Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Linnu tiivad krambitavad

Go down 
3 posters
AutorTeade
recete
Pesamuna
Pesamuna
recete


Linde : 1
Postitusi : 5

Linnu tiivad krambitavad Empty
PostitaminePealkiri: Linnu tiivad krambitavad   Linnu tiivad krambitavad Icon_minitimeTeis 16 Aug 2011, 10:23

Tere!
Nimelt on mul eakas tiivu kodus umbes 8-9 aastane juba, tema kaaslane suri juba poolteist aastat tagasi ära. Algul oli kurb aga sai sellest üle ja on ise väga vapralt edasi elanud. Nüüd üleeile õhtul hakkas imelikult käituma tiivad värisevad ja see on aina hullemaks läinud terve öö on kuulda kuidas ta tiivad tõmblevad, ometi söömas ta käib ja joob ka aga tiivad tõmblevad juba peaaegu 3-4 sekundiste vahedega. Ma olen tõsiselt mures , ma ei leia mitte ühtegi teemat , mis mind sellega aidata võivad Sad
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Linnu tiivad krambitavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu tiivad krambitavad   Linnu tiivad krambitavad Icon_minitimeTeis 16 Aug 2011, 12:19

8-9a ei ole väga eakas. Siiski on viirukate vanus suhteline. Nad elavad 8-15 aastaseks, sõltuvalt elu kvaliteedist.
Mul on samuti 8a viirpapagoi.
Arvan, et sinu linnul on mingi tõsine probleem. Kui ta on elanud täisväärtuslikku elu, siis on asi väga kahtlane.

Hoia teda soojas. Kata pool puuri mingi õhku läbilaskva riidega nt. kampsuniga.
Tagasi üles Go down
recete
Pesamuna
Pesamuna
recete


Linde : 1
Postitusi : 5

Linnu tiivad krambitavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu tiivad krambitavad   Linnu tiivad krambitavad Icon_minitimeTeis 16 Aug 2011, 13:02

Helistasin paljudesse loomakliinikutesse enamus vastasid mulle ,et ei tegele lindudega. Lõpuks sain kätte Pae loomakliiniku, kes ütles ei oska telefoni teel midagi öelda ega soovitada. Kuid ütles sammuti , et hoida lindu soojas, viisin ta hetkel teise tuppa päikese kätte , kus ta on rahulikumaks jäänud ja krambid on tõesti silm nähtavalt harvemaks jäänud. Ütles ka , et ööseks jätta talle mingi lamp põlema puuri lähedale, kuigi ei oska öelda kuidas mu lind sellesse suhtuda võib , sest ta öösiti suure unega ja magab aint pimedas.
Ta on alati väga terve olnud pole kordagi haige olnud ega probleeme olnud temaga, kuid kuna ainult Pae loomakliinik lasnamäel vastas mulle ,et tegelevad lindudega on suur mure sinna viimisega , sest ise elan Tallinnast väljas ja kardan , et see transportimine sinna kurnab ta väga ära sest talle üldse ei meeldi kui teda kätte võetakse.

Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Linnu tiivad krambitavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu tiivad krambitavad   Linnu tiivad krambitavad Icon_minitimeTeis 16 Aug 2011, 17:43

Tavaline lamp ei sobi, rikub silmad ära.
Kuna mul spets valgustust pole, siis päeval hoiaksin teda päikse käes, kuid pool puuri peab siiski varjatud olema. Otsene päikesevalgus on ohtlik, kui lind ei saa varju minna vajadusel.

Ööseks paneksin sooja teki puuri peale (ühe väiksema seina jätaks lahti, sest õhku on ju vaja) ja vajadusel tõstaksin radiaatori puuri lähedusse. Õhu niisutamiseks, niiske lapp radika peale. Muidu võivad veel teised probleemid tulla.
Teatud soojakraad aitab ennetada või leevendada krampe. Kahjuks ei mäleta enam, kui kõrge temperatuur see oli. Vist 37 kraadi kuid kindlasti uuri enne, sest tõesti ma ei mäleta.
Tagasi üles Go down
recete
Pesamuna
Pesamuna
recete


Linde : 1
Postitusi : 5

Linnu tiivad krambitavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu tiivad krambitavad   Linnu tiivad krambitavad Icon_minitimeTeis 16 Aug 2011, 23:13

Öösel muutub asi kõige hullemaks . Päeval päikese käes saab olla, aga nüüd öösel ei aita teda miski, kohutav on teda sellisena näha ja öösel kuulata ei oska enam midagi peale hakata Sad
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Linnu tiivad krambitavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu tiivad krambitavad   Linnu tiivad krambitavad Icon_minitimeKolm 17 Aug 2011, 07:00

Kas sa ööseks panid ta sooja?
Helista või kirjuta Tatari loomakliinikusse. Kui helistad, küsi doktor Joosti.

Osta spets. lamp. Seda saab ka postiga tellida.
Mina olen vahel linnud öösel kaissu võtnud kuid siis peab jälgima, et neid laiaks ei maga.
Võid vooderdada talle pesakasti ööseks.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Linnu tiivad krambitavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu tiivad krambitavad   Linnu tiivad krambitavad Icon_minitimeKolm 17 Aug 2011, 10:22

Reflektorpirn sobib soojendamiseks. 40W on maksimum, parem oleks, kui nõrgem.
Tagasi üles Go down
recete
Pesamuna
Pesamuna
recete


Linde : 1
Postitusi : 5

Linnu tiivad krambitavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu tiivad krambitavad   Linnu tiivad krambitavad Icon_minitimeKolm 17 Aug 2011, 10:52

Öö oli jälle tal samasugune iga paari sekundi tagant tiivad tõmblevad.
Päeval nüüd tõstsin ta jälle teise tuppa, kus paistab päike ja on näha ,et tunneb ennast kohe paljupalju paremini mõned üksikud tiiva tõmbed on aga need on ka väga väikesed läheb ilusti sööma ja tegeleb oma asjadega.
Pesakasti ei ole mul mõtet vooderdada ta käib ainult oma kiigu peal magamas.
Helistan täna Tatari loomakliinikusse ja uurin , mis nõu nemad mulle annavad, sest vaesekesel on jubedad ööd , kui ültse krabid rahu talle ei anna öösiti!
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Linnu tiivad krambitavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu tiivad krambitavad   Linnu tiivad krambitavad Icon_minitimeKolm 17 Aug 2011, 21:00

Kirjutasin, et võtan vahel linnud kaissu. Sellega peab olema väga ettevaatlik. Kui oled raske unega, siis kindlasti ei tohi seda teha. Lind on nii pisike ja öösel ei näe ära lennata, kui oht varitseb.
Lapsed seda kohe kindlasti teha ei tohiks.
Tagasi üles Go down
recete
Pesamuna
Pesamuna
recete


Linde : 1
Postitusi : 5

Linnu tiivad krambitavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu tiivad krambitavad   Linnu tiivad krambitavad Icon_minitimeKolm 17 Aug 2011, 21:44

Meie lind ei ole 9 aastat sellega harjunud siis kohe kindlasti ei saa ma seda ka nüüd teha.

Kahjuks tuleb järjekordne jube öö tibu jaoks, käisin loomapoes ja ostsin talle vitamiine mida soovitati kuid kahtlen, et nendest abi on, kuid kindlasti proovin kõik võimalused ära mida vähegi saan, et tal kergem oleks.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Linnu tiivad krambitavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu tiivad krambitavad   Linnu tiivad krambitavad Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Linnu tiivad krambitavad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Linnu kaka

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: