Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 viirukate poegade saamine

Go down 
5 posters
AutorTeade
juss
Pesamuna
Pesamuna
juss


Male
Linde : 2
Postitusi : 8

viirukate poegade saamine Empty
PostitaminePealkiri: poegade saamine   viirukate poegade saamine Icon_minitimePüh 06 Sept 2009, 18:24

nii mul on nyyd l6puks viirukid 1a Very Happy ja tahaks saada poegi aga ei tea t2pselt mida teha. et olen kuulnud et tuleb munadekoori s66ta aga millal ja kui v2ikesed tykkid peavad olema? tahaks siis teada p6hjalikult mida k6ike oleks hea kui teeks ennem pesakasti ylespanekut ja p2rast. Very Happy
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

viirukate poegade saamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: viirukate poegade saamine   viirukate poegade saamine Icon_minitimeKolm 09 Sept 2009, 20:08

Kuna mul omal viirude tibudega kogemused puuduvad(aga oman sebraamadiinide kogemust tibudega)julgeksin siiski mingit nõu anda.Pesakasti võiks kohe ülesse panna.Mina andsin toore muna koori(muna katki,koore pesin nii seest kui väljast,kuivatasin mitu päeva ja purustasin käega katki,nad ise söövad kui vajadus on).Kui pojad koorunud,siis kindlasti vaja pehmet toitu(keedumuna iga päev+mingi juurvili,rohelist soovitatakse anda alles siis kui tibud nädala vanused).Loodan,et oli abiks:)


Viimati muutis seda pepe7 (Kolm 09 Sept 2009, 22:09). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
juss
Pesamuna
Pesamuna
juss


Male
Linde : 2
Postitusi : 8

viirukate poegade saamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: viirukate poegade saamine   viirukate poegade saamine Icon_minitimeKolm 09 Sept 2009, 21:09

oli kyll abi, aga kui kellelgi on midagi rohkemat viirukite paljunemisest siis kirjutage teie ka siia.
Tagasi üles Go down
Kookaburra
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 1
Asukoht : Tallinn
Vanus : 50

viirukate poegade saamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: viirukate poegade saamine   viirukate poegade saamine Icon_minitimeEsm 12 Okt 2009, 09:59

Loodan, et minu küsimus sobib teemasse.
Nimelt, kui vanad peavad olema pojad, kui võib pesakasti puurist ära võtta?
Ei tahaks noori vanemaid uute poegade saamise võimalusega koormata.
Tagasi üles Go down
gretu24
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 4
Postitusi : 7
Asukoht : Tartu

viirukate poegade saamine Empty
PostitaminePealkiri: viirukate poegade saamine   viirukate poegade saamine Icon_minitimeReede 07 Okt 2011, 23:06

Tere,
Olen siin teiste teemadest lugenud aga vastust pole saanud. Mul selline mure et mul on neli viirukat. Kaks viirukat paarituvad mul tihti, emane käib ka pesakastis aga sinna ta jääda ei taha. Nad on umbes aasta ja 1kuu vanused. Tahaks teada mis teha? Olen ka muna andnud, mis väidetavalt pidi aitama(lugesin netist). Palun vastake ruttu kui on võimalus, ootan vastuseid! Wink Kui pilti vaatate siis nende nimed on Plixu ja Sinku:)
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

viirukate poegade saamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: viirukate poegade saamine   viirukate poegade saamine Icon_minitimeLaup 08 Okt 2011, 12:05

Oled sa pannud viirupaari kellelt järglasi tahad, teistest eraldi puuri?
Pesitsev paar tahab rahu. Kas nad on sobivas vanuses? On neil piisavalt vaheldusrikast toitu ja vaata üle päeva pikkus. Tuba peab olema soe ja niiske.
Kui praegu ei õnnestu, siis pane neile pesakast uuesti kevadel, kui päevad pikemaks lähevad. Mida kobedamad on linnud, seda tugevamad pojad tulevad. anna neile süüa kõige paremat.
Tagasi üles Go down
gretu24
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 4
Postitusi : 7
Asukoht : Tartu

viirukate poegade saamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: viirukate poegade saamine   viirukate poegade saamine Icon_minitimeLaup 08 Okt 2011, 12:12

Ei ole eraldi pannud. Nad on aasta ja üks kuu vanad ja ma annan erinevaid toite. Aga aitäh abi eest, panen kevadel pesakasti uuesti Wink Kui keegi teab veel head nõu anda siis ootan Exclamation
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

viirukate poegade saamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: viirukate poegade saamine   viirukate poegade saamine Icon_minitimeLaup 08 Okt 2011, 15:48


Hea nõu ongi see, et pesitsev paar peab olema eraldi puuris. Kõik muu sõltub juba linnukestest endist. Pesakasti ei jääda enne kui on munetud muna, tihti käiakse pesakastis väljas kui on esimene pesitsus kord. Linnud on pesitsuseks sobivas vanuses küll.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
gretu24
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 4
Postitusi : 7
Asukoht : Tartu

viirukate poegade saamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: viirukate poegade saamine   viirukate poegade saamine Icon_minitimeNelj 13 Okt 2011, 23:59

Kas peab alati olema eraldi puuris? Või on ka erandeid?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

viirukate poegade saamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: viirukate poegade saamine   viirukate poegade saamine Icon_minitimeReede 14 Okt 2011, 09:55

Ei ole erandeid.
Tagasi üles Go down
gretu24
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 4
Postitusi : 7
Asukoht : Tartu

viirukate poegade saamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: viirukate poegade saamine   viirukate poegade saamine Icon_minitimeLaup 15 Okt 2011, 21:40

on erandeid, sest mu viirukas munes muna ja istub praegu selle peal:P ootan ja vaatan mis edasi saab aga andke nõu:D
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

viirukate poegade saamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: viirukate poegade saamine   viirukate poegade saamine Icon_minitimePüh 16 Okt 2011, 08:22

Vaata, looduses elavad viirukad suurte kolooniatena. Pesitsusajaks eralduvad paarikesed ehk lendavad kahekaupa sobivat pesitsuspaika otsima. Leidnud sobiva koha, kaitstakse seda teiste eest. Sissetungijad kihutatakse minema.
Haudumine vajab vaikust ja rahu. Tibud vajavad turvalist keskkonda, kus nende vanemad saavad rahus nende eest hoolitseda.

Muidugi võib viiruemme tibud välja haududa. Kuid ta võib oma lapsukesed tappa või teeb seda viirukas, kelle järeltulijad need ei ole. Või segavad teised linnud viiruemmet sedavõrd, et viimane jätab haudumise katki või lõhub munad.
Järglaste eest hoolitsemine kurnab lindu. Lisa sellele veel ülemäärane stress ja pidev valvelolek selle pärast, et ei ole sobivaid pesitsustingimusi ning võid olla kindel, et sinu linnu eluiga lüheneb.

Kui sul pole teist puuri siis pane kuulutus, et soovid ajutiselt laenata seda.
Sina ju vastutad oma lindude eest.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





viirukate poegade saamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: viirukate poegade saamine   viirukate poegade saamine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
viirukate poegade saamine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: