Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.

Go down 
4 posters
AutorTeade
KristineOun
Teismeline
Teismeline
KristineOun


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn
Vanus : 31

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeReede 16 Sept 2011, 18:21

Tere,

mure selline, et meil enne oli kodus 1 emane nümfkakaduu, kes nüüdseks 1,5 aastane. Juulis võtsime talle kaaslaseks ühe 3 kuuse isase nümfi. Meie esimene lind pole eriline käelind, kuid välja lendama oleme ikka lasknud. Pesamuna aga supernunnu ning täielik käelind, kohe kui ta uude koju tõime oli 5 minutiga puuris askeldamas ning sügamist/nunnutamist armastas väga. Esimeste nädalatega õppis ka oma nime ära ning vilistaminegi tuli välja päris ilusti. Uue linnuga ostsime ka uue suure puuri, kuhu tema alguses sisse lasksime ning alles mõni päev hiljem ka emase, et linnud üksteisega enne harjuksid natuke. Kõik tundus okei, väikesed nagelemised olid aga mitte midagi märkimisväärset (ala, et kes mängib ühe ja kes teise mänguasjaga ja ühes toidukausis on ikka parem toit kui teises). Kuid ajajooksul on need nagelemised ikka väga tihedad ning üldjuhul on ründaja pooleks noorem isane. Kui emane kuskil vale koha peal seisab, sibab ruttu sinna ja äsab talle. Õnneks tundub, et nad ei tee üksteisele selle käigus väga haiget, lihtsalt nagu naksab ja ajab ära (kuigi vahel saab ikka päris kurjaks, isane). Emane on rohkem nagu see pool, kes otsib lähedust.. paneb pea vahel teise juurde vaikselt ja õrnalt puhastab isasel sabaotsa sulgi aga isane saab nii kurjaks..
 
Õnneks oli alguses kõik hästi, alati kui isase välja võtsime, oli ta meiega täpselt samasugune nagu alguses - nunnutas, tahtis sügamist jne. Kuid nüüd kuskil mõni nädal tagasi panime tähele, et puuri võre vahelt sõrme pannes tahab ta kurjalt naksata. See tundus meile väga imelik, sest alati talle väga meeldis kui me teda ka puuri võre vahelt sügasime. Ta lausa nautis seda. Ning peale seda märkasime, et puuris vett ja toitu vahetades hakkas ta lausa kätt ründama. Samuti ka siis kui ta väljas oli ning talle ebasobival ajal käe liiga lähedale panime või ta ei saanud huuli või nina näksida ning ta käega ära suunata tahtsime. Viimasel ajal on see üsna häirivaks muutunud, sest ma ausalt öelda juba natuke kardan tema ettearvamatut käitumist. Elukaaslane on paar korda väga kõvasti hammustada saanud toitu ja vett vahetades.

Ma ise kahtlustan, et asi on selles, et nad emase linnuga päevast päeva nagelevad ja naksavad ning isane saab tihti ikka päris kurjaks tema peale.. Kardan, et talle on lihtsalt see harjumuseks saanud, et nii kui keegi torkima tuleb, tuleb äsada. Ma ei oska mitte midagi muud arvata tema käitumisest ja mul on niii kahju, sest ta oli tõsiselt tore lind ning ma ei taha, et ta selliseks jääks. Kui ta tuleb ähvardama või naksama siis ma puhun talle näkku või ütlen üsna kõvasti ei. Aga noh, ega tema sellest aru ei saa ja sellega probleemi ei lahenda.

Ise plaanin sellist varianti, et kuna meil emase linnu vana puur alles on ja see ühe linnu jaoks sugugi väike ei ole, siis kolime isase lihtsalt sinna puuri ümber. Sest mingit muud varianti ma ise ei oska välja mõelda. Hetkel veel ei ole seda teinud, sest tahtsin kuulda ka teiste linnuinimeste arvamust.

Targemad või kellel kogemusi, palun andke nõu!
Sest ma olen tõesti hädas ja ei oska midagi muud välja mõelda. Ma ei tahaks neid eraldi puurides pidada aga kui see aitab ning ta enam meid ei hammusta siis parem see kui nümf keda keegi ei julge puudutada.



Kristine
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeReede 16 Sept 2011, 18:42

Üsna tuttav lugu Smile

Loodan, et sinu nümfil on veidi teine põhjus, miks ta kuri on.
Üks isane tibu oli kunagi samuti täielik ninnu-nännu tegelane. Ühel päeval aga muutus kurjaks. Just emase juuresolekul. Lõpuks hakkas lausa ründama inimesi. Emane sai oma osa tema käest ja inimesed samuti.
Ei aidanud muud, kui uus kodu. Praegu on ta üksik lind ühe toreda noormehe juures. Kahjuks ei saa Fööniksile isegi tema peegelpilti näidata, sest muutub kohe kurjaks. Ilma peeglita ja teiste lindudeta on Fööniks väga sõbralik ja oma peremehe lähedust otsiv. Üksinda suurepärane sõber, endasuguste seltsis "killernümf".


Viimati muutis seda tibu (Laup 17 Sept 2011, 11:52). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
KristineOun
Teismeline
Teismeline
KristineOun


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn
Vanus : 31

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeReede 16 Sept 2011, 18:51

Ma olen veel lootuses, et asi nii hull ei ole. Peelgelpildi peale kudrutab ja vilistab ikka endiselt nagu vanasti. Kurjaks ei lähe. Ning eile ma üllatusin, kui ma sain teda ninaga sügada ja tuli ise põse vastu silitama oma põske/tutti. Aga käega teda turkida ei julgenud siiski veel. Samas mõni aeg hiljem sai ta mu käe peale üsna kurjaks kui tahtsin, et ta mu käele tuleks.
Tagasi üles Go down
KristineOun
Teismeline
Teismeline
KristineOun


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn
Vanus : 31

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeReede 16 Sept 2011, 20:30

ja nüüd nümfid eraldi puurides, mõlemad on nii vait nii vait.. lausa imelik on.
Tagasi üles Go down
taanka
Noor Perepea
Noor Perepea
taanka


Female
Linde : 8
Postitusi : 51
Asukoht : Tartu
Vanus : 45

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeLaup 17 Sept 2011, 00:58

Aga see peegel nagu Sa ütled... kas see oli nende puuris, või kuskil eraldi kuhu lind pääseb ligi ja suhtleb enda peegelpildiga ?
Muidu vist veel kasutatakse lindude karistamiseks ka seda varianti ,kui ta halvasti käitub - pannakse kohe puuri kinni.Kui lubatakse linnud puurist välja ,siis see keda nö kiusatakse lubatakse alati esimesena välja ja kiusaja teisena, siis ajaga kaob see liigne ülbus ülbitsejal - teisi sõnu ta pole enam juhtival positsioonil .
Teiseks variandiks on vist suguküpseks saamine ? Siis pidid osad linnud tõesti agressivseks muutuma ka inimese vastu.. . ette ei teagi, kas see nii jääbki või ajaga kõik normaliseerub.
Lugesin ka kuskil,et ka sulgimisega võivad linnud agressivseks muutuda?
Tagasi üles Go down
http://lemmikloom.onepagefree.com/?id=17690&onepagefree=e3f7
KristineOun
Teismeline
Teismeline
KristineOun


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn
Vanus : 31

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeLaup 17 Sept 2011, 10:12

Peegel on meil koridoris ja suures toas, niiet peegli ette saab ta ainult siis kui väljas on. Tavaliselt ise tõstan ta sinna käega. Vahel läheb ise kudrutama ja toksima. Ma olen teinud niimoodi, et kui ta hammustama hakkab, panen ta üksinda kuhugi maha ja lähen ise minema. Ei tegele temaga edasi. Ja siis hiljem lähen tagasi.

Puurist väljalaskmisega oleks omaette probleem, sest emane lind on arglikum, tavaliselt väljas ka vaatab kuhu isane läheb ja siis läheb talle järgi. Puurist tuleb ta samuti tavaliselt isase järgi ning pealegi see ülbus, et isane peab saama kõike ise enne.. ei laseks teda enne sealt välja. Ta lihtsalt ajab emase minema ja siis tuleb ise. Samuti alguse poole oli nii, et kui me võre vahelt teda sügasime ning ka teise linnuga rääkisime, siis ajas ta emase minema. Ja tuli ise tagasi sügamist nuruma. (see oli siis sellel ajal kui ta meid ei rünnanud)

Sulgimise kohta - peaks see toimuma jah varsti. Nüüdseks ta üle 5 kuu vana aga selle kohta pole varem kuulnud, et lind oleks tigedaks muutunud sulgimise ajal. Ja kuidagi väsinud/õnnetu ta ka ei tundu. Märkimist väärt arvu sulgi pole tal ära tulnud, niiet päris sulgimiseni pole veel jõudnud.

Ööseks panin isase suurde puuri tagasi, sest ta on üsna suur ringitatsaja ja häälitseja ja kuna meie emaslinnul on nö. öine kartus. Siis esialgu vähemalt tahaks teda öösel ühes puuris emasega hoida, et ta teda kõrvalpuurist kogemata öösel ei ehmataks.

Hommikul siis jälle kõrvalpuuri tagasi, kui esimene tigetsemine tuleb.

Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeLaup 17 Sept 2011, 10:51

Linnud pidid ka siis olema agressiivsemad, kui nad ei saa oma unevajadust rahuldada.
Äkki emane, kui ta öösel mürgeldab ei lase isasel korralikult magada? Ma paneks isase ja emase eraldi tubadesse öösiti. Emasele jäta mahe öötuli põlema.
Mis kell teie magama lähete? Linnud ei saa magada hästi kui samas toas mängib arvuti, raadio või teler. Või näiteks klõpsatakse poole une pealt tuli põlema.

Ühe linnukasvataja lehelt lugesin, et tundlikumate lindude närvilisust võib põhjustada ka õhurõhk.

Praegu on isane täitsa laps veel. Kui ta emasega kunagi paari moodustab, siis peaks ta oma kaaslasele peaaegu igas asjas eesõiguse andma.
Tagasi üles Go down
KristineOun
Teismeline
Teismeline
KristineOun


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn
Vanus : 31

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeLaup 17 Sept 2011, 11:26

Sellist nö.inimestetoitu me neile ei anna. Küll aga õuna ja teisi puuvilju ja nende jaoks mõeldud maiuspulki, mis sisaldavad mingil määral looduslikku suhkurt, kuid seda on linnud ju kogu aeg natuke saanud.

Selle öise kartusega on nii, et seda juhtub meil teatud aja tagant. Vahel paar korda nädalaste vahedega siis pikem paus ja uuesti. Kui tuli kustu panna siis isaslind vahel tatsab veel ringi ja jääb ka lõpuks tasaseks. Emane jääb kohe tasa ning pimedas ei liigu, ta on pimeduse suhtes üsna kartlik.


Samas toas me õhtul hilja nendega ei ole. Kuskil kella 10-11-paiku paneme suures toas televiisori kinni ja tõmbame paksemad kardinad ette. Laseme neil natuke vaikses ja valges toas olla (nö. laseme neil minna oma magamiskohtadele ja valmis sättida). Ja kui kõik seal üsna vaikne, paneme ka tule kustu. Arvuti ja teine televiisor on teises toas, samuti on teine tuba kus ise magame. Seal toas me peale tule kustutamist enam ei käi.


Ma ise loodan samuti, et kui isane oma titeeast välja kasvab, otsib ta ka ise rohkem emase lähedust ning austab teda rohkem. Laseb emasel ennast puudutada, sest näha on, et emane otsib kontakti ja teda ei heiduta see, et ta pidevalt näksata saab..

Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeLaup 17 Sept 2011, 11:46

Proovige nende uneaega pikendada. Meie linnud teevad oma õhtutoimetused ära seitsme ajal ja siis kui õues juba üsna hämar on, nad juba magavad. Muidugi on neil äratus päris varakult. Nii kui väljas valgemaks läheb. Praegu on see u. kella seitsme ajal.
Ma hästi enam ei mäleta, kuid nende unevajadus oli vist 14 tundi. Osa und magatakse täis päeval. Öösel võiks siis linnuke magada 12h umbes. (võite mind parandada, kui millegiga eksin).
Tagasi üles Go down
KristineOun
Teismeline
Teismeline
KristineOun


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn
Vanus : 31

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeLaup 17 Sept 2011, 12:01

Selle eest nad ärkavad jällegi kuskil 11-12 paiku. Kuna elukaaslane ärkab ja läheb kodust alles sellel ajal välja siis tema tõmbab kardinad eest. Meil on üsna läbipaistmatud kardinad, isegi kui väljas täiesti valge on, siis toas on päris pime. Ja kuna mina lähen juba 7-8 paiku, siis ärataksid nad ka elukaaslase ülesse kuna kortermaja seinad on väga hästi läbikostuvad, eriti nümfide hääled. Niisiis oleme valinud selle variandi, et ka linnud magavad hommikul kauem.
Tagasi üles Go down
KristineOun
Teismeline
Teismeline
KristineOun


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn
Vanus : 31

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeLaup 17 Sept 2011, 12:15

Aga kuidas suhtud sellisesse varianti, et ta lihtsalt selle pideva kraaklemise, hammustamise käigus puuris ongi lihtsalt selline komme talle külge jäänud? Et kui midagi on siis tuleb see asi tigedalt ära ajada, sest emaslind üldjuhul alati tõmbub mõneks ajaks eemale siis..
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeLaup 17 Sept 2011, 15:53

Kindlasti lind katsetab piire, mõni lind vähem, mõni rohkem. Kuna noorlinnul ei ole karja seltsiks, kus suhted paika pannakse, on tal põhjust kogu energia teie peale suunata.
Mina toimiks nii: Muretseksin paraja jämeduse ja pikkusega õunapuu oksa, tugeva, millega lindu saab transportida. Tsiteerin: "kui ta väljas oli ning talle ebasobival ajal käe liiga lähedale panime või ta ei saanud huuli või nina näksida ning ta käega ära suunata tahtsime.""mõni aeg hiljem sai ta mu käe peale üsna kurjaks kui tahtsin, et ta mu käele tuleks." Kõik tegevused olete teinud käega? Minu teguviis oleks, et harjutaksin ta pulga peale tulema. (Teie postitustest ma ei leidnud, kas te nii olete ka teinud.) Mõte on, et linnu käitumusest olete sammuvõrra ees ja Teie otsustate, psühholoogiline nipp. Kui teate ette et ta eeldatavalt ründab - Teie võtate ta puurist välja hoopis pulga abil vms situatsioon. Lind jääb ilma harjumusest sõrmi nokata, mitmekülgsus tuleb mängu ja lind on mõnevõrra ehk segaduses. Püüdke nii seada, et kui on hea, on sõrmed ja põsk talle lubatud. Kui jooki ja sööki vahetate, on võimalusel teises käes vahepuhvriks seesama pulk. Loodan, et põhimõte sai kirja arusaadavalt.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeLaup 17 Sept 2011, 17:38

See on hea mõte Pillel.
Ise olen kasutanud kahte pulka. Ühel istub lind ja kui ta tahab hiilida näppudeni, et neid hammustada panen teise pulga ette.

Kui asjalood ei parane, on võimalus eraldada nad teineteisest täielikult. Üks ühes ja teine teises toas.
Tagasi üles Go down
KristineOun
Teismeline
Teismeline
KristineOun


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn
Vanus : 31

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimeLaup 17 Sept 2011, 21:46

Peab proovima seda pulga taktikat, kuid tema tigetsemine on vahel ikka suht ettearvamatu. Sellised väikesed asjad, mis talle ei meeldi (nt. istub käe peal, laulab - liigutan enda sõrme käel, millel ta istub ja saab tigedaks).. Sellel hetkel lihtsalt ei jõua panna pulka.

Pulga peale olen teda varem ka võtnud aga see niisama huvi pärast, kas tuleb. Aga noh, tema läheb vist iga teise asja peale, mida talle ette panna. Kuid kardan, et sellest tema pulga peal hoidmisest/istumisest tuleb üks omaette nokk kinni saba lahti mäng. Ta on üsna püsimatu ning inimese käsi on ikka see kõige parem koht.

Täna sain teda jälle ninaga kukla tagant sügada. Pani pea alla, silmad kinni ja ootas, nagu enne alati kombeks oli. Sellistel hetkedel tahaks aega seisma panna. Aga see on hea märk, sest mõni aeg tagasi ei lasknud ta enam üldse eriti lähedale.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimePüh 18 Sept 2011, 08:29

Kui sa õpid linnu kehakeelt lugema, siis oled temast sammukese ees. Tegelikult linnud ei ole ettearvamatud. Inimene lihtsalt ei oska kõiki olukordi ette näha.
Tagasi üles Go down
KristineOun
Teismeline
Teismeline
KristineOun


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn
Vanus : 31

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimePüh 18 Sept 2011, 09:28

Minu jaoks on see kohati ettearvamatu, sest enne võisin ma teda igatepidi hoida, katsuda, sügada ja talle meeldis see. Nüüd aga mitte.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimePüh 18 Sept 2011, 20:01

Vahe ongi selles, et lind teab täpselt, mida ta taotleb. Vähemalt on nii suguküpse linnuga. Kuna juulis tõid 3.kuusena, siis olete koos olnud veel vähe aega ja samas on see iga, kus lind areneb väga kiiresti ja loob iseloomujooni.
Kas juhuslikult juba olete lõiganud ta küüniseid? Kui jah, siis veresoonde lõikamata? See muidugi pole eriti mõjuv põhjus pikalt tigetseda ja püsivaid kurjustamisi minu teada ei tohiks selline asi linnu käitumisse tuua. Lihtsalt arutlen.
Kuigi lindude haistmismeel on nõrgalt arenenud, on see siiski olemas ja mina väldin tugevalõhnalisi seepe, geele ja käsi ei kreemita enne lindudega tegelemist. Mee-seebid ja mingid maheseebid sobivad muidugi. Miks ta aga emaslinnuga kuri on, kahjuks ei oska muud nõu anda, Tibu kirjutas vajaliku ära.
Tagasi üles Go down
KristineOun
Teismeline
Teismeline
KristineOun


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn
Vanus : 31

Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitimePüh 18 Sept 2011, 23:49

Eks siis ootame ja vaatame, milline tema käitumine edaspidi hakkab olema. Proovida, mis mõjub. Kuna väljas käib ta iga päev ning enamuse ajast kui ta väljas on, on ta väga tore ja seltsiv. Temata on toast päris raske lahkuda, kui see aga õnnestub, siis lendab ise teise tuppa järgi.

Küüniseid lõiganud veel temal ei ole, pole näinud selleks veel vajadust. Võibolla ka seetõttu, et ta ronib üsna palju ringi sealhulgas ka mineraalkivi ja seepia otsas.

Samuti pole talle käega kogemata haiget tehtud. Välja oleme teda ainult meie elukaaslasega lasknud ning lapsi või teisi koduloomi meil ei ole.

Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.   Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kaks nümfkakaduud nägelevad, naksavad.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Erivanused tibud
» Kaks isast koos.
» Kaks isast, emane ning tibu.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: