised.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeTeis 03 Jan 2012, 21:48

Tagasi üles Go down
Jave
Tibu
Tibu
Jave


Linde : 1
Postitusi : 2

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeNelj 05 Jan 2012, 17:22

Lendama laskmisest.
Meie noor rosella istus ~1.5 nädalat puuris, samas toas, kus ta ka lendama pidi hakkama.
Esimesel "avatud puuri" päeval ei tahtnudki ta eriti puurist välja tulla, see-eest teisel oli kohe peale avamist väljas.
Algul oli seda vastu aknaid lendamist ja ruumide kabariitidest arusaamise mükse küll. usun, et ka temal oli nina juures väike veretilk seetõttu. Aga papagoid on targad ja neil on mälu...Nüüd ta enam aknaid ega seinu ei ründa.
Mida soovitan teha kui leidub kohti, kuhu soovitavalt ta ei lendaks? Tasub panna ribakardin.
Läbi selle ta lennata ei taha. Meil on nii "kaitstud" 2.-le korrusele viiv trepp.
Seda ribakardina kasutamist nägime Loro pargi papagoimajas.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeLaup 04 Veeb 2012, 19:37

Mina teen igapäev oma viiru puuri ukse lahti aga ta ei tule sealt ültse välja Neutral . Täna avastasin, et teda pole puuris ja vaatasin ringi, ta oli ukse küljes. Ta oli vahest kuri ja vahest ei olnud aga kui puuris ei olnud oli ta väga sõber, lasi isegi pai teha ja tuli õlalale. Nägime et ta oli tegelikult väga tore sõber. cheers
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
kerlykaz
Teismeline
Teismeline
kerlykaz


Female
Linde : 2
Postitusi : 12
Asukoht : Saue
Vanus : 35

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Viirpapagoid puurist välja?   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeKolm 28 Okt 2015, 00:38

Tere! Tahtsin uurida,et ostsin 3 päeva tagasi 2 viirpapagoid ja täna nüüd neljas päev. Puuriga hakkavad vaikselt ära haruma sest tahtsin nad täna välja lasta aga ei tulnud. Et millal oleks õige aeg nad välja lasta umbes? Üks tuli ilusti sõrme peale ja võtsn puurist välja käisin mööda tuba ringi aga ei lennanud kuhugi. Ning siis loobusin ja arvasingi et vist on natuke vara. Ja teine on väga vaikne tema ei taha üldse midagi. Sad
Tagasi üles Go down
http://barbykaz17@hotmail.com
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitimeKolm 28 Okt 2015, 00:48

Tere. Las nad harjuvad vee oma uue ümbrusega. Katki pole veel midagi, võtab lihtsalt aega Smile . Mõni hoiab 10 päeva puuris. Pange puuri ukse juurde väljapoole üks õrs. Las nad harjuvad ka sellega ja siis kui lõpuks julgevad, tahavad nad võibolla sellele õrrele astuda, et väljast kõike uurida ja lennutiiru ajal kindlale kohale maanduda.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kuidas saada papagoi toas lendama. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi toas lendama.   Kuidas saada papagoi toas lendama. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kuidas saada papagoi toas lendama.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kuidas saada papagoi puuri tagasi?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: